AirplaneTicket.ir با هدف ارائه خدمات تخصصی رزرو بلیت هواپیما به مسافرین عزیز از خردادماه سال 1392 راه انداری شده است!

مسئولان بخش فروش این وب سایت در دوره های پیشرفته رزرواسیون بلیت هواپیما شرکت کرده و دارای مجوزهای لازم جهت فروش بلیت هواپیما می باشند. همچنین فرآیند های خرید به گونه ای ساده طراحی و اجرا شده است، که تمام افراد -با مهارت های متفاوت کار با اینترنت- بتوانند بلیت هواپیما ی مورد نیازشان را غیرحضوری خریداری کنند.

سیستم متمرکز رزرو آنلاین بلیت هواپیما که به تازگی توسط این مرکز طراحی و پیاده سازی شده نیز بر اساس آخرین تکنولوژی های روز نرم افزاری و برای اولین بار در کشور ایران می باشد. از طریق این سیستم می توانید به صورت یکپارچه پرواز تمام شرکت هواپیمایی را جستجو کرده و بلیت خود را به صورت کاملا آنلاین خریداری نمایید.


"دغدغه ی ما خلق جدیدترین و راحت ترین روش های رزرو بلیت برای آسایش بیشتر شماست!"


AirplaneTicket.ir تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و تمام فعالیت هایش زیر نظر شرکت خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی عتیق گشت اصفهان به شماره ثبت 36555 تاسیس شده در سال 1387 و به مدیریت آقای محمدجواد اشجع، دارای مجوز رسمی فروش بلیت هواپیما به شماره 421/150/100/3520 از سازمان هواپیمایی کشوری ایران -ICAO- انجام می شود.

خوشحال می شویم اگر ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود جهت هرچه بهتر شدن خدمات این مرکز خبردار کنید. در نهایت امیدواریم به واسطه ارتباط با شما مسافرین عزیز، ضمن توسعه خدمات گردشگری الکترونیک، شاهد پیشرفت روز به روز مرکز خرید بلیت هواپیما -AirplaneTicket.ir- باشیم.

با ما در تماس باشید!

ایران، اصفهان، خیابان کمال، روبروی شهرداری منطقه سه، کدپستی 88497-81557

تلفن: (خط ویژه) 32287560-031 فکس: داخلی 110

رزرو بلیط هواپیما - خرید بلیط هواپیما - مرکز خرید بلیط هواپیما

پرسش های متداول

آیا خدمات این وب سایت در کل کشور ارائه می شود؟ بلیت ها چطور به دست مسافرین می رسد؟

بله، این وب سایت برای رزرو بلیت تمام پروازهای داخلی در کل کشور خدمات رسانی می کند.

همچنین بلیت هایی که توسط این وب سایت فروخته می شوند الکترونیکی است. یعنی همزمان با ارائه ی کد رزرو -رفرنس رزرو-، اسم مسافرین در لیست مسافرین شرکت هواپیمایی قرار داده می شود. در اینصورت برای دریافت کارت پرواز در فرودگاه، همراه داشتن کارت ملی مسافرین الزامی و کافی می باشد. بلیت های الکترونیک از طریق ایمیل، پیامک و یا فکس برای مسافرین قابل ارسال بوده و نیازی به مهر شدنشان وجود ندارد.


آیا خرید بلیت هواپیما در ساعات غیرکاری و روزهای تعطیل از طریق این وب سایت امکان پذیر است؟

بله، این وب سایت ارائه دهنده خدمات رزرو آنلاین صدور هواپیما می باشد. یعنی بلافاصله پس از پرداخت، رزروها قطعی شده و بلیت ها برای شما ارسال می گردد.


در این وب سایت چه پروازهایی جستجو می شود؟

پروازهای نمایش داده شده در این وب سایت حاصل جستجوی آنلاین پرواز شرکت های هواپیمایی ایران ایر، آسمان، ایران ایر تور، آتا، قشم ایر و تابان و همچنین پروازهای چارتری بیش از دویست آژانس چارترکننده فعال کشور است. با یک جستجو در این وب سایت می توانید تمام پروازهای موجود را ببینید!


در بعضی مواقع پروازی که در این وب سایت قابل خرید است در وب سایت هواپیمایی غیرقابل خرید می باشد یا بالعکس. علت چیست؟

سهمیه فروش اینترنتی هر شرکت هواپیمایی از سهمیه آژانس های مسافرتی تفکیک شده و تعداد ظرفیت های خالی هر دو یکسان نیست.


پروازهای سیستمی چه پروازهایی است؟

به پروازهای متداولی گفته می شود که بلیتشان از طریق دفاتر مسافرتی کل کشور با قیمت یکسان قابل خرید است. برای ابطال اینگونه بلیت ها می توانید از طریق آژانس مسافرتی صادر کننده، دفاتر مرکزی فروش و ایستگاه های فرودگاهی شرکت هواپیمایی (Airline) اقدام کنید. همچنین قیمت بلیت این پروازها برای بزرگسال، کودک و نوزاد متفاوت بوده و مقادیر مشخصی دارد.


پروازهای چارتری چه پروازهایی است؟

بلیت های چارتری مربوط به پروازهایی است که آژانس های چارترکننده تعداد صندلی درخواستیشان را از شرکت های هواپیمایی پیش خرید کرده اند و مسئول قیمت گذاری و فروش این بلیت ها شده اند. نرخ پروازهای چارتری به شدت متغیر بوده و متناسب با تقاضای مسافرین افزایش یا کاهش می یابد. در پروازهای چارتری هزینه مسافرین بالای دو سال به طور کامل محاسبه می شود. لازم به ذکر است پروازهای چارتری صرفا از طریق آژانس صادر کننده قابل ابطال می باشد!


چطور می توانم از کلاس پروازی یا مدل هواپیمای یک پرواز مطلع شوم؟

در لیست پروازها با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ "اطلاعات بیشتر"، اطلاعات کاملتری از پرواز شامل کلاس پروازی، مدل هواپیما، مدت زمان سفر و تعداد دقیق ظرفیت خالی نمایش داده خواهد شد.


مبلغ صورتحساب من به هنگام خرید تغییر یافت. دلیلش چیست؟

با درخواست مسافرین برای خرید بلیت، اطلاعات پروازها برای اعمال آخرین تغییرات به روز خواهد شد. این تغییرات ممکن است شامل تغییر کلاس پروازی، اتمام ظرفیت یک چارترکننده و تامین بلیت از چارترکننده جدید یا تغییر قیمت توسط چارترکننده باشد. پیشنهاد می کنیم در این مواقع از پایین صفحه ی رزرو دکمه ی "انصراف و بازگشت" نارنجی رنگ را کلیک کرده و از لیست پروازهای به روز شده پرواز خود را انتخاب نمایید.


هزینه خردسال دو تا دوازده سال و نوزاد زیر دو سال چطور محاسبه می شود؟

در پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان هزینه خردسال برابر 75% هزینه بزرگسال و در سایر شرکت های هواپیمایی معادل 50% نرخ بزرگسال می باشد. اما نرخ خردسال در پروازهای چارتری به طور کامل برابر یک نفر بزرگسال محاسبه می شود. بر خلاف این تنوع، هزینه نوزاد در تمام پروازها شامل بیمه، عوارض و مالیت بوده و برابر 10% هزینه بزرگسال نرخ گذاری می گردد.


آیا به هنگام خرید، شماره صندلی من در هواپیما مشخص می شود؟

خیر، شماره صندلی مسافر پس از پذیرش در فرودگاه و دریافت کارت پرواز تعیین خواهد شد.


برای سوارشدن به هواپیما چه مدارکی معتبر است؟

جهت پذیرش در فرودگاه و دریافت کارت پرواز، همراه داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه و گذرنامه) مسافرین الزامیست.


مسافرین چند ساعت قبل از پرواز می بایست در فرودگاه حضور داشته باشند؟

حضور مسافرین حداقل 1 ساعت و 30 دقیقه قبل از پروازهای داخلی در فرودگاه الزامیست. پذیرش مسافرین تا 20 دقیقه قبل از پرواز انجام می شود و بعد از آن پذیرش نخواهند شد.


آیا بلیت های صادر شده از طریق این وب سایت قابل تغییر یا کنسلی می باشد؟ فرآیند این عمل چگونه است؟

بلیت های صادر شده طبق بخشنامه شرکت های هواپیمایی و دستورالعمل آژانس های چارترکننده قابل تغییر یا کنسلی است. برای تغییر یا کنسلی بلیتتان می بایست با کارشناسان فروش تماس بگیرید و درخواست کنید تا فرم ابطال و استرداد برایتان تکمیل شود. مبالغ استردادی روزهای زوج هفته به حساب مسافرین واریز خواهد شد.