سفیر اتریش؛
تاریخ و تمدن اتریش به اندازه لرستان نیست
منبع : ایلنا خبرگزاری کار ایران
تاریخ و تمدن اتریش به اندازه لرستان نیست. زیرا ما در لرستان برنزها و مفرغ*هایی دیده*ایم که در زمانی ساخته شده*اند که گذشتگان ما در حال شکار بوده*اند.

سفیر اتریش گفت: تاریخ و تمدن اتریش به اندازه لرستان نیست. زیرا ما در لرستان برنز*ها و مفرغ*هایی دیده*ایم که در زمانی ساخته شده*اند که گذشتگان ما در حال شکار بوده*اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم*آباد، فریدریش اشتیفت، ظهر امروز، در دیدار با شهردار خرم*آباد در این شهر اظهار داشت: از اینکه مهمان شهردار خرم*آباد هستم، افتخار می*کنم و حضور خود را در استان لرستان به فال نیک می*گیرم. زیرا به محض ورود به شهر خرم*آباد، تحت تاثیر زیبایی*های این شهر قرار گرفتم. زیرا لرستان، یک استان کوهستانی است و دارای آب و هوای بسیار خوب است که این خود ظرفیت بزرگی برای گردشگری و جذب توریست است.

سفیر اتریش در ایران گفت: با توجه به اینکه لرستان از قدمت بالایی برخوردار است و مفرغ*های چند هزار ساله در این استان وجود دارد، بنابر این اتریش علاقه زیادی برای ایجاد نمایشگاه برنز و مفرغ این استان دارد

وی عنوان داشت: استان لرستان در برخی موارد شباهت*های زیادی به برخی استان*های اتریش دارد. زیرا برخی شهرهای اتریش آب و هوای معتدل و کوهستانی دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه اتریش هشت میلیون جمعیت دارد، گفت: مساحت کشور اتریش ۶۸ میلیون متر مکعب زمین است در حالی که ۱۲۰ تا ۱۴۰ میلیون گردشگر شبانه*روز در این کشور مستقر می*شوند.

اشتیفت ادامه داد: تولید ناخالص ملی اتریش از درآمدهای گردشگری است. این درحالی است که اتریش یک کشور مقر برگزاری کنفرانس*های مختلف و بین*المللی در زمینه پزشکی است.

سفیر اتریش در ایران تصریح کرد: کسانی که در همایش*های کشور اتریش شرکت می*کنند، گردشگران خوبی هستند که خوب پول خرج می*کنند و خانواده* خود را به این کشور می*آورند. این در حالی است که ظرفیت موجود برای همکاری ما با لرستان بسیار بالاست.

اشتیفت خاطر نشان کرد: در کشور اتریش مراکز عالی مدیریت گردشگری زیادی وجود دارد که بیشتر تمرکز این مراکز در مدیریت هتل*داری است.

وی افزود: اکوتوریسم جز موارد آموزشی مدارس اتریش است. بنابر این با وجود اینکه لرستان پایتخت ژئوتوریسم ایران است زمینه همکاری بین اتریش و این استان وجود دارد این در حالی است که در زمینه فرهنگی موارد مشابه زیادی بین اتریش و لرستان دیده می*شود.

*تاریخ و تمدن اتریش به اندازه لرستان نیست

این مسئول متذکر شد: تاریخ و تمدن اتریش به اندازه لرستان نیست. زیرا ما در لرستان برنز*ها و مفرغ*هایی دیده*ایم که در زمانی ساخته شده*اند که گذشتگان ما در حال شکار بوده*اند.

سفیر اتریش در ایران اظهار داشت: وین قدمت دو هزار ساله دارد و تعلق به پادشاهی روم بوده است. بنابر این اتریش علاقه زیادی برای برای ایجاد نمایشگاه برنز و مفرغ این استان دارد.

اشتیفت اظهار داشت: در بازدید از قلعه فلک*الافلاک خرم*آباد که تنها بخشی از سرمایه لرستان در معرض دید قرار گرفته است متوجه وجود ظرفیت*های گردشگری بسیار زیادی در لرستان شده*ام.

ارسال : سونات