کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: با همسایه پر سر و صدا چه کنیم؟

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۳ [ ۱۷:۰۷]
  نوشته ها
  457
  امتیاز
  3,259
  سطح
  1
  Points: 3,259, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 23.0%
  دستاوردها:
  Tagger First Class1000 Experience Points3 months registered
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 72 در 64 پست
  حالت من
  Khoshhal

  با همسایه پر سر و صدا چه کنیم؟

  آپارتمان نشینی و داشتن همسایه های مختلف گاه باعث آزار و اذیت شما از جانب همسایه ها می شود. آیا می دانید در مقابل اینگونه افراد چه اقدامی انجام دهید؟
  همسایه*های پر سر و صدا ممکن است واقعاً آزاردهنده بوده و خواب و فعالیت*های روزانه شما را مختل کنند، اما ممکن است حتی ندانند که برای شما مزاحمت ایجاد کرده*اند بنابراین معمولاً بهترین کار این است که مؤدبانه برخورد کنید. اگر موثر نبود پس از تلاش*های اولیه می*توانید اقدامات شدیدتری انجام دهید، حتماً همسایه*های دیگر نیز از شما سپاسگزار خواهند بود!

  مراحل
  1- شرایط را ارزیابی کنید .  پیش از این که کاری انجام دهید چند دقیقه افکار خود را جمع کنید و اگر ممکن است آن*ها را بنویسید.


  • این صدا چیست و چقدر بد است؟ • آیا سر و صدای همسایه همین یک بار است یا گهگاهی پیش می*آید یا غالباً وجود دارد؟ • چقدر دوست دارید مشکل حل شود؟ چه اقدامات ویژه*ای می*خواهید انجام دهید؟

  2- با همسایه خود صحبت کنید.
  همسایه*تان ممکن است اصلاً از این که چقدر شما را آزاد می*دهد، مطلع نباشد.


  • مؤدبانه و محترمانه برخورد کنید. شرایط واقعی را توضیح دهید. یک راه برای بیان این مسئله این است که بپرسید علت این سروصدا چیست. • یادآور شوید چه می*خواهید. • یک جایگزین یا راهکار پیشنهاد کنید. مثلاً این که آیا ممکن است از هدفون استفاده کنند؟ امکان دارد پس یا پیش از ساعات خاصی از روز سر و صدا را متوقف کنند؟ • امنیت خود را به خاطر داشته باشید. اگر کمترین نگرانی در مورد امنیت خود دارید یا همسایه*های خود را نمی*شناسید، دوست یا همسایه دیگری را با خود همراه کنید. اگر احساس هر گونه تهدیدی کردید، از آنجا بروید.

  3- یادداشت بنویسید.  پیامدهای گفتگویتان را با همه جزئیات و حقایقی که به یاد می*آورید بنویسید و این کار را فوراً انجام دهید. یادداشت*های دقیق از عملکرد شما در صورت ادامه مشکل یا شکایت رسمی که ممکن است بعدها بخواهید انجام دهید، می*تواند مفید باشد و به کمک آن می*توانید توضیح دهید که سعی کردید خودتان مشکل را حل کنید اما فایده*ای نداشت.
  4- یک نامه بنویسید.  اگر مشکل همچنان ادامه دارد، نامه*ای به همسایه خود بنویسید. اگر چه ممکن است به نظر رسمی برسد اما شیوه*ای موثر و صریح است که شکایت خود را به اطلاع او برسانید.

  • زمانی برای نوشتن نامه صرف کنید. همانند برخورد اولی*تان برای صحبت در این موضوع، در نامه نیز مؤدبانه و محترمانه برخورد کنید و خواسته خود را مطرح کنید. • یک نسخه کپی از نامه خود نزد خود نگه*دارید (به عنوان بخشی از ثبت عملکرد و تلاش شما برای حل مسئله).


  5. در دفتر یادداشت ثبت کنید.  هر زمانی که سر و صدای همسایه شما را آزاد می*دهد آن را یادداشت کنید. نوع و بلندی صدا و مدت زمانی که طول کشیده است و تأثیری که بر شما داشته است را نیز بنویسید. این کار کمک می*کند هنگام برخورد با همسایه خود به صورت مشخص مسئله را مطرح کنید و در صورت نیاز برای شکایت رسمی آن را به عنوان شواهد ارائه دهید.
  6- واسطه بفرستید.  یک واسطه ممکن است گفتگو بین شما دو نفر یا دو گروه را تسهیل کرده و به شما و همسایه*تان کمک کند به توافق برسید.  7- با مسئولین محلی تماس بگیرید.  اگر رویکردهای دیگر با شکست مواجه شد با مسئول مربوطه تماس بگیرید و مسئله را با او مطرح کنید.
  8- صحبت کردن با همسایه
  برای بیشتر مردم صحبت کردن با همسایه و تماس با مسئولین بسیار موثر است اما برخی همسایه*ها خیلی بد و نامحترم هستند به طوری که باید شیوه*های دیگری را برای حل مشکل امتحان کرد. این احتمال وجود دارد که به خاطر سر و صدای مهمانی همسایه در نیمه شب نتوانید بخوابید و به پلیس تلفن کنید، او احتمالاً موسیقی را به محض رسیدن پلیس خاموش می*کند، همین که پلیس رفت دوباره 5 دقیقه بعد موسیقی را روشن می*کنند. در این موارد اغلب پلیس کار زیادی نمی*تواند انجام دهد. در این موارد کارهایی می*توانید انجام دهید که همسایه پر سر و صدای خود را که دائماً به تذکرهای شما ، پلیس و همسایه*های دیگر بی*اعتنایی می*کند، ساکت کنید.  9- نامه بنویسید  نامه*ای (اگر ترجیح می*دهید می*تواند نامه بدون نام باشد) بنویسید که نکات زیر را به تفصیل مطرح کنید.

  10- تهدید به شکایت کردن  تصریح کنید که گروهی از شما (همسایه*های ناراضی) گرد هم آمده و این بی*احترامی نسبت به حقوق دیگران را می*خواهید متوقف کنید. این به این معنی است که تعدادی بیش از یک نفر از این همسایه مردم*آزار شکایت دارند و این اهمیت شکایت شما را افزایش می*دهد (لازم نیست حتماً این قضیه صحت داشته باشد)
  11- حقایق را بیان کنید.  مثلاً بگویید که چند نفر از شما مشاغل پر مسئولیتی مانند کار شیفتی از جمله پرستاری دارید که در این کار دادن دارو و مراقبت از بیمار مطرح است و ترجیح می*دهید که او (همسایه) را درگیر پرونده و شکایت به علت خطاهای ناشی از کمبود خواب نکنید. یا بگویید که یکی از شما مجبور به استفاده از قرص خواب (می*توانید نام یک برند قرص خواب را بگویید) شده است تا استرس مدیریت کار سخت و کمبود خواب را تحمل کند اما این کار موجب برهم خوردن تمرکز او شده که باز باعث گرفتاری او (همسایه) می*گردد.
  12-حرف خود را با این عبارت تمام کنید که دیگر کافی است.  اگر سر و صدا ادامه پیدا کند شما به صورت جدی و همه با هم علیه او شکایت رسمی انجام می*دهید که ممکن است منجر به جرایم سنگین و تخلیه منزل (در صورت اجاره*ای بودن) شوید. (این کار را می*توانید واقعاً انجام دهید و حتماً موثر است).  13- هزینه ی مالی  تجربه نشان داده است که بهترین راه در این شرایط برای این افراد ایجاد هزینه مالی سنگین است. اگر مشکلی که ایجاد کرده*اند برایشان هزینه در بر داشته باشد احتمالاً دست از این کار برمی*دارند.

  توصیه*ها  • به سراغ همسایه*های دیگر بروید. این احتمال وجود دارد که شما تنها کسی نباشید که مورد آزار قرارگرفته*اید. اگر خواستید شکایت رسمی انجام دهید، حمایت آن*ها را نیز خواهید داشت و احتمال موفقیت شما افزایش می*یابد.

  • اگر شما و همسایه*تان اجاره*نشین هستید، نامه یا شکایت خود را به صاحب ملک بفرستید. صداها به خصوص از یک زمان خاصی به بعد ممکن است از نظر صاحب*خانه مناسب نباشد و با اقدام خود به شما کمک کند.

  • اگر همه راه*ها به شکست انجامید، ممکن است صدای بلند موسیقی شما همسایه*تان را متوقف کند، اگر چه ممکن است چنین صدایی شما را نیز دیوانه کند!

  • از حس قضاوت خود استفاده کنید و تصمیم بگیرید کدام اقدامات را انجام دهید. ممکن است درخواست مؤدبانه و دوستانه و گه گاهی تذکری آرام، کاملاً نتیجه*بخش باشد. اگر احساس تهدید از سمت او کردید یا با شما تهاجمی برخورد کرد بهتر است مستقیماً با مسئولین مربوطه تماس بگیرید.

  • سعی نکنید قهرمان باشید. برای تذکر دادن زمان مناسب را انتخاب کنید.

  • آرام و منطقی باشید تا در دوری از درگیری و آرام کردن اوضاع موفق باشید.  هشدارها  • هنگام شکایت رسمی از همسایه، از مسئولین بخواهید که نامتان فاش نشود. حتی افراد منطقی هم در چنین شرایطی که با مسئولین طرف شده*اند، ممکن است به دنبال تلافی باشند.  منبع :

  wiki.5040.ir/%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D8%B1-%D9%88-%D8%B5%D8%AF%D8%A7-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85.html
 2. کاربر روبرو از پست مفید nesa سپاس کرده است .

  ssmm_37 (شنبه ۱۱ بهمن ۹۳)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •