[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]

خواص بی نظیر نعنا فلفلی!
نعنا فلفلی
مدام کسالت دارید؟ در هضم غذا مشکل دارید؟ پاهایتان درد می*کند؟ زیاد عرق می*کنید؟ نفستان بدبو شده؟ اگر جوابتان به این سوالات مثبت است برایتان درمانی از دل طبیعت آورده*ایم که راست کار خودتان است. نعنا فلفلی!

مدام کسالت دارید؟ در هضم غذا مشکل دارید؟ پاهایتان درد می*کند؟ زیاد عرق می*کنید؟ نفستان بدبو شده؟ اگر جوابتان به این سوالات مثبت است برایتان درمانی از دل طبیعت آورده*ایم که راست کار خودتان است. نعنا فلفلی! این سبزی نه تنها تمام مشکلاتی که بر شمردیم را رفع و رجوع می*کند بلکه کلی خاصیت دیگر نیز دارد که در ادامه*ی مطلب خواهید خواند. با ما همراه باشید.

نعنا فلفلی برای هضم راحت غذا

غذا را خورده نخورده احساس نفخ و سنگینی می*کنید و همیشه با هضم غذا مشکل دارید! درمان آن خیلی ساده است نعنا فلفلی را دریابید. به خاطر اینکه باعث افزایش ترشح صفرا شده و برای همین هم به هضم غذا کمک می*کند. سازمان جهانی سلامت استفاده از عصاره*ی روغنی (افشره*ی خوراکی) نعنا فلفلی را برای درمان سندرم روده*ی تحریک*پذیر و رفع مشکلات گوارشی مانند نفخ و ورم معده به رسمیت شناخته است.

روش استفاده

روی یک حبه قند 2 قطره عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی بچکانید و آن را در دهان بگذارید تا آب شود. می*توانید روزانه سه مرتبه این کار را انجام دهید. می*توانید از عطاری این عصاره*ی روغنی را تهیه کنید.

نعنا فلفلی برای داشتن نفس خوشبو

بوی بد دهان روی اعتمادبه*نفس آدم*ها تأثیر منفی می*گذارد و باعث عذاب است. نگران نباشید نعنا فلفلی کمکتان می*کند. نعنا فلفلی ضد باکتری است و تجمع میکروب*ها در دهان را کاهش می*دهد. برای همین هم دهان تمیز و خوشبو می*شود. علاوه بر این نعنا فلفلی سرشار از «منتول» است و برای همین هم دهانتان به مدت طولانی تازه و خوشبو می*ماند.

روش استفاده

1 قطره عصاره*ی روغنی یا همان افشره*ی خوراکی نعنا فلفلی را روی یک حبه قند بچکانید و داخل دهانتان بگذارید.

نعنا فلفلی برای مقابله با حالت تهوع

حالتان خوب نیست و حالت تهوع دارید. نگران نباشید عصاره*ی نعنا فلفلی کمکتان می*کند. خواص این سبزی دستگاه گوارش را بهبود داده و حالت تهوع را رفع می*کند.

روش استفاده

2 قطره عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی را در یک قاشق چای*خوری عسل بچکانید و آن را ببلعید. تا بهبودی کامل روزانه دو مرتبه این کار را تکرار کنید.

نعنا فلفلی: ضد درد طبیعی

اگر انگشتتان جایی گیر کرده و درد می*کند یا اینکه پایتان پیچ خورده و درد می*کند! به نعنا فلفلی اعتماد کنید. عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی برای تسکین درد موثر است. به خاطر اینکه خاصیت ضدالتهابی دارد. دوم هم به خاطر اینکه حاوی «منتول» است که خاصیت خنک*کنندگی دارد و مانند مسکن عمل می*کند.

روش استفاده

زمانی که ضربه*ای به یکی از اعضای بدنتان وارد می*شود دو قطره از این عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی را روی آن ریخته و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود. هر روز دو تا سه مرتبه این کار را تکرار کنید تا درد از بین برود.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]

نعنا فلفلی برای مقابله با تعریق زیاد

برای برخی*ها فرقی نمی*کند که هوا سرد باشد یا گرم! مدام در حال عرق ریختن هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید از عطاری محلتان عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی بخرید. این سبزی خاصیت آنتی باکتریایی دارد و روغن آن نیز باکتری*های ساطع شده از عرق را ناکار می*کند. این سبزی سرشار از «منتول» است و خنکی و تازگی طولانی مدتی ایجاد می*کند.

روش استفاده

داخل یک پیاله یک قاشق غذاخوری الکل 90 درصد بریزید و 1 قطره عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی به آن اضافه کنید. یک گلوله پنبه به این ترکیب آغشته کرده و کف پاها و زیر بغل*ها بمالید.

نعنا فلفلی برای رفع خارش پوست

کهیر، زونا، آفت. عصاره*ی نعنا فلفلی درمانی برای رفع خارش پوست محسوب می*شود. این سبزی خواص مسکنی دارد و می*تواند به سرعت خارش را رفع کند.

روش استفاده

1 قطره عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی را در کرم یا پماد مورد استفاده*ی تان بزنید و آن را روی پوستتان بمالید.

نعنا فلفلی برای تسکین پاهای دردناک

اگر در پاهایتان احساس درد می*کنید به فکر یک حمام پا با نعنا باشید. این سبزی باعث تسکین درد می*شود.

روش استفاده

یک لیتر آب بجوشانید و یک مشت برگ نعنا فلفلی داخل آن بریزید. اجازه دهید به مدت ده دقیقه بجوشد و سپس محلول را صاف کنید. محلول را داخل یک تشت بریزید و دوباره به آن آب اضافه کنید تا روی پاهایتان را بپوشاند. اجازه دهید پاهایتان ده دقیقه در این آب بماند.

نعنا فلفلی برای تسکین میگرن

عصاره*ی روغنی یا همان افشره*ی خوراکی نعنا فلفلی برای هر دردی دواست. برای همین برای تسکین دردهای میگرنی نیز موثر است.

روش استفاده

1 قطره عصاره*ی روغنی نعنا فلفلی را در کمی روغن گیاهی مانند روغن زیتون حل کنید و روی شقیقه*هایتان زده و ماساژ دهید.

توجه توجه

مصرف خوراکی نعنا فلفلی برای افرادی که از سنگ کیسه*ی صفرا دارند توصیه نمی*شود. از این گذشته مصرف عصاره*ی خوراکی برای خانم*های باردار و شیرده و همچنین کودکان زیر دو سال مورد منع مصرف دارد.

منبع:tebyan.net