محققان یکی از شرکتهای دانش*بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت دستگاه کنترل از راه دور با قابلیت گرفتن فرمان از تماس تلفنی شدند.


دکتر مهدی کشمیری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور «صبا» می**توان تنها با یک تماس از طریق تلفن ثابت و یا همراه شخصی، تجهیزات الکترونیکی شخصی را کنترل کرد.


وی با بیان اینکه از پرکاربردترین عملکردهای این دستگاه می**توان به استفاده در سیستم**های دربازکن اتوماتیک منازل و همچنین دربازکن**های برقی اشاره کرد، افزود: با وجود این دستگاه دیگر نیاز به خرید تعداد زیادی ریموت کنترل در مجتمع**های ساختمانی نبوده و تنها کافیست شماره**های مورد نظر را برای دستگاه تعیین کرد.


به گفته رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، این دستگاه را می**توان بر روی انواع دربازکن*های اتوماتیک (جک*دار و یا ریلی) و همچنین انواع دربازکن**های برقی (آیفون) نصب و بدون نیاز به ریموت کنترل و یا کلید، در منزل را باز کرد.


همچنین شهرام علیزاده، مدیرعامل این شرکت فناور در خصوص مشخصات بیشتر این دستگاه گفت: هر فردی با تماس با شماره سیم کارت موجود در دستگاه قادر به بازکردن در خواهد بود.


علیزاده با اشاره به اینکه در صورتی*که شماره تماس گیرنده برای دستگاه تعریف نشده باشد، تماس رد شده و هیچگونه پاسخی به آن داده نمی**شود، افزود: همچنین کانال ورودی در دستگاه امکان استعلام از وضعیت در را برای کاربران فراهم می**آورد.


وی اضافه کرد: به منظور مدیریت کاربران دستگاه، امکان استعلام شماره 10 (کاربری که آخرین استفاده را از دستگاه کرده*) فراهم شده است.


علیزاده با بیان اینکه تمام تنظیمات و مدیریت شماره کاربران مجاز تنها توسط شماره مدیریت و از طریق پیام کوتاه امکان پذیر است، افزود: این دستگاه قابلیت اتصال به باتری قابل شارژ به منظور عملکرد در زمان قطع برق و همچنین اطلاع*رسانی قطع و وصل شدن برق از طریق پیامک را دارا است.منبع :[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]