کابل هایی که در ارتباطات مخابراتی استفاده می شوند، دارای 5 رنگ اصلی شامل سفید، قرمز، مشکی، زرد، بنفش و 5 رنگ فرعی شامل آبی، نارنجی، سبز، قهوه ای و طوسی می باشند که هر رنگ اصلی با رنگ فرعی متناظر خویش دو به دو به یکدیگر پیچیده شده و بصورت زوج سیم در می آیند. ادغام رنگهای اصلی و فرعی با در کنار هم قرار گرفتن هر رنگ اصلی با تمام رنگ های فرعی (بصورت دو به دو) ایجاد می شود که دسته ای از این زوج سیم ها درون کابل قرار گرفته و باید دقت شود که زوج ها با هم جابجا و یا اصطلاحاً لاین به لاین نشوند.
کابل کشی خطوط داخلی سانترال

از آنجا که گوشی های تلفنی که به عنوان داخلی در سانترال کاربرد دارند، در سه نوع متفاوت آنالوگ، دیجیتال و هایبرید است، کابل کشی که برای این خطوط انجام می شود نیز متناسب با آنها در سه نوع آنالوگ، دیجیتال و هایبرید می باشد.
جهت راه اندازی هر خط هایبرید از کابل دو زوج استفاده کرده یعنی 4 سیم داخل 4 پین سوکت پانچ می شود.
درکابل کشی خطوط آنالوگ از کابل تک زوج استفاده کرده و دو سیمی که بطور معمول در باکس تلفن به رنگ سبز و قرمز بسته می شود را در دو پین وسطی سوکت پانچ میکنیم.
کابل خطوط دیجیتال نیز به صورت تک زوج بوده و در باکس تلفن معمولا به رنگ مشکی و زرد به کار می رود با این تفاوت که هنگام سوکت زنی در دو پین کناری قرار می گیرند.