در زمان گردگیری خانه ممکن است اشتباهاتی داشته باشید که به وسایل شما آسیب زده یا مانع تمیزی خوب خانه شود. در این مقاله این اشتباهات رایج آورده شده اند.

بزرگ*ترین اشتباهات زمان گردگیریگردگیری کار چندان جالبی نیست . گردگیری یکی از آن وظایف بی*پایان و بی سپاس است. یک روز همه جا را گردگیری می*کنید و چند روز بعد می*بینید که همه جا دوباره پوشیده از گردو و غبار شده است. اگر چه نمی*توانید برای همیشه از گرد و غبار خانه راحت شوید اما مواردی وجود دارد که انجام آن*ها ممکن است تلاش*های شما برای گردگیری را به هدر بدهد.1- استفاده از گردگیر پَری


بدون هیچ شک و شبهه*ای، این ابزار صرفاً گرد و خاک را از یک سطح جارو کرده و به سطح دیگری پخش می*کند. به جای این کار از یک گردگیر ریزبافت یا برقی استفاده کنید که گرد و خاک را گرفته و در خود نگه می*دارند، و برای اینکه مطمئن شوید که کارایی خود را حذف می*کند، پس از گردگیری آن را بشویید یا عوض کنید.


2- چشم*پوشی از محفظه*های بخاری و کولر
این دریچه*های روی دیوار و سقف، جذب*کننده پنهان گرد و خاک هستند. اگر تمیز کردن آن*ها را فراموش کنید، دمیدن هوا از آن*ها می*تواند اتاق شما را به سرعت پر از گرد و خاک کنند. یک دقیقه زمان بگذارید و هنگام جارو کردن اتاق با جاروبرقی، یا هر زمانی که می*خواهید گردگیری کنید، با سر فرچه ای جاروبرقی این کانال*های هوا را تمیز کنید.


3- گردگیری خشک


وقتی گرد و خاک خشک است، به سادگی به هوا بلند می*شود و سخت تر می*توان آن را پاک کرد. به پارچه یا گردگیر ریزبافت مقداری اسپری گردگیری بزنید تا تمیز کردن گرد و خاک ساده*تر شده و نتیجه بهتری دریافت کنید.


4- اسپری کردن مستقیم محلول جلا دهنده به مبلمانبا این کار احتمال ایجاد لکه تار روی چوب وجود دارد که تمیز کردن آن دشوار بوده و در نهایت غبار بیشتری نیز جذب می*کند. به جای این کار بر روی پارچه آن را اسپری کنید و به آرامی پارچه را به سطح لوازم بکشید. اگر ترجیح می*دهید به خود لوازم اسپری بزنید مقدار کمی اسپری کنید و پس از گردگیری دوباره با یک پارچه تمیز آن را جلا دهید تا هر گونه باقیمانده مایع اسپری شده پاک شود.


5- فراموش کردن تعویض یا تمیز کردن فیلتر جاروبرقی


فیلترهای جاروبرقی برای گرفتن گرد و خاک و ذرات ریز طراحی*شده*اند. فیلتر کثیف که منافذ آن مسدود شده باشد نمی*تواند گرد و خاک را محبوس کند و آن را به هوا بازمیگرداند. باید فیلتر را طبق توصیه کارخانه سازنده جاروبرقی تعویض یا تمیز کنید.


منبع:
wiki.5040.ir