دلیل اول) لبخند: بعضی ها معتقدن که وقتی ساعت روی این زمان قرار میگیره تصویر لبخند رو نشون میده و به این دلیل ساعت ها روی 10 و 10 دقیقه تنظیم می کنددلیل دوم) علامت پیروزی: چون حرف "وی" در حروف لاتین ابتدای کلمه ویکتوری به معنی پیروزی و موفقیت قرار داره نماد پیروزی به حساب میاد (توی راهپیمایی ها هم دلیل اینکه مردم دستشون رو مشت می کنند و دوتا انگشت رو باز می کنند نمایش همین حرفه) خب بعضی ها معتقدن که چون عقربه های ساعت در این وضعیت حرف وی رو نشان میده نماد پیروزیه!

دلیل سوم) تقارن خطی: بعضی ها میگن در این وضعیت تقارن زیبایی بین عقربه ها وجود داره که باعث میشه ساعت قشنگتر دیده شود

دلیل چهارم) آبراهام لینکلن: خیلی ها میگن که زمان ترور آبراهام لینکلن اولین رئیس جمهور حزب جمهوری خواه آمریکا این ساعت بوده! البته جایی نوشته بود ساعت ترور این فرد، حدود 10 و پانزده دقیقه شب بوده و زمان مرگش هم هفت و بیست و دو دقیقه صبح! حالا چرا این دلیل رو میارن نمی دونم!

دلیل پنجم) بمباران هیروشیما و ناکازاکی: دلیل این گروه بد نیست! میگن این یادبود بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی به حساب میاد چون توی این ساعت انجام شده!
دلیل ششم) ساخت اولین ساعت: این دلیل هم جالبه! میگن چون اولین ساعت رو در این زمان تونستن بسازن این ساعت رو تنظیم میکنن! البته خیلی بعیده چون بیشتر از صد سال از ساخت اولین ساعت عقربه ای به شکل امروزی میگذره بنابراین نمی شه راحت قبول کرد که لحظه ساخت اولین ساعت این زمان بوده!

دلیل هفتم) دیده شدن مارک شرکت ها: برای اینکه مارک شرکت ها معمولاً زیر ساعت دوازده و بالای ساعت شش قرار داره خب بنابراین باید این دو محدوده خالی از عقربه باشه! ترکیب این دلیل با دلیل اول و سوم چیز جالب و منطقی تری در میاد.
دلیل هشتم)ساعت 10:10 دقیقه زمانی است که قطع نامه امضا شد و جنگ جهانیه دوم خاتمه یافت برای همین در تمام دنیا ساعت ها رو در مغازه ها روی 10:10 تنظیم میکنند