هم اکنون زمان آن فرا رسیده تا نسخه جوملا را از 2.5 به 3 ارتقاء دهید. برای انجام این کار موارد زیر را می بایست مرحله به مرحله انجام دهید و انجام ندادن هر یک از مراحل ممکن است باعث عدم موفقیت به روز رسانی جوملا گردد. برای ارتقای جوملا 2.5 به 3 ابتدا می بایست نسخه جوملای 2.5 خود را به آخرین نسخه ارتقاء دهید. برای انجام این کار از منوهای بخش مدیریت جوملا منوی (Components >> Joomla Update) را انتخاب نموده و سپس نسخه جوملا را به آخرین نسخه 2.5 به روز رسانی نمایید.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]

سپس به بخش (Extensions >> Extension Manager) مراجعه نموده.

و بر روی منوی database کلیک نمایید.

و سپس بر روی کلید Fix بالا سمت راست کلیک نمایید. با انجام این کار دیتابیس شما نیز به روز رسانی می گردد.
برای آن که پس از به روز رسانی سایت شما به درستی بالا بیاید می بایست پلاگین ها و ماژول های وب سایت نیز به روز رسانی گردند. بهتر است کلیه پلاگین ها و ماژول هایی که بر روی جوملا نصب نموده اید را غیر فعال نمایید. برای انجام این کار به بخش (Extensions >> Plugin manager) و (Extensions >> Module manager) مراجعه نموده و موارد لازم را غیر فعال نمایید.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]* حتما پلاگین remember را غیر فعال نمایید. این پلاگین عملیات به روز رسانی شما را با خطا مواجه می نماید.

سپس به (Extensions >> Extension Manager) مراجعه نموده و بر روی کلید Update کلیک نماید. سپس بر روی کلید Purge Cache کلید نموده تا آخرین به روز رسانی ها دوباره بارگذاری شوند.
دوباره به منوی (Components >> Joomla Update) مراجعه نموده و بر روی کلید options کلیک نمایید.

سپس از صفحه باز شده آیتم Update server را بر روی Update Server to Short Term Support قرار دهید و بر روی کلیک save کلیک نمایید تا آخرین نسخه جوملا 3 در این بخش نمایش داده شود.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]پس از انجام این کار آخرین نسخه جوملا در این بخش نمایش داده می گردد و می توانید وب سایت خود را ارتقاء دهید.


عملیات به روز رسانی مدت کوتاهی زمان می برد و در نهایت نسخه جوملای شما به روز رسانی می گردد. در صورتی که خطا و مشکلی مشاهده نمودید حتما در بخش نظرات وب سایت مطرح نمایید.