از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرچم ایالات متحده با نماد صلح

طراحی*های مختلفی برای پرچم صلح وجود دارد.
پرچم سفید صلح
پرچم صلح سفید، یک طرح ابتکاری با هدف متحد کردن همه ملت در زیر یک نماد مشترک در روز جهانی صلح است. در حالی که نمادهای مختلفی منجمله شاخه زیتون و کبوتر برای صلح وجود دارد ولی هیچ پرچمی که بطور رسمی توسط سازمان ملل متحد برای این امر انتخاب شده باشد وجود ندارد. به همین دلیل این طرح پیشنهاد کرده است که، یک روز از هر سال در ۲۱ سپتامبر، هر کشور نسخه تمام سفید در پرچم ملی خود را برای نشان دادن اینکه که ما همه یکی هستیم بالا می*برند. در سال ۲۰۱۳، سفارتخانه*های کلمبیا، گینه استوایی و اکوادور در لندن رسما برای حمایت از ابتکار بالا بردن یک نسخه بی*رنگ از پرچم<a href="redirect.php?a=www.forums.pichak.net/">*</a>های مربوطه خود بعنوان پرچم صلح را در ۲۱ سپتامبر توافق کردند.

علامت v
v یا (دست پیروزی در یونی*کد) نوعی ژست دست است که در آن انگشت اشاره و انگشت وسط بصورت جدا شده از یکدیگر بلند میشوند در وضعیتی که انگشتان دیگر در هم گره شده اند. بسته به زمینه فرهنگی و چگونگی ارائه آن میتواند دارای معانی مختلفی باشد. .
کاربردها
معنای علامت v تا حدودی وابسته به شیوه قرار گرفتن دست است:
اگر کف دست به سمت شخص اشاره کننده و پشت دست به سمت ناظر باشد این میتواند نشانه این موارد باشد:
توهین. این استفاده تا حد زیادی در استرالیا، ایرلند، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و انگلستان محدود شده است.
عدد ۲ در زبان اشاره آمریکایی.
وقتی پشت دست به سمت شخص اشاره کننده و روی دست به سمت ناظر باشد، میتواند به معانی زیر باشد:
عدد ۲ در ارتباطات غیر کلامی.
پیروزی. در یک محیط جنگ و یا رقابت. برای نخستین بار ویکتور د لاولیه سیاستمدار بلژیکی که از بلژیکیها خواسته بود که این نماد را بعنوان نماد وحدت انتخاب کنند. در ابتدا این نماد عمدتاً در بلژیک مورد استفاده قرار میگرفت، اما به زودی سایر متحدان نماد را کپی برداری کردند. که این گاهی اوقات با استفاده از هر دو دست در دست توسط آیزنهاور استفاده شده است و بعداًٌ و در تقلید از او، ریچارد نیکسون، نیز اینکار را انجام داد.
صلح یا دوستی. توسط گروههای صلح و پادفرهنگ در سراسر جهان استفاده شده و عمومیت یافته است.

حرف v - که به همراه تلفظ آن در زبان اشاره آمریکایی استفاده میشود.
پیروزی

پیروزی کسب موفقیت در یک نبرد، چالش یا بازی است. پیروزی معمولاً باعث ایجاد نشاط و شادمانی می*گردد و هنگامی*که چیرگی بر یک مشکل و کسب پیروزی، باعث بدست آوردن هدف نهایی نمی*گردد به آن پیروزی تلخ گفته می*شود. نقطه مقابل پیروزی، شکست است.
روان*شناسی

از دیدگاه روان*شناختی، انسان دائماً میل به پیروزی دارد و این میل به پیروزی، امید خوانده می*شود. در دیدگاه*های عمومی پیروزی می*تواند نتیجه شکست باشد. در بسیاری از فرهنگ*ها، شکست، پل پیروزی خوانده شده است.

ادبیات فارسی
در ادبیات فارسی گاهی واژه فیروزی، یا ظفرمندی یا کامیابی برای این منظور استفاده می*گردد و گاهی پیروزی در شعرهای پارسی، به معنای سلامتی و برقراری است.
نمونه*ها

سعدی:

خوش آمد باد نوروزی به صبح از باغ پیروزی به بوی دوستان ماند نه بوی بوستان دارد

مولوی:

پرکندگی از نفاق خیزد پیروزی از اتفاق خیزد
فردوسی:
شنیدی همانا که یزدان پاک چه دادست ما را بدین تیره خاک
ز پیروزی و بخت وز فرهی ز دیهیم وز تخت شاهنشهی

خواجوی کرمانی:
نوبت نوروز چون در باغ پیروزی زدند نوبت نوروز سلطانی به پیروزی بزن
انتخاب و ارسال "سونات"