در حال حاضر برای برخورداری از اطلاعات بیشتر در مورد اجسام مقابل دید، از اسکن کدهای QR استفاده می*کنیم، اما مشکلی که این کدها دارند این است که آنها ظاهر شیء را کاهش می*دهند. اکنون آزمایشگاه فوجیتسو یک سیستم جایگزین را برای افزایش کارایی این کدها ارائه کرده است که با تابش نور بر روی شیء، اطلاعات آن را به گوشی انتقال می*دهد.

این سیستم شامل لامپهای ال*ای*دی رایج RGB است که می*تواند نور قرمز، سبز، آبی و یا ترکیبی از آنها را از یک لامپ ساطع کنند.

عموما این لامپ*ها با یک رنگ و بطور معمول رنگ سفید طبیعی کار می*کنند اما در سیستم جدید، نور بین آبی و قرمز روشن نوسان دارد؛ رنگ قرمز کد صفر و رنگ آبی کد یک را نمایش می*دهند.

این نوسانات بسیار سریع هستند و رنگ آنها ظریف است، به طوری که چشم انسان نور خروجی سفید رنگ را مشاهده می*کند.

با داشتن نرم*افزار خاص بر روی تلفن همراه می*توان کدها را از نور بازتاب شده تشخیص داد؛ همچنین سیستم فوجیتسو می*تواند این واقعیت را که بخشی از نور توسط سطح جسم جذب می شود، جبران کند. این نرم*افزار به محض خوانش دستورالعمل کدگذاری، با نمایش محتوای اطلاعاتی، هدایت آن به یک وب سایت و یا انجام هر کار مقرر دیگر واکنش نشان می*دهد.

سیستم*های دیگری که در حال حاضر وجود دارند، از مختصات جی*پی*اس، سیگنا*ل*های بلوتوث و یا نورهای چشمک*زن برای ارسال اطلاعات استفاده می*کنند، اما به عقیده فوجیتسو این امکانات دارای محدودیت هستند.

این سیستم در کنار دریافت اطلاعاتی مانند محصولات تولیدی و اشیا موجود در موزه*ها، همچنین قادر به پرداخت پول اجناس خریداری شده، دانلود موسیقی و تفسیر راهنمای تور نیز است.


منبع :
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]