روز و تاریخ دقیق افتتاح فروشگاه گوگل و گوگل پلی مشخص نشده اما کمپانی آمریکایی در حال کار با شرکای چینی خود است تا با راه*اندازی هسته سرویس*های خود مانند جی میل، گوگل مپ که در حال حاضر به دلیل تحریم*ها بلوکه*شده بود، به حالت عادی بازگردد.


همچنین اوایل این هفته گوگل اعلام کرد سیاست*های خود در قبال توسعه*دهندگان نرم*افزاری چینی در بخش اندروید را تغییر می*دهد و به آن*ها اجازه می*دهد تا با ساخت و عرضه اپلیکیشن*های مربوطه، با 130 کشور جهان مراوده نرم*افزاری از طریق گوگل پلی داشته باشند.


البته چینی*ها مدت*هاست به دلیل تحریمی که از سوی گوگل علیه آن*ها اعمال*شده، فروشگاه*های مستقل خود را راه*اندازی کرده و اپ های اندرویدی را توزیع می*کنند. گوگل فهمیده است که سیاست تحریم علیه چین به ضرر خود تمام*شده و حالا با بازگشت به بازار پرجمعیت چین، قصد درآمدزایی دارد. البته گوگل زیرساخت مناسبی در چین ندارد و بحث سخت*افزاری و استقرار سرورهای خود را به دلیل محدودیت*های تعریف*شده داخلی چین، هنوز دنبال نکرده است.


در سال 2010 و بدنبال راه*اندازی دیوار اینترنتی توسط چین و مانیتور کردن کاربران چینی توسط 2 میلیون کارمند، گوگل از چین خارج شده و این کشور را تحریم نرم*افزاری کرد.

منبع :
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]