زندگی با فردی با فرهنگ و سبک خانوادگی متفاوت در یک خانه کار ساده ای نیست. چکار کنیم تا با هر هم اتاقی خود رابطه ی خوبی داشته باشیم؟

حفظ روابط آرام باهم اتاقی، همیشه به راحتی قدم زدن در پارک نیست، بلکه شما ممکن است مجبور به مواجهه و مقابله با اخلاق و خصوصیت*های مختلفی شوید. همچنین شما ممکن است مجبور شوید که رفتار خود را به خاطر همکاری و احترام متقابل تغییر دهید. ازآنجاکه قرار است شما هر روز با آن*ها زمان بگذرانید، شاید بهتر باشد از همان ابتدا کاری کنید که روابط بین شما خوب باشد. در اینجا برخی از مراحلی که شما می*توانید برای ایجاد یک رابطه خوب باهم اتاقی*های جدیدتان دنبال کنید، آورده شده است:
ارتباط کلامی ایجاد کنید.

حتی قبل از اینکه هر کدام از شما به اتاق اسباب*کشی کنید، یک ارتباط کلامی با هم ایجاد کنید. امکان این کار در صورتی وجود دارد که شما به شکلی بتوانید قبل از جابجا شدن به اتاق خود، هم*اتاقی*های خودتان را شناسایی کنید. اگر شما بتوانید این کار را انجام دهید، این *یک فرصت مناسب برای هماهنگ کردن چیزهایی خواهد بود که هر یک از شما نیاز دارید. اگر هر دو شما وسایلی همانند ماهیتابه*ها، تلویزیون، دستگاه پخش دی*وی*دی، و همچنین سری مبل را به اتاق بیاورید، دو سری از این*ها می*تواند باعث ایجاد سردرگمی و استرس بشود. همچنین، اگر نیاز به انجام خریدهای دیگری برای اتاق داشتید، در مورد به اشتراک*گذاری هزینه*ها به توافق برسید. احترام موجب احترام می*شود.

هرکسی، صرف*نظر از اینکه چقدر اجتماعی و یا تودار باشد، نیاز به یک حد مشخصی از حریم خصوصی دارد. شما باید بتوانید درخواست*های مربوط به حریم خصوصی هم*اتاقی خود را درک کنید. زمان و فضای لازم را در اختیار او قرار بدهید تا همان حریم خصوصی که در خانه خود داشت را احساس کند. هنگامی*که شما رفتارهای خوبی را در ارتباط با حفظ قوانین حریم خصوصی هم*اتاقی خود نشان دادید، در این صورت شما نیز حق مساوی برای تقاضای حریم خصوصی خود را دارید. مراقب رفتارهای ساده خود باشید.

در مورد نمایش صحیح رفتارها بین هم*اتاقی*ها، ممکن است نیاز به پرداختن به جزئیات خاص وجود داشته باشد. احترام و ارتباط متقابل برای اطمینان از صلح میان ساکنان یک اتاق ضروری است. آداب عمومی مانند در زدن، گفتن معذرت می*خواهم در هنگام نیاز، آرام بودن و کاهش سطح نور وقتی*که یک هم*اتاقی خواب است، و همچنین کسب اجازه قبل از قرض گرفتن هر چیزی، یک*سری از رفتارهای ضروری هستند که ممکن است نیاز باشد در خود ایجاد کنید. سعی کنید هم*اتاقی*های خود را بیشتر بشناسید.

این پایه و اساس هر دوستی یا آشنایی با یکدیگر است. یک بحث آزاد در مورد شخصیت هم*اتاقی خود ترتیب دهید. چیزهایی را که دوست دارد و همچنین چیزهایی را که دوست ندارد و یا از آن متنفر است را بشناسید. در صورت بروز شرایط اضطراری اطلاعات لازم در مورد او را داشته باشید. این شناخت اجازه می*دهد که هر یک از شما، فرصتی برای درک بیشتر یکدیگر داشته باشید و همچنین در صورت وجود هرگونه تفاوت آن*ها را تطبیق دهید. همچنین برای اینکه بتوانید در برنامه استفاده از اتاق با هم به توافق برسید، خوب است که برنامه*های خودتان را با هم بررسی کنید. تا مثلاً شما بتوانید به شکلی مناسب فعالیت*های خود را با زمان کار هم*اتاقی خود تنظیم کنید. به یاد داشته باشید، مهم این است که همیشه با یکدیگر به توافق رسید. ریخت*وپاش و زباله*های خود را جمع*وجور کنید.

هیچ*چیز از داشتن یک محیط کار و فضای زندگی کثیف، عصبانی کننده تر نیست. شما باید از سهم خود در ریخت*وپاش و کثیفی اتاق آگاه باشید. وسایل خود را مرتب کنید، و آن*ها را به*طورکلی از سر راه بقیه بردارید. یاد بگیرند که همیشه بهداشتی باشید. یک برنامه انجام کارهای اتاق را باهم اتاقی خود ایجاد کنید، و یک اتفاق*نظر صادقانه و منصفانه در مورد آن به دست آورید و به*شدت به آن پایبند باشید. درگیری*ها را به شیوه*ای آرام حل کنید.

ارتباط خوب در اینجا کلیدی است. شما باید در مورد شکایت*های درست خود، باهم اتاقی خود به شیوه*ای آرام برخورد کنید. بهتر است آنچه در اتاق اتفاق افتاده است تنها در اتاق باقی بماند. این کار خوبی نیست که شما در مورد همه*چیز، نزد افرادی که هیچ ارتباطی با مشکلات شما ندارند شکایت کنید. این*ها زمان*هایی هستند که بلوغ و همچنین توانایی شما در حل مشکلات به شیوه*ی درست، به آزمایش گذاشته می*شود. هم*اتاقی*ها، کاندیدهای مناسبی برای تبدیل شدن به دوستان مادام*العمر شما هستند. یاد بگیرید که قدر رابطه خود با یکدیگر که ریشه در احترام متقابل دارد را بدانید. این کارمطمئنا باعث می*شود شما احساس کنید اتاق جدیدتان به*راحتی خانه خودتان است.


منبع:چگونه با هم*اتاقی*هایمان در صلح و آرامش باشیم