کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آداب باشگاه ورزشی

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۳ [ ۱۷:۰۷]
  نوشته ها
  457
  امتیاز
  3,259
  سطح
  1
  Points: 3,259, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 23.0%
  دستاوردها:
  Tagger First Class1000 Experience Points3 months registered
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 72 در 64 پست
  حالت من
  Khoshhal

  آداب باشگاه ورزشی

  باشگاه ورزشی مانند هر مکان عمومی دیگری نیازمند رعایت قوانینی است که با استفاده از آن ها بتوان نظم، آرامش و امنیت همه ی اعضا را تامین کرد. این آداب چه هستند؟
  در دنیایی که تمایل افراد برای داشتن تناسب اندام روزبه*روز بیشتر می*شود، عضویت در باشگاه ورزشی تبدیل به مسئله*ای رایج شده است. باشگاه ورزشی یک مکان عمومی است که افراد مرتباً به آنجا مراجعه می*کنند و جایی است که باید برخی از آداب اولیه را رعایت کنید و همه*ی وسایل را خوب و سالم نگه*دارید. تمام این مسائل بسیار مهم است، زیرا باشگاه با تمرین ورزشی و عرق کردن همراه است و از این رو بهداشت عمومی و آداب اخلاقی ارزش زیادی خواهد داشت.

  آیا تمرین کردن در میان سر و صداهای بلند افراد آزاردهنده نیست؟ آیا آویزان بودن حوله*ی خیس عرق یک شخص روی دستگاه*های ورزشی غیربهداشتی نیست؟ قطعاً این*گونه است! تعداد زیادی از این*گونه مسائل وجود دارند که ممکن است متوجه آن*ها نباشید، اما برای افراد دیگری که اطراف شما هستند آزاردهنده است. بنابراین همیشه بهتر است که از آداب اولیه*ی باشگاه ورزشی آگاه باشید تا بتوانید از این موارد خودداری کنید.

  این آداب باشگاه ورزشی چه هستند؟ بدیهی است که این آداب کمی از آداب موجود در سمفونی و سالن سینما متفاوت هستند، اما به همان اندازه حائز اهمیت می*باشند. این مقاله برخی از قوانین اولیه را که به شما کمک می*کند در یک باشگاه ورزشی بهتر رفتار کنید در اختیار شما می*گذارد. این مقاله را بخوانید و مطمئن شوید که از حالا به بعد این آداب را به کار می*گیرید.


  طرز رفتار در باشگاه
  بایدهای آداب باشگاه  1. به اشتراک گذاشتن، یکی از آداب اولیه*ی باشگاه ورزشی است. اگر چند سری تمرین را روی یک دستگاه انجام می*دهید، به دیگران اجازه بدهید که در طول زمان استراحتتان از آن دستگاه استفاده کنند. این کار ممکن است همیشه عملی به نظر نرسد اما تعارف کردن ادب شما را می*رساند.

  2. نظافت را رعایت کنید. نباید درحالی*که عرق شما روی دستگاه باقی مانده است، آن را ترک کنید. پس از شما شخص دیگری از دستگاه استفاده خواهد کرد. تمام تلاش خود را بکنید تا دستگاه را به طور بهداشتی در اختیار دیگران قرار دهید.3. پاک کردن دستگاه*ها با حوله پس از هر سری تمرین، یکی از آداب اولیه*ی باشگاه ورزشی است.

  4. پس از تمام کردن تمرین ورزشی وزنه*ها را در جای خود بگذارید.

  5. یاد بگیرید که به درستی از دستگاه*ها استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است اتفاق ناگواری رخ دهد.

  6. حتماً حوله*ی خود را خودتان از روی دستگاه بردارید، بدون اینکه بخواهید این احتمال را ایجاد کنید که دیگران آن را بردارند. 7. لباس مناسب و البته راحت بپوشید. درست نیست که با یک حوله*ی حمام که دور کمرتان پیچیده*اید در باشگاه راه بروید. و سعی کنید از شلوارکهای بیش از حد گشاد و راحت استفاده نکنید.

  8. بهتر است که یاد بگیرید چگونه بر شدت تمرین خود را نظارت کنید. سخت کار کردن و بیش از حد خسته شدن فایده*ای ندارد.

  9. از محل*هایی مانند سکوی وزنه*برداری، دستگاه پرس سینه کابلی، و غیره که نیاز به فضا دارند دوری کنید.
  10. وسایل خود را در کمد یا جایی که برای آن*ها در نظر گرفته شده است، نگهداری کنید. وسایلتان را در جاهایی که مانع از حرکات دیگران می*شود رها نکنید، حتی اگر درست نزدیک وسایلتان ورزش می*کنید.

  11. اگر مربی شخصی مشغول آموزش کار با دستگاه*ها است، منتظر باشید تا جلسه را کامل کند.

  12. در صورتی که دیگران نیاز به کمک دارند به آن*ها کمک کنید و قبل از شروع تمرین، حتماً خود با مربی صحبت کنید.

  13. وقت*شناس باشید. ممکن است با دیر آمدن برنامه*ی شخص دیگری را مختل کنید.

  14. در محل تمرین کفش*های ورزشی بپوشید

  15. مطمئن شوید که اقدامات بهداشتی را انجام داده*اید و به هر نحو ممکن، از بوی بد بدن جلوگیری می*کنید. اگر لازم است از دو برابر دئودورانت موردنیاز خود استفاده کنید.

  16. پس از دوش گرفتن خودتان را خشک*کنید و سپس از اتاق رختکن خارج شوید. زمین را خیس نکنید تا دیگران لیز نخورند.


  نبایدهای آداب باشگاه ورزشی


  1. وقتی کسی از یک دستگاه ورزشی خاص استفاده می*کند مانع از آن*ها نشوید. اگر به آن دستگاه احتیاج دارید از او بپرسید که آیا می*توانید بین تمرین*هایش از دستگاه استفاده کنید.

  2. استفاده از تلفن همراه در داخل باشگاه کار خوبی نیست. پیش از وارد شدن به باشگاه گوشی خود را در حالت بی*صدا قرار دهید یا آن را خاموش کنید تا دیگران را اذیت نکند. تنها به تماس*های ضروری پاسخ دهید و در صورت پاسخ دادن به یک
  تماس از سالن بیرون بروید و پس از پایان تماس دوباره به ورزش خود ادامه دهید.

  3. وزنه*ها را تاب ندهید. از آن*ها در حالتی کنترل شده استفاده کنید تا به خودتان آسیب نزنید یا با انداختن وزنه*های سنگین، زمین را خراب نکنید. مطمئن شوید که یک همراه نزدیکتان باشد که به شما کمک کند.

  4. از درازنشست روی دستگاه پرس پا استفاده نکنید. دستگاه*ها را آزمایش نکنید. حداقل در دوره*ی ابتدایی از کسی بخواهید که شما را راهنمایی کند تا زمانی که خودتان بتوانید به راحتی با دستگاه تمرین کنید.

  5. از صحبت کردن با صدای بلند یا فریاد زدن در باشگاه اجتناب کنید. باشگاه یک مکان عمومی است و بسیاری از افراد دیگر در اطراف شما، در حال تمرین کردن می*باشند.

  6. در باشگاه آواز نخوانید یا سوت نزنید زیرا ممکن است دیگران را اذیت کند.

  7. هرگز وزنه*ها را روی دستگاه*ها نکوبید و در محل مختص تناسب اندام به توپ ضربه نزنید یا بازی نکنید. به افراد اطرافتان و مکانی که در آن هستید احترام بگذارید.

  8. آدامس خود را باد نکنید

  9. اگر کسی در حال انجام تمرین ورزشی است او را متوقف نکنید و از درخواست مکرر برای جا اجتناب کنید.

  10. مانع از تمرین دیگران نشوید. باشگاه*ها مربیانی دارند که مسئول این کار هستند. با این حال اگر احساس می*کنید که حرکت خاصی ممکن است به یک شخص آسیب بزند پس باید به آرامی نگرانی خود را با او در میان بگذارید.

  11. پس از عطسه کردن به روی دستتان به دستگاه دست نزنید به خصوص اگر سرماخورده*اید. با استفاده از مایع دست*شویی یا هر ماده*ی ضد عفونیکنندهی دیگری دست خود را قبل از دست زدن به هرچیزی در باشگاه بشویید. در صورت استفاده از دست*شویی نیز همین کار را انجام دهید.

  12. در هر جایی نزدیک به محوطه*ی باشگاه سیگار نکشید.

  13. از آوردن کودکان به باشگاه خودداری کنید مگر آن که باشگاه خدمات مراقبت از کودک را ارائه دهد.

  14. پس از دوش گرفتن بطری*های خالی شامپو یا حوله*های اضافی را در حمام جا نگذارید.
  این موارد برخی از رهنمون*های مهم در مورد چگونه رفتار کردن در باشگاه هستند. هنگامی که به یک باشگاه ورزشی می*روید باید به این موارد اهمیت زیادی بدهید. قطعاً نمی*خواهید که با اذیت کردن دیگران یا گسترش بیماری*های عفونی، برای آن*ها مشکل ایجاد کنید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد که بایدها و نبایدهای رفتاری در یک باشگاه ورزشی را درک کرده باشید. تمرین ورزشی خوبی داشته باشید!  منبع : wiki.5040.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C.html 2. کاربر روبرو از پست مفید nesa سپاس کرده است .

  salamatism (چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۶)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •