یک شرکت انگلیسی به نام Nifty کمربند جدیدی ارائه داده که مجهز به باتری*های ارتجاعی پنهان برای شارژ گوشی هوشمند کاربر هستند.


به گزارش سرویس فناوری ایسنا، کمربند ابداعی Xoo Belt مانند نمونه*های رایج بوده اما ظرفیت 2100 میلی*آمپری را در خود جای داده است. یک باتری ارتجاعی پلیمر سرامیک لیتیوم با ظرفیت 1300 میلی*آمپر بین دو لایه چرم فشرده شده و یک باتری 800 میلی*آمپری نیز در درون سگک کمربند قرار دارد. این نیروی 2100 آمپری برای شارژ بسیاری از گوشی*های هوشمند جدید کفایت می*کند.


کاربران، تلفن*شان را با استفاده از کابل میکرو یو*اس*بی که بین کمربند و بدن قرار دارد، به کمربند متصل می*کنند. این گوشی با استفاده از آهنربا و تا زمانی که کاربر نخواهد از آن استفاده کند، به کمربند متصل می*ماند.


شارژ کمربند توسط یک رایانه سه ساعت زمان می*برد و مجموعه*ای از پنج لامپ ال*ای*دی بر روی سگک، کاربر را از شارژ مانده آن آگاه می*کنند. سگک را می*توان از کمربند جدا کرد و این امر امکان به*روز*رسانی یا تغییر مدل آن در آینده را فراهم می*کند.


کمربند ابداعی با ابزار اندروید، iOS و Windows Phone عمل می*کند و بهای آن 155 دلار اعلام شده است. این سامانه ماه ژوئیه 2015 عرضه خواهد شد.

منبع :
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]