برای همه ی شما پیش آمده است که لوله*های خانه ی شما دچار گرفتگی شود. در این مقاله به شما یاد می دهیم چگونه بدون استفاده از مواد شیمیایی آن ها را باز کنید.
به دنبال راهی برای اجتناب از استفاده از مواد به شدت خورنده جهت باز کردن
لوله*ها هستید. بسیار خوب، می*توانید جستجو در زیر سینک و همچنین قسمت مواد شیمیایی فروشگاه*ها را متوقف کنید، و کافی است که برای پیدا کردن مواد مورد نیاز جهت باز کردن لوله*ها بدون آسیب واردکردن به محیط*زیست، تنها به گنجه آشپزخانه خود رجوع کنید.


ما بیشتر اوقات برای انجام این کار فوراً به سراغ مواد خطرناک می*رویم، بدون اینکه حتی بدانیم راه*های سالم تر و طبیعی تری برای باز کردن لوله*ها وجود دارد. بسیاری از افراد تنها از این روش برای باز کردن لوله*ها استفاده می*کنند و مجبور نیستند از محصولات خطرناک استفاده کنند، برای اینکه این روش تقریباً هر بار خوب عمل می*کند. در اینجا روش انجام کار ارائه شده است:


مواد لازم جهت باز کردن لوله*ها1. یک جعبه جوش*شیرین
2. سرکه3. یک دستمال یا کهنه به اندازه کافی بزرگ که روی سوراخ فاضلاب قرار دهیم تا آن را مسدود کند4. یک کتری پر از آب جوش

این*ها همه چیزی است که نیاز دارید. به شما گفته بودیم که این یک روش ساده برای باز کردن لوله*ها بدون استفاده از مواد مضر است. و حالا به بخش سرگرم کننده می*رسیم.


مراحل باز کردن لوله*هامرحله 1.
یک دوم (½) بسته جوش*شیرین را در سینک خالی کنید. برای انجام این کار جوش*شیرین را به صورت خشک استفاده کنید و آن را با هیچ*چیز مخلوط یا خیس نکنید. فقط آن را مستقیم در لوله خالی کنید.

مرحله 2.
دستمال یا پارچه*ها را جمع*آوری کرده و آن*ها را آماده، کنار دستتان قرار دهید.

مرحله 3.
بعد از ریختن جوش*شیرین یک دوم (½) فنجان سرکه داخل راه فاضلاب خالی کنید. بلافاصله بعد از ریختن سرکه حتماً با دستمال یا پارچه راه فاضلاب را ببندید، سوراخ را کاملاً ببندید تا هیچ*چیز نتواند فرار کند. این کار به این خاطر است که واکنش بین این دو ماده باعث یک" آتش*فشان کوچک "می*شود که می*خواهد از راه فاضلاب خارج شود- ولی شما باید آن را آن پایین نگه*دارید.

مرحله 4.
این ترکیب را در
لوله برای 30 دقیقه نگه*دارید و در این زمان یک کتری آب بجوشانید.
مرحله 5.
بعد از 30 دقیقه پارچه یا کهنه را بردارید و به آرامی آب جوش را در
لوله* خالی کنید. تمام شد؛ و الان لوله باید به خوبی باز شده باشد. و اگر چنین نیست این کار را یک بار دیگر تکرار کنید. بعضی مواقع لازم است که این کار بیش از یک*بار انجام داده شود، اما معمولاً همان یک*دفعه کافی است. نکته مهم این است که الآن شما می*توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی و به روشی طبیعی، راه لوله*ها را باز کنید، به همین علت می*توانید هر چند باری که لازم است این کار را انجام دهید.


منبع: wiki.5040.ir