هدف از تغذیه درست، رساندن بدن به حداکثر سلامت ممکن است اما اگر کنار آن زیبا هم شویم کسی اعتراض نخواهد داشت. خانم ها مبالغ هنگفتی را برای زیباتر شدن هزینه می کنند اما شاید باور نکنید مواد غذایی نظیر اسفناج، خشکبار، کرفس، و حتی گوجه فرنگی لوازم آرایش ارزانی هستند که می توانند شما را زیباتر کنند. گوجه فرنکی به دلیل داشتن لیکوپن، قرمز رنگ است. این ماده باعث می شود پوست انسان از یک حدی قرمزتر نشود. به صورت علمی به اثبات رسیده که این ماده از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند. پس به جای استفاده از کرم های ضد آفتاب می توان مقدار بیشتری گوجه فرنگی خورد که حتی برای از بین بردن چین و چروک های پوست هم بسیار مفید است.
اسفناج نه تنها سیستم دفاعی بدن را بالاتر می برد بلکه باعث درخشش چهره شما می شود. اسفناج ماده ای به نام لوتئین دارد. آنتی اکسیدانی که نورهای مضر برای چشم را به خود جذب کرده و از آسیب دیدن سلول های چشمی جلوگیری می کند. چشم هر چقدر سالم تر باشد درخشش بیشتری دارد.
آب انگور قرمز و شکلات تلخ هر دو ترکیبی به نام پلی فنول دارند. تحقیقات نشان داده این ترکیب برای طولانی تر کردن عمر سلولهای پوست بسیار مفید است. برای داشتن پوستی صاف و سالم بهتر است آب انگور قرمز و شکلات تلخ بخورید البته مراقب استفاده بیش از حد آنها هم باشید. می دانستید کرفس انسان ها را خندان تر می کند؟ جویدن کرفس لثه ها را ماساژ می دهد و بین داندان ها را تمیز و آنها را درخشان تر می کند. بادام زمینی منبع کاملی از سلنیوم است. ماده عالی که برای سلامت و شادابی موها بسیار مفید است. گردو هم اسیدهای مفید دارد که موها را خوش حالت تر و درخشان تر می کند. خوردن خشکبار زیاد می تواند سبب چاقی شود ولی فقط کافی است روزی 2 عدد بادام زمینی بخورید تا مواد عالی مورد نیاز را به بدن و موهایتان برسانید.

منبع : لیپوماتیک