منبع : ایسناهمان*طور که دریافت ایمیل*های بیهوده و تبلیغاتی نوعی مزاحمت به*شمار می*رود، دریافت پیام*های تبلیغاتی روی تلفن*همراه یا تماس*های مزاحمان تلفنی نیز ایجاد مزاحمت می*کند و وقتی تحمل این مزاحمت*ها سخت*تر می*شود که تماس یا پیام ارسالی در نیمه*های شب صورت گیرد.

دوست دارید بدون نیاز به برنامه*های جانبی و با استفاده از تنظیمات تلفن همراه خود برخی شماره*ها را مسدود کنید تا با تماس یا ارسال پیام مزاحم شما نشوند؟ انجام این کار در سیستم*عامل آی.او.اس روی دستگاه*های آیفون و آیپد براحتی امکان*پذیر است:

افزودن به فهرست مسدودی*ها

۱ـ از صفحه اصلی روی Messages فشار داده سپس یکی از پیام*های مخاطبی که قصد دارید آن را به فهرست مسدودی*ها اضافه کنید، برگزینید.

۲ـ در صفحه پیام روی گزینه* Details (بالا سمت راست صفحه) فشار داده و در صفحه* جدید آیکون اطلاعات را که به*شکل یک دایره همراه با حرف i به*نمایش درآمده، انتخاب کنید.

۳ـ فهرست موجود را به سمت پایین اسکرول کرده و روی Block this Caller فشار دهید. در ادامه با فشار روی Block Contact انجام عملیات مسدودسازی مخاطب را تائید کنید و با خیال راحت از دستگاه خود استفاده کنید. از این پس تماس*ها یا پیام*های ارسال شده توسط مخاطبی که انتخاب کردید، هیچ مزاحمتی برای شما نخواهد داشت.

خروج از فهرست مسدودی*ها

شاید از خودتان بپرسید چطور می*توان مخاطبی را در فهرست مسدودی*های دستگاه قرار داده*اید، از فهرست خارج کنید. برای انجام این کار از روش زیر کمک بگیرید:

۱ـ از فهرست برنامه*ها روی Settings فشار داده و Messages را انتخاب کنید.

۲ـ در پنجره* تنظیمات پیام*ها روی Blocked فشار دهید.

۳ـ اکنون فهرستی شامل افرادی که قبلا مسدود شده*اند در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای ویرایش فهرست و حذف برخی گزینه*ها *باید پس از فشار روی گزینه* Edit، علامت منهای مربوط به هر مخاطب را فشار داده و در نهایت Unblock را انتخاب کنید.
ارسال : سونات