نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اثر گیاهان خانگی در تمیز کردن هوا!

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۳ [ ۱۷:۰۷]
  نوشته ها
  457
  امتیاز
  3,259
  سطح
  1
  Points: 3,259, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 23.0%
  دستاوردها:
  Tagger First Class1000 Experience Points3 months registered
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 72 در 64 پست
  حالت من
  Khoshhal

  اثر گیاهان خانگی در تمیز کردن هوا!

  همه ی ما زمان زیادی از زندگی خود را در خانه سپری می کنیم. با کمک گیاهان خانگی می توانید هوای این محیط را تمیز نگه دارید.
  وقتی که ما مدت زمان*های خیلی طولانی را در داخل خانه سپری می*کنیم، خیلی اهمیت دارد که در خانه از گیاهان آپارتمانی استفاده کنیم، به این دلیل که آن*ها مقدار زیادی اکسیژن فراهم کرده و یک روش طبیعی برای تمیز کردن سموم و جدا کردن آن*ها از هوای خانه*های ما هستند. ناسا یک بررسی در مورد گیاهان خانگی به عنوان روشی برای پاک*سازی هوا در فضاهای کاری انجام داد. مشخص شد که گیاهان، ترکیبات متداول ناپایدار ارگانیک را فیلتر کرده و هوای داخلی را تمیز می*کنند. آن*ها همانند پیشخدمت*های دایمی هستند که وظیفه تمیز کردن هوای داخل خانه را بر عهده*دارند. علاوه بر این، آن*ها باعث ایجاد توازن در سطح انرژی شده و یک محیط دل*پذیر در داخل خانه به وجود می*آورند. گیاهان در کنار داشتن خواص عالی برای پاک*سازی هوا، عناصر تزیینی خیلی خوبی هم هستند.


  زبان مادر شوهر (گیاه مار = Snake Plant)
  نام این گیاه از شکل عجیب مار مانند آن گرفته شده است. برگ*های آن بلند و نوک*تیز هستند، و در لبه*های خود سایه کمرنگی به رنگ زرد دارند. این گیاه به خاطر توانایی خود در جذب اکسیدهای نیتروژن و فرمالدئيد شناخته شده است. این باعث می*شود که گیاه زبان مادر شوهر، بهترین گیاه برای فیلتر کردن مواد شیمیایی باشد که در لوازم آرایشی و اسپری های خوشبوکننده* متداول هستند.


  برگ*قاشقی (اسپاتی*فیلوم)  این گیاه زیبا معمولاً در حمام*ها و رختشوی*خانه*ها قرار داده می*شود، به خاطر اینکه مشخص شده است که هاگ های کپک*ها را خود جذب می*کند. علاوه*بر این، برای حیوانات خانگی هم بی*خطر است. برگ*قاشقی یک گیاه بسیار دوستانه و آرام است که باعث می*شود که فضای اتاق شما بسیار تمیز و تروتازه شود.


  پوتوس طلایی  همانند بسیاری از گیاهان بالارونده دیگر، پوتوس طلایی فرمالدئيد را هدف قرار می*دهد، ولی با منواکسیدکربن و بنزن هم مقابله می*کند. خوب است که یکی از این*ها را در راهروی ورودی خود قرار بدهید، به این دلیل که دودهای خروجی از اتومبیل که سرشار از فرمالدئید هستید، احتمالاً از آن قسمت از گاراژ وارد خانه شما خواهند شد.


  گل خورشیدی  گل*های این گیاه که از قسمت جنوبی آفریقا منشأ گرفته است، بسیار خوش*رنگ بوده و بوی شیرین و خوبی دارند. گل خورشیدی یک گیاه پر جلوه است و به توجه خاصی نیاز ندارد.


  دراسینا  با وجود این*که این درختچه که رشد آرامی دارد می*تواند خیلی بلند شود (تا حدود پنج متر)، ولی نسبتاً جمع*وجور است و از هر فضایی که به آن بدهید بیش*ترین استفاده را می*کند. این گیاه با گازهایی که به وسیله تری کلرواتیلن، فرمالدئید، و زایلن آزاد می*شوند (که می*توانند به وسیله لاک، رنگ جلا، یا رنگ آستر ایجاد شوند) مبارزه می*کند.

  تهیه چندین گیاه خانگی برای بالا بردن کیفیت هوای داخل و تمیز کردن خانه شما، یک قدم اولیه عالی برای تبدیل کردن خانه شما به یک مکان سالم*تر برای زندگی است.


  نکته:


  برای یک زیربنای 185 متری، خوب است که از حدود 15 تا 20 عدد گیاه در گلدان*های 15 سانتی*متری و یا بزرگ*تر استفاده کنید. برای دستیابی به بهترین کیفیت هوا و بیش*ترین زیبایی، به جای آنکه گیاهان را از هم جدا قرار بدهید، یک تعداد از آن*ها را در کنار هم به صورت گروهی استفاده کنید. برای خانه*های بزرگ*تر و یا کوچک*تر، تعداد آن*ها را بر اساس نیاز کم و زیاد کنید.  منبع: wiki.5040.ir 2. #2
  کاربر سایت

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۶ مرداد ۹۶ [ ۱۱:۰۳]
  سن
  27
  نوشته ها
  7
  امتیاز
  478
  سطح
  1
  Points: 478, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 26.0%
  دستاوردها:
  Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
  سپاس ها
  1
  سپاس شده 3 در 3 پست

  نقل قول نوشته اصلی توسط nesa نمایش پست ها
  همه ی ما زمان زیادی از زندگی خود را در خانه سپری می کنیم. با کمک گیاهان خانگی می توانید هوای این محیط را تمیز نگه دارید.
  وقتی که ما مدت زمان*های خیلی طولانی را در داخل خانه سپری می*کنیم، خیلی اهمیت دارد که در خانه از گیاهان آپارتمانی استفاده کنیم، به این دلیل که آن*ها مقدار زیادی اکسیژن فراهم کرده و یک روش طبیعی برای تمیز کردن سموم و جدا کردن آن*ها از هوای خانه*های ما هستند. ناسا یک بررسی در مورد گیاهان خانگی به عنوان روشی برای پاک*سازی هوا در فضاهای کاری انجام داد. مشخص شد که گیاهان، ترکیبات متداول ناپایدار ارگانیک را فیلتر کرده و هوای داخلی را تمیز می*کنند. آن*ها همانند پیشخدمت*های دایمی هستند که وظیفه تمیز کردن هوای داخل خانه را بر عهده*دارند. علاوه بر این، آن*ها باعث ایجاد توازن در سطح انرژی شده و یک محیط دل*پذیر در داخل خانه به وجود می*آورند. گیاهان در کنار داشتن خواص عالی برای پاک*سازی هوا، عناصر تزیینی خیلی خوبی هم هستند. زبان مادر شوهر (گیاه مار = Snake Plant)

  نام این گیاه از شکل عجیب مار مانند آن گرفته شده است. برگ*های آن بلند و نوک*تیز هستند، و در لبه*های خود سایه کمرنگی به رنگ زرد دارند. این گیاه به خاطر توانایی خود در جذب اکسیدهای نیتروژن و فرمالدئيد شناخته شده است. این باعث می*شود که گیاه زبان مادر شوهر، بهترین گیاه برای فیلتر کردن مواد شیمیایی باشد که در لوازم آرایشی و اسپری های خوشبوکننده* متداول هستند. برگ*قاشقی (اسپاتی*فیلوم)

  این گیاه زیبا معمولاً در حمام[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]ها و رختشوی*خانه*ها قرار داده می*شود، به خاطر اینکه مشخص شده است که هاگ های کپک*ها را خود جذب می*کند. علاوه*بر این، برای حیوانات خانگی هم بی*خطر است. برگ*قاشقی یک گیاه بسیار دوستانه و آرام است که باعث می*شود که فضای اتاق شما بسیار تمیز و تروتازه شود. پوتوس طلایی

  همانند بسیاری از گیاهان بالارونده دیگر، پوتوس طلایی فرمالدئيد را هدف قرار می*دهد، ولی با منواکسیدکربن و بنزن هم مقابله می*کند. خوب است که یکی از این*ها را در راهروی ورودی خود قرار بدهید، به این دلیل که دودهای خروجی از اتومبیل که سرشار از فرمالدئید هستید، احتمالاً از آن قسمت از گاراژ وارد خانه شما خواهند شد. گل خورشیدی

  گل*های این گیاه که از قسمت جنوبی آفریقا منشأ گرفته است، بسیار خوش*رنگ بوده و بوی شیرین و خوبی دارند. گل خورشیدی یک گیاه پر جلوه است و به توجه خاصی نیاز ندارد. دراسینا

  با وجود این*که این درختچه که رشد آرامی دارد می*تواند خیلی بلند شود (تا حدود پنج متر)، ولی نسبتاً جمع*وجور است و از هر فضایی که به آن بدهید بیش*ترین استفاده را می*کند. این گیاه با گازهایی که به وسیله تری کلرواتیلن، فرمالدئید، و زایلن آزاد می*شوند (که می*توانند به وسیله لاک، رنگ جلا، یا رنگ آستر ایجاد شوند) مبارزه می*کند. تهیه چندین گیاه خانگی برای بالا بردن کیفیت هوای داخل و تمیز کردن خانه شما، یک قدم اولیه عالی برای تبدیل کردن خانه شما به یک مکان سالم[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]تر برای زندگی است. نکته:

  برای یک زیربنای 185 متری، خوب است که از حدود 15 تا 20 عدد گیاه در گلدان*های 15 سانتی*متری و یا بزرگ*تر استفاده کنید. برای دستیابی به بهترین کیفیت هوا و بیش*ترین زیبایی، به جای آنکه گیاهان را از هم جدا قرار بدهید، یک تعداد از آن*ها را در کنار هم به صورت گروهی استفاده کنید. برای خانه*های بزرگ*تر و یا کوچک*تر، تعداد آن*ها را بر اساس نیاز کم و زیاد کنید.منبع: wiki.5040.ir
  عالی بود. ولی گیاه بنفشه آفریقایی هم خیلی هوا رو تصفیه میکنه. اینو ناسا اعلام کرد در کنار چند گیاه دیگه. اون گیاهارو یادم نیست.اگر دوست هم داشتی که بنفشه آفریقایی بخری یا نگهداری میتونی تو این آدرس لینک نگهداری از بنفشه آفریقایی رو ببینی. یه کتابچه خیلی خوبهredirect.php?a=agri.jivargroup.com/uploads-download-PDF-banafsheh-nahayi.pdf.zip
  آموزش باغبانی-www.jivargroup.com

 3. کاربر روبرو از پست مفید navidzahedi سپاس کرده است .

  salamatism (سه شنبه ۱۲ بهمن ۹۵)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •