کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: سریال قهوه تلخ از مهران مدیری

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۳ [ ۱۵:۵۰]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Created Blog entryThree FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Post سریال قهوه تلخ از مهران مدیری

سریال قهوه تلخ با کارگردانی آقای مهران مدیری آغاز شد

تصاویر آقای مدیری

در این تاپیک داستان سریال قهوه تلخ ، معرفی بازیگران ، گفتوگو با بازیگران ارائه می شود.
    صداقت ، نخستین فصل دفتر دانایی است.

2. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

mahdi (سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۱)

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Created Blog entryThree FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Post پشت صحنه سریال قهوه تلخ (برنامه و گزارشات)

در پس لبخند*های کوتاه مهران مدیری که با آرامش و رفتار توأم با طمأنینه*اش همراه شده، خستگی* و دلگیری کهنه*ای پنهان است. آرامش و سکوت معنا*داری که ما را دلگیر کرد و با خود *اندیشیدیم، شاید به اندازه*ای که باید قدر هنرمندی همچون مدیری را که سال*ها برای نشاندن لبخند بر چهره ما تلاش کرده*است، ندانسته* و با نامهربانی*ها و سنگ اندازی*ها، شرایط دلگیری این هنرمند را فراهم کرده*ایم و امروز به نظر می*رسد مدیری در قهری پنهان با اهالی رسانه و برخی مسوولان به سر می*برد….

به گزارش خبرنگار سینمایی برنا، مجموعه ویدئویی «قهوه تلخ» آخرین اثر مهران مدیری چندی پیش راهی شبکه نمایش خانگی شد و با استقبال گسترده مخاطبان و علاقه*مندان آثار این کارگردان مواجه شد، اثری پر پرسوناژ که به دلیل حضور بیش از ۲۰ بازیگر چهره و محبوب، دکورهای زیبای تاریخی و طراحی صحنه و لباس قابل توجه، چندین روز قبل از عرضه در بازار و زمانی که آنونس مجموعه بر روی سایت**های اینترنتی قرار گرفت، نظر مخاطبان را جلب کرد و پیگیری علاقه*مندان برای اطلاع از زمان دقیق پخش مجموعه در فروشگاه*ها، خبر از اتفاقی نادر در عرصه شبکه نمایش خانگی داد.

این اتفاق با ورود «قهوه تلخ» و صحبت**های منحصر به فرد مهران مدیری در ابتدای قسمت اول و تقاضای این کارگردان از مردم مبنی بر خودداری از کپی این مجموعه تکمیل شد. تأثیر این تقاضا بر علاقه مندان آثار مدیری و استقبال گسترده از این مجموعه تا حدی بود که “قحطی قهوه تلخ در پایتخت” تیتری برای روزنامه*ها شد. اکنون به گفته بسیاری از کارشناسان ورود «قهوه تلخ» در شبکه نمایش خانگی آغاز نوعی فرهنگسازی در زمینه رعایت حقوق سازندگان آثار از طرف مخاطبان شده است و این امر اتفاقی فرخنده در عرصه نمایش خانگی محسوب می*شود. از این رو حمایت و استقبال قابل توجه مردم از این اثر، بهانه*ای شد تا در لوکیشن مجموعه «قهوه تلخ» حاضر شویم و گپ*و گفتی با عوامل این اثر داشته باشیم.

لوکیشن اصلی « قهوه تلخ» باغی در خیابان فرشته تهران است. باغی قدیمی با دری بزرگ و سیاه*رنگ و دیوارهایی بلند. از ورودی باغ وارد می*شویم اتاقک* نگهبانی در سمت چپ قرار دارد و در اصلی ساختمان در مقابلمان است. لوکیشن اصلی این اثر(کاخ شاه) در سوله*ای سمت چپ و انتهای باغ واقع شده است و اتاق نظمیه، اتاق خواب شاه، مطبخ، بازار، قهوه خانه، خانه صدراعظم، خانه قهوه چی، زندان و … دیگر مکان*هایی است که در این لوکیشن بنا شده است.

گروه تولید و عوامل پشت صحنه در سوله*ای که کاخ پادشاه در * آن بنا شده است در حال آماده*سازی صحنه هستند ریل تصویربرداری توسط دستیاران صحنه آماده می شود سیامک انصاری تنها بازیگر این سکانس در حال صحبت با عوامل است و مهران مدیری در گوشه*ای دراز کشیده و استراحت می*کند. فضای لوکیشن بسیار زیباست و طراحی صحنه و دکور به راستی ما را به یاد کاخ*های پادشاهان می*اندازد، بطوری که گاهی فراموش می*کنیم که در یک سوله دکوری هستیم. لوکیشن اصلی این اثر به همان زیبایی است که در تصاویر مجموعه می*بینیم و تنها وسایل صحنه ازجمله پروژکتو*رهایی که از سقف سوله آویزان است و ریل دوربین بر روی زمین فضای ذهنی*مان را به هم می*زند.
    سکوت بر لوکیشن «قهوه تلخ» حاکمیت می*کند
    آنچه درابتدا سر صحنه آخرین اثر مدیری توجه ما را جلب می*کند، سکوت حاکم بر لوکیشن است که حتی در لحظاتی که تصویربرداری متوقف است ادامه دارد از وفا ملک*زاده مدیر روابط عمومی این پروِه در این*باره می پرسیم، وی می*گوید: سکوت در لوکیشنی که گروه تولید در آن مشغول فعالیت هستند یکی از درخواست*های مهران مدیری است و این امر به حفظ آرامش تمامی گروه کمک می*کند.

بعد از مدتی کوتاه صحنه آماده می*شود، سیامک انصاری (نیما زند کریمی) پشت میز ضیافت پادشاه نشسته و مهران مدیری تصویربرداری این سکانس را برعهده دارد. با فرمان مدیری برداشت آغاز می*شود و دستیار اول کارگردان برای حس*گیری درست انصاری نریشن این بخش را می*خواند( متنی که بعدا با صدای انصاری خوانده شده و روی این صحنه گذاشته می*شود) انصاری متنی را به رشته تحریر در می*آورد و در نریشن از اوضاع نابسامان دربار صحبت می*کند… “به دلیل آنچه تاکنون درباره دلخوری مدیری از خبرنگاران شنیده*ایم با نگرانی در انتظار فراغت وی از کار و مقابله با او هستیم” برداشت این سکانس به پایان می*رسد و برخلاف تصور ما و آنچه تاکنون شنیده*ایم آقای مدیری با خوش*رویی به ما خوش*آمد می*گوید و حضورمان را در لوکیشن «قهوه تلخ» می*پذیرد.

سکانس بعدی در محوطه بیرونی باغ، کنار کاخ شاه و در دکور نمای بیرونی نظمیه برداشت می*شود، برزو ارجمند، هادی کاظمی، سیامک انصاری و آرام جعفری بازیگران این نما هستند. نمایی که به دلیل جا افتادن برخی دیالوگ*ها و خنده برزو ارجمند و سیامک انصاری چندین بار تکرار می*شود، اشتباهاتی که برای مدتی کوتاه سکوت حاکم بر لوکیشن را می*شکند، گروه تولید را به خنده وا می دارد و لبخندی کوتاه را بر چهره مدیری نمایان می*کند.

مدیری آرام بر روی صندلی خود نشسته است و از طریق مانیتور مقابل خود همه چیز را کنترل می*کند چندین بار از جای خود بلند می شود و با لحنی آرام و سرشار از صمیمت درباره جایگیری دوربین، بوم صدا و بازیگران با عوامل و نقش*آفرینان این سکانس صحبت می کند و بالاخره پس از چند برداشت سکانس مقابل در نظمیه ضبط می*شود. مدیری که امروز به عنوان یکی از مهترین و باتجربه ترین طنز پردازان ایران محسوب می شود، با وجود خستگی بسیاری که در چهره*اش نمایان است به مهمانانی که برای بازدید از لوکیشن، سر صحنه حاضر هستند خوش*آمد می*گوید و با آنها عکس یادگاری می*گیرد.

بر خلاف تصور مخاطبان و آنچه در تصاویر پشت صحنه دیگر آثار مدیری دیده*ایم، در پشت صحنه «قهوه تلخ» از خنده*های طولانی مدت مدیری در زمان تصویربرداری خبری نیست و به نظر می*رسد در پس لبخند*های کوتاه او، آرامش و رفتار توام با طمأنینه*اش خستگی* و دلگیری کهنه ای نهفته است. آرامش و سکوت معنا*داری که ما را به فکر فرو برد و دلگیر کرد. با خود فکر کردیم شاید به اندازه ای که باید قدر هنرمندانی همچون مدیری را که سال*ها برای نشاندن لبخندی بر چهره ما تلاش کرده است، ندانسته*ایم و با نامهربانی*ها و سنگ اندازی*ها، شرایط دلگیری این هنرمند را فراهم کرده*ایم و امروز به نظر می*رسد مدیری در قهری پنهان با اهالی رسانه و برخی مسوولان به سر می*برد.

گروه تولید رفته رفته از محوطه بیرونی به اتاق خواب پادشاه در داخل ساختمان می*روند، در این سکانس محمدرضا هدایتی، (جهانگیرشاه)، آرام جعفری(کاترین روسی)، رامین پورایمان(اقبال* السلطنه)، آزاده مهدی*زاده(ژوزفین) بازی دارند، پس ازمهیا شدن شرایط لازم تصویربرداری این سکانس آغاز می*شود. جهانگیر شاه بر روی تخت خود نشسته است و عروسکی در دست دارد و با بیان متفاوت خود دیالوگ*هایی را می گوید و در پاره*ای از اوقات بر سر اقبال السلطنه فریاد می*زند. کاترین روسی و ژوزفین نیز در این سکانس با جهانگیرشاه صحبت می*کنند. (به دلیل امانت*داری و حفظ روند داستان مجموعه، از آوردن سخنان آنان در این گزارش معذوریم.) پس از چند برداشت این نما نیز ثبت می*شود و فعالیت گروه در این روز کاری به پایان می*رسد.

علاوه بر مجید آقاگلیان تهیه کننده این اثر که در ساعات پایانی کار در لوکیشن حاضر شد و به گپی کوتاه با ما پرداخت. حضور امیر مهدی ژوله و خشایار الوند نویسندگان «قهوه تلخ» سر صحنه این اثر از دیگر نکات قابل توجه بود. نویسندگان جوان و خوش ذوقی که با روی گشوده و خندان از ما استقبال کردند و با حوصله و بی تکلف به تمام سؤالات ما درباره فیلمنامه «قهوه تلخ» پاسخ گفتند. همچنین مهرداد شکرآبی طراح گریم و فروزان جلیلی فر طراح صحنه و لباس در گفتگوهایی اختصاصی با خبرگزاری برنا درباره روند تولید و فعالیت*های خود توضیحاتی را ارئه دادند که به زودی در خبرگزاری برنا منتشر می**شود.

4. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Post گفتگو با الیکا عبدالرزاقی بازیگر نقش فخر‏التاج در سریال قهوه تلخ

با بازی در باغ مظفر به یکی از اعضای گروه تقریبا ثابت مهران مدیری تبدیل شدید؟

تقریبا، بله.
    یکی مثل سحر زکریا؟

سحر زکریا عضو ثابت این گروه نیست! من هم اصولا از اینکه در گروهی ثابت شوم می‏ترسم! دوست ندارم این اتفاق بیافتد. بعد از باغ مظفر، به گروه فرزند صبح رفتم و بعد از آن هم کارهای دیگری داشتم. در این میان حتی بازی در «مرد دو هزار چهره» هم به من پیشنهاد شد که به خاطر کار دیگری که داشتم نتوانستم قبول کنم. برای قهوه تلخ هم از اردیبشهت قراردادها بسته شد تا به همکاران دیگر، قول همکاری ندهیم.
    در طنز جدید مهران مدیری که در مورد شبکه*های ماهواره*ای ساخته شد، شما را هم کنار اعضای گروه قهوه تلخ می‏بینیم. از این جهت به نظر می‏رسد شاید عضو ثابت گروه شده باشید.

آن کار قبل از فکر برای قهوه تلخ فیلم‏برداری شد. بعد از اتمام کار، گروه احساس کرد تمام افرادش را پیدا کرده چون با این کار، افرادی به گروه آقای مدیری وارد شده بودند که قبلا نبودند. بعد از آن آقای مدیری برای کار جدیدش یعنی قهوه تلخ سراغ همین گروه آمد.

طنز ماهواره ای مدیری را چه کسی منتشر کرد ؟

قرار نبود این فیلم پخش شود و مهران مدیری نیز به هیچ عنوان به دنبال گرفتن مجوز این فیلم و آیتم های آنها نبود.
    وی با اشاره به زمان ساخت این فیلم گفت: این آیتم ها حدود سه سال و نیم پیش ساخته شد و تهیه کننده و کارگردان آن پس از ساخت به فکر پخش آن نبود، البته در حال حاضر قسمت های مربوط به برنامه های شبکه های ماهواره ای به بازار قاچاق راه پیدا کرده است و قسمت های تلویزیونی در دستان تهیه کننده است.

برای باغ مظفر، مدیری چطور سراغ شما آمد؟

خودم هنوز به*طور قطع این را نمی‏دانم. برای خودم هم بسیار سوال برانگیز بود که چرا برای کار طنز آمده‏اند سراغ من! چون قبل از آن به*طور جدی کار طنز نکرده بودم. تنها چیزی که وجود داشت این بود که من در آن زمان، تئاتری روی صحنه داشتم به نام «الوتریا». به نظرم بچه‏های گروه آقای مدیری آن کار را دیده بودند و من را برای آن نقش پیشنهاد داده بودند ولی آخرش متوجه نشدم چه کسی من را به آقای مدیری معرفی کرده بود!
    نقش*تان در باغ مظفر حاشیه‏ای بود. به خاطر خوش‏نام بودن کارهای مدیری، نقش را قبول کردید؟

درست است که نقش برایم مهم بود اما همیشه فکر می‏کردم اگر روزی بخواهم کار طنز انجام دهم سراغ کسی می‏روم که هم سابقه درخشانی در زمینه طنز داشته باشد و هم اینکه نبض طنز جامعه را بشناسد. برای همین خیلی دوست داشتم با مدیری کار کنم.
    برویم سراغ فخرالتاج. چرا اینقدر فخر التاج هوچی‏گر است؟! مخصوصا وقتی زبان فارسی دوران قاجار را به زبان فارسی امروزی می‏آمیزد؟

برای اینکه فخر‏التاج، از فرهنگی می‏آید که فرهنگ درباری نیست.
    در واقع نجیب*زاده نیست!

بله درست است. اصلا رفتارش با اصالت نیست. با اینکه سعی می*کند نقش یک درباری یا نجیب‏زاده را بازی کند اما موقع عصبانیت نمی*تواند جلوی خودش را بگیرد و به شدت خودش را رو می*کند تا ما را با اصل قضیه مواجه کند. یعنی در واقع یک بازگشت به اصل دارد!
    فلاش بکی که زمان آشنایی فخرالتاج و جهانگیر شاه را نشان داد، ایده چه کسی بود؟

نویسنده‏ها دوست داشتند یک چنین اتفاقی بیفتد و افتاد! منتها اینکه آنها در آن زمان چه شکلی داشته باشند، به شور و مشورت گذاشته شد. چون آدم‏های خیلی زشتی بودند از طبقه سطح پایین جامعه، برای همین هم تصمیم بر این شد که با گریم‏های خاص در فلاش بک ظاهر شوند و البته با آن دماغ*های بسیار بزرگ! شما به عنوان بازیگر نقش فخر‏التاج، روی اجرای نقش نفوذ و اختیاری دارید؟ *یعنی می‏توانید پیشنهادی بدهید و آقای مدیری قبول کند؟

تقریبا همیشه این اتفاق می‏افتد. هیچ وقت تا الان، کار بدون هم‏فکری همه عوامل جلو نرفته.بعضی لحظات که نقش از دستم در می*رود و جایگاه ملکه حفظ نمی*شود، آقای مدیری سریع جلوی این اتفاق را می‏گیرد و مدام یادآوری می*کند که من ملکه هستم! گاهی اوقات هم ایده‏هایی به ذهن من می‏رسد که شاید به درد نقش بخورد یا نه. خیلی وقت‏ها با خود نویسنده‏ها مشورت می‏کنم و آن‏ها خودشان به من ایده‏ می‏دهند. بالاخره یک همکاری خیلی خوبی اتفاق می‏افتد. چون هیچ ضرورتی نداریم که حتما آن سکانس را بگیریم و ردش کنیم.
    دیالوگ‏های بداهه هم داشتید؟

بله. زیاد اتفاق افتاده. بازیگرها معمولا در بعضی از قسمت‏ها بداهه می‏گویند. ولی گاهی اگر این بداهه به شیرینی کار کمکی نکند و یا اینکه اصلا به کار لطمه بزند، صحنه دوباره تکرار می*شود. ولی خیلی برای من پیش آمده که کار را به صلاح خودم پیش ببرم، مثلا در مورد شکسته شدن نقش فخرالتاج و بد و بیراه گفتن *و توهین‏هایی که به کاترین می*کند.
    یعنی این شکستن نقش، از طرف خود شماست؟!

مثلا در متن نوشته شده که فخرالتاج و کاترین کل کل می‏کنند ولی نوشته نشده که چه می‏گویند. این کل کل کردن بستگی به خودمان دارد. اینکه در این قسمت‏ها، چه بگویم و چه طور برخورد کنم و چه ارتباطی با کاترین داشته باشم همه‏اش دست خودم است. بالاخره این هنر بازیگر است که چطور با این صحنه*ها کنار بیاید.
    این نقش از ابتدا هم به شما پیشنهاد شده بود؟

بله. از اول قرار بود من این نقش را بازی کنم. در بعضی قسمت‏ها داستان، روندی ثابت دارد، یعنی هیچ اتفاقی در آن قسمت نمی*افتد و تنها چیزی که شاید آن را جذاب کند همان تکه*کلام‏ها و حرف‏های بامزه*ای است که بازیگران می‏گویند. این ساکن بودن و نداشتن روند رو به جلو در بعضی قسمت‏ها، باعث از دست دادن مخاطب نمی*شود؟

چون درگیر قصه فیلمنامه نیستم و خیلی به این قضیه توجه نمی‏کنم، نمی‏توانم در این مورد نظر بدهم. موقع تماشای برنامه‏ هم، معمولا در جایگاه منتقد قرار می‏گیرم تا تماشگر صرف. در واقع مدام دنبال این هستم که بازی خودم را نقد کنم یا به نکات بازیگری دیگران، دقت کنم برای همین قصه را به آن صورت دنبال نمی‏کنم. اگر هم به قول شما خیلی ایستاست حتما ایده‏ای پشت آن وجود دارد.* شاید هم چون پخش روتین و تلویزیونی نداریم نویسنده‏ها دنبال این هستند که نظر و بازخورد بیننده‏ها را متوجه شوند تا ببینند داستان به کدام سمت برود بهتر است.
    گویا قرار است بیخودی الملک و کاترین، از روند داستان حذف شوند درست است؟

در مورد کاترین می‏دانم که بازی‏اش تمام شده بود. کاری نمی‎شد کرد و ایده دیگری هم در مورد نقشش وجود نداشت. چون او باردار بود و باید منتظر این می‏ماندیم که بچه*اش به دنیا بیاید. اگر پسر می‎شد که سلطنت بلوتوس به خطر می‏افتاد و اگر هم دختر می‏شد باید می*رفت. بچه که دختر می*شود، داستان کاترین هم به پایان می‏رسد. اما در مورد آقای بنفشه خواه دقیق نمی‏دانم چه اتفاقی افتاده است.
    شما تا آخر داستان هستید یا به*طور ناگهانی حذف می‏شوید؟!

در کارهای این*چنینی که آخر کار معلوم نیست، دقیقانمی‏توان فهمید که نقش تا کجا ادامه دارد و چقدر پررنگ می*شود و کلا قرار است چه اتفاقی برای نقش بیفتد. این بستگی به نظر مخاطبان دارد. یک وقت‏هایی تماشاچی دیگر نقش فخرالتاج را دوست ندارد و فخرالتاج باید از کار جدا شود.
    یعنی بیخودی الملک هم به این دلیل رفته؟

نه قاعدتا اینطور نیست. این چیزی که برای شما تعریف کردم در مورد بیخودی صادق نیست. چون تازه شروع ماجرای بیخودی الملک بود و خیلی‏ها به حضور بنفشه‏خواه در کار اشتیاق داشتند. شاید قرار است سر کار دیگری برود یا مشکل دیگری داشته باشد، اگرنه که نقشش هنوز تمام نشده و کماکان ادامه داشت ولی نویسنده*ها مجبور شدند که آن را تمام کنند.
    کار با مدیری را دوست دارید؟

بله. خیلی. من کلا کار کردن در فضاهای بی*حاشیه و آرام را خیلی دوست دارم و کار با آقای مدیری دقیقا همین است. بی*حاشیه ترین کارم همین قهوه تلخ است.
    حالا که کار در ژانر کمدی را شروع کردید، دوست دارید در این ژانر بمانید یا نه، نقش‏های جدی را هم برای بازی قبول می‏کنید؟

بله. حتما. من نقش‏های جدی هم بازی می‏کنم. در کاری که در جشنواره کودک همدان به نمایش درآمد، به تهیه کنندگی نادر مقدم و کارگردانی افسانه منادی در کنار امین زندگانی هستم که کاری کاملا جدی است.
    بعد از باغ مظفر رفتید سراغ فرزند صبح. رفتن از یک کار طنز به یک کار جدی تاریخی کمی سخت نیست؟

زمانی این سخت می*شود که همزمان هم در یک کار جدی کار کنم و هم در یک کار طنز. ولی وقتی پرونده یک کار در ذهن من بسته شد، سراغ کار دیگری بروم، دیگر آن سختی را ندارد. به نظر من کار طنز خیلی مشکل است. وقتی بعد از یک کار طنز، وارد کار جدی می‏شوم، حس بهتری دارم و راحت‏تر می‏توانم کار کنم و آمادگی بیشتری دارم چون در کار طنز بیشتر به تمرکز و تمرین نیاز است. در قهوه تلخ مجبورم نقش را سریع بگیرم و ایده برایش بدهم و خیلی سریع هم حفظ کنم برای همین هم وقتی سر یک کار جدی می*روم راحت تر می*توانم ایده پردازی کنم و متن را سریع‏تر حفظ می‏کنم.
    تاخیری که در ارائه قسمت‏های بعدی وجود دارد برای چیست؟

این نه دست گروه تولید است و نه دست گروه تهیه. بخشی از این تاخیر به خاطر محرم بود و بقیه، همه*اش مربوط می*شود به شرکت*هایی که مسئولیت پخش کارها را برعهده دارندو یک وقت‏هایی خیلی ضعیف عمل می‏کنند. در خیلی شهرستان*ها حتی به پخش هم نمی‏رسد. از بعضی شهرستان‏ها تماس می‏گیرند و گلایه می‏کنند که حتی بیلبورد تبلیغاتی هم در شهرشان وجود ندارد برای این سریال.

6. 2 کاربر از پست مفید وکیل سپاس کرده اند .

mahdi (سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۱),مینا (سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۱)

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

New تصاویر بازیگران سریال قهوه تلخ

مجموعه «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری ساخته می*شود و بازیگرانی نظیر محمدرضا هدایتی، مهران مدیری، عارف لرستانی، برزو ارجمند، الیکا عبدالرزاقی، نادر سلیمانی، فلامک جنیدی، مریم سوری، هادی کاظمی، جواد عزتی و … ایفای نقش کرده*اند.

عکس قبله عالم در قهوه تلخ

عکس مهران مدیری در قهوه تلخ

عکس یادگاری بازیگران قهوه تلخ

عکس مستشار در قهوه تلخ ۲۵

سریال قهوه تلخ جزو اولین سریال های خصوصی با بازدید بالا و فروش میلیاردی در ایران است

پس از این سریال بود که سریال های دیگری نظیر ساخت ایران و سریال های خصوصی دیگر پا به عرصه فعالیت خصوصی گذاشتند.

8. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Icon17 همه چیز درباره هادی کاظمی ، بابا شاه در سریال قهوه تلخ (مصاحبه)

آقای مدیری یک روز به من زنگ زد و گفت بیا لوکیشن و صحبت شد که یک نقش دیگر را بازی کنیم. این برای من خیلی سخت بود و بنابراین سعی کردم آن را منتفی کنم چون می*ترسیدم نکند به شخصیت باباشاه لطمه بزند چون او یک آدم دیگر است که از روسیه می*آید و …
    به گزارش خبرآنلاین، «هادی کاظمی» بازیگر نقش «باباشاه» در قهوه تلخ کار هنری خود را از ۱۶، ۱۵ سالگی در «کانون حر» شروع کرد و از همان سال*هال روی صحنه رفت. بعدها وارد دانشگاه شد و در رشته بازیگری تحصیلاتش را ادامه داد، *دوره*ای که خودش معتقد است که هیچ کمکی به او و پیشرفتش در بازیگری نکرده است: «*من در دانشگاه هیچ چیز یاد نگرفتم اما یک استادی داشتم به اسم آقای دامود که خیلی چیزها به من یاد داد ولی متاسفانه وقتی وارد دانشگاه شدم حس اینکه چیزی در آنجا یاد گرفتم را نداشتمم. دانشگاه بیشتر برای من محیطی بود برای ارتباط بیشتر، همین».
    او از سال ۷۵ وارد تلویزیون شد اما با بازی در نقش «دوبرره» در سریال «پاورچین» *برای عامه مردم شناخته شد. او از همان کار به نوعی تبدیل به یکی از اعضای ثابت گروه مدیری شد و تقریبا در همه کارهای بعد از «پاورچین» مدیری حضور داشت. در این مدت در تله فیلم*ها و سریال*های دیگری هم بازی کرده که از کارهای اخیرش می*توان به سریال «در چشم باد» در نقش عباس رسپشن هتل اشاره کرد. او در «قهوه تلخ» در نقش باباشاه حسابی توی چشم آمده است. آنچه می*خوانید گزیده*ای از مصاحبه*ایست که همشهری جوان در شماره ۲۸۲ خود آن را منتشر کرده است.
    باباشاه از ابتدا همین طور طراحی شده بود یا اینکه هنگام کار و سر صحنه شکل گرفت؟
    من قبل از این در «باغ مظفر» تجربه بازی در نقش شخصیت پیرمرد را داشتم که پدر خان قلی خان بود. زمانی که باباشاه را به من پیشنهاد دادند گفتند که این شخصیت قرار است بابای جهانگیرشاه باشد که خودش هم پیر است؛ یعنی اینجا هم باید نقش پیرمرد دیگری را بازی می*کردم بنابراین مهران مدیری گفت سعی کن همان شخصیتی که در باغ مظفر بودی را بازی کنی چون واقعا در آنجا دیده نشد.
    قرار بود از ابتدا نقاش باشد یا این موقع کار اضافه شد؟
    نه این از اول نوشته شده بود که باباشاه نقاش و ملقب به جمال الملک است و کهنسال اما بقیه چیزها در کار پیش آمد. ما خودمان خیلی از پیشنهادها را به آقای مدیری می*دادیم و بعضی*ها قبول می*شد و در نهایت اینکه همه چیز در جای خودش قرار می*گرفت و آقای مدیری در این قضیه خیلی کمک کرد. کمک*های آقای مدیری خیلی جالب است اینکه عصاره*ای از یک چیزی را می*دهد و می*گوید همین را بگیر و برو و این تویی که باید آن را پرورش بد*هی.
    یکی از ویِگی*های باباشاه نحوه صحبت کردن اوست، این لحن پیشنهاد خودتان بود؟
    نحوه صحبت کردن باباشاه هم کار خودم بود.
    گریم باباشاه خیلی سنگین است و چهره*تان اصلا مشخص نیست، از این نمی*ترسیدید که شناخته نشوید؟
    خودم معتقدم که هنوز نباید قیافه*ام را خرج کنم و فکر نمی*کنم تا حالا خیلی از مردم چهره واقعی مرا به جزء در دو سه کار دیده باشند، ضمن اینکه من مدت*هاست که دیگر بحث شهرت و اینها را گذاشتم کنار و علاقه*ای به این مسئله ندارم. من در سال ۷۵ شهرت را تجربه کردم و دیدم که چیزی خوبی نیست بنابراین در اینجا به این چیزها فکر نمی*کردم که دیده بشوم یا نه به همین خاطر از همان ابتدا از این گریم استقبال کردم و خیلی هم آن را دوست دارم.
    به این نکته اشاره داشتی که با مهران مدیری درباره درآوردن نقش تعامل داری، واقعا مدیری که پشت صحنه اینقدر جدی و اخمو است به کسی اجازه نفس کشیدن می*دهد چه برسد به حرف زدن و تعامل کردن؟
    به نظر من هر شخصیتی هم باید جاذبه داشته باشد و هم دافعه و مجموع این دو تا باعث می*شود رفتار یک انسان کامل باشد. ما خیلی*وقت*ها شوخی هم داریم اما به این معنی نیست که دائم داریم می*خندیم و تو سر و کله هم می*زنیم چون خیلی*ها فکر می*کنند پشت صحنه کارهای کمدی فقط شوخی و خنده است اما برعکس خیلی جدی*تر از کارهای دیگر است چون وقتی جدیت نباشد شیرینی کار درنمی*آید ما اصلا لودگی نداریم.
    خود مهران مدیری از چه قسمتی وارد کار می*شود؟
    از قسمت بیستم.
    شنیدیم همراه با مهران مدیری شخصیت جدید دیگری هم وارد داستان می*شود که نقش ان را هم شما بازی می*کنید؟
    بله و از قسمت ۳۰ وارد داستان می*شود. آقای مدیری یک روز به من زنگ زد و گفت بیا لوکیشن و صحبت شد که یک نقش دیگر را بازی کنیم. این برای من خیلی سخت بود و بنابراین سعی کردم آن را منتفی کنم چون می*ترسیدم نکند به شخصیت باباشاه لطمه بزند چون او یک آدم دیگر است که از روسیه می*آید و اتفاقات خودش را دارد و بیشتر کارکرد داستانی دارد اما آقای مدیری اصرار کرد و گفت می*توانی.
    یعنی باباشاه می*میرد و حذف می*شود از سریال؟
    نه، می*میرد اما دوباره زنده می*شود. اصلا کارش همین است، هی می*میرد و زنده می*شود. مثل ماشین هلش می*دهند، روشن می*شود.
    شخصیت باباشاه خیلی مورد توجه قرار گرفته، همین است که در قسمت هشتم که به سفر می*رود و نیست، تماشاگر نبودش را کاملا حس می*کند، حالا حضور این شخصیت جدید باعث کمرنگ شدن او نمی*شود؟
    قدیمی*ها مثال خوبی دارند، آنها می*گویند هنوز سیر نشدی از غذا بکش کنار که آن ولع و مزه غذا زیر دندانت بماند. من خودم موافقم که در نشان دادن باباشاه باید خساست شود چون ممکن است در صورت حضور مداومش تکراری شود.

آقای کاظمی در نقش بابا شاه یکی از بهترین هنرپیشه های طنز قهوه تلخ شدند که توانستند بسیاری از مردم را با ساده ترین نوع صحبت به خنده در بیاورند.

10. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Thumb داستان سریال قهوه تلخ چیست ؟

خب شاید هنوز عده ای باشند که تاکنون سریال قهوه تلخ را ندیده باشند و این سوال برایشان باشد که اصلا داستان سریال قهوه تلخ چیست ؟

این سریال داستان نیما زند کریمی استاد تاریخ معاصر است که در تحقیقاتی راجع به یک دوره تاریخی، با خوردن یک فنجان قهوه به شکلی عجیب، به همان دوره تاریخی بر می*گردد، یعنی سال ۱۲۰۱ جهانگیر شاه، حکومت می*کند و دربار او اتابک اعظم خوابگذار، اقبال السلطنه، لعبت الملوک، فخر*التاج بانو، اختر الملوک، کاترین روسی، نازخاتون، بلد الملک، برزو خان سپهسالار، دامبول السلطنه، بیخودی الملک دیلمی و نیما زند کریمی استاد تاریخ معاصر در میان آنان …

از عوامل ساخت سریال ‘قهوه تلخ’ می توان به نویسندگان: خشایار الوند و امیر مهدی ژوله، دستیار اول کارگردان و برنامه*ریز: شبنم وثوقی، نور: جمال شمس، تصویر: منوچهر مظفری، سعیدعباس اصفهانی و کامران جمشیدیان صدا: محمد حاتم*نژاد و حمید گرمابدری، طراحی صحنه و لباس: فروزان جلیلی*فر، طراحی گریم: مهرداد شکرابی، مدیر فنی: حسن مردانی، قطع تصویر: جواد اصلانی، تدوین: *احسان مظفری، موسیقی تیتراژ اول: ز، خواننده: مهران مدیری، ساخت و انتخاب موسیقی: فرهاد مدیری، منشی صحنه: سارا مطلق، روابط عمومی: وفا ملک*زاده، مدیر تدارکات: محمود رضا جوانشیر، مدیر تولید: علی لک پوریان، کارگردان: مهران مدیری و تهیه*کنندگان: مجید و حمید آقاگلیان اشاره کرد.بازیگرانی که در ‘قهوه تلخ’ به ایفای نقش پرداختند عبارتند از مهران مدیری، سیامک انصاری، محمدرضا هدایتی، سحر زکریا، الیکا عبدالرزاقی، بروز ارجمند، رضا فیض نوروزی، سحر جعفری جوزانی، آرام جعفری، علی لک پوریان، عارف لرستانی، بیژن بنفشه*خواه، نادر سلیمانی، رضا نیکخواه، هادی کاظمی، جواد عزتی، فلامک جنیدی، مریم بخشی، رامین پورایمان، فاطمه هاشمی، سعید پیردوست، بیوک میرزایی، ساعد هدایتی، سام نوری، شایان احمدی*فر، حمید کاشانی، بهشاد مختاری، مهدی ناطقی، امیر فرزام دهنوی، شیما مومنی، شقایق رحیمی*راد، آزاده مهدیزاده و دریا امینیان.
    ویرایش توسط وکیل : سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۱ در ساعت ۲۳:۴۷

12. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

Smile تصاویری از سریال قهوه تلخ

پوستر قهوه تلخ ، عکس قهوه تلخ ، قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

عکس های قهوه تلخ

بازیگران قهوه تلخ

بازیگران قهوه تلخ

تصاویری از سریال قهوه تلخ

قهوه تلخ

قهوه تلخ

سیامک انصاری و دیگر بازیگران قهوه تلخ

برخی سکانس های خنده دار در سریال قهوه تلخ

قهوه تلخ در تهران

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    پنجشنبه ۱۹ تیر ۹۳ [ ۱۵:۰۴]
    سطح
    1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Three FriendsCreated Blog entryYour first GroupRecommendation Second ClassOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    192
    سپاس ها
    2,273
    سپاس شده 2,325 در 1,115 پست
    حالت من
    Khonsard
    طبق یه تحقیقاتی که من داشتم روی شیطان پرستی انجام می دادم به فیلم قهوه ی تلخ برخوردم که در اون از علائم شیطان پرستی به طور واضح استفاده شده بود و اگر این موضوع حتی یک در صد هم درست باشه واقعا پخش نکردنش کار درستی بوده هر چند به راحتی در دسترس هست متاسفانه

عازم یک سفــــــــــــــرم
    سفری دور به جایی نزدیـــــــــــــک

سفری از خود من به خــــــــــــــــــــــــ ــــودم

مدتی است نگاهم به تماشای خداســـــــــــــــــــــ ت

و
    امیـــــــــــــــــدم به خداوندی اوســــــــــــــــــــــ ــــــت…!!

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    81
    سپاس ها
    1,858
    سپاس شده 761 در 357 پست

علائم شیطان پرستی در قهوه تلخ

از رمضان سال 90 به بعد تا مدتها این سریال پخش نمی شد
    فکر میکنم به همین دلیل ها بوده (علائم شیطان پرستی در قهوه تلخ) اما من یکی دو تا تصویرهاش رو دیدم
    مثلا در یکی از عکس ها ، سایه حفاظ پشت پنجره افتاده بود ، شبیه به ستاره ی پرچم اسرائیل شده بود
    خوب این مورد بنظرم کاملا اتفاقی بوده ، قهوه تلخ با فروش چند میلیاردی که داره نیازی به حمایت از دولت بیگانه نداره
    بعد هم آقای مدیری بالاخره یه ایرانی هستش و همه ایرانی ها از اسرائیل بدشون میاد دیگه
    هیچ وقت نمیان همچین کاری کنند ، احتمالا تونستن ثابت کنند که از روی قصد همچین چیزهایی نبوده
    چون از چند ماه قبل مجددا سریال در سراسر ایران داره پخش میشه و هنوز هم جزو پر فروش ترین سریال های خصوصی هستش

16. کاربر روبرو از پست مفید وکیل سپاس کرده است .

مینا (پنجشنبه ۰۲ شهریور ۹۱)

مدیر بازنشسته

آخرین بازدید
    پنجشنبه ۱۹ تیر ۹۳ [ ۱۵:۰۴]
    سطح
    1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Three FriendsCreated Blog entryYour first GroupRecommendation Second ClassOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    192
    سپاس ها
    2,273
    سپاس شده 2,325 در 1,115 پست
    حالت من
    Khonsard
    شاید این اتفاقی بوده ولی علامت دست شیطان پرستی کا ملا واضح هست اون علامت که دو انگشت وسط رو جمع می کنن و شست رو رو دو انگشت قرار می دن

عازم یک سفــــــــــــــرم
    سفری دور به جایی نزدیـــــــــــــک

سفری از خود من به خــــــــــــــــــــــــ ــــودم

مدتی است نگاهم به تماشای خداســـــــــــــــــــــ ت

و
    امیـــــــــــــــــدم به خداوندی اوســــــــــــــــــــــ ــــــت…!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع