ا گذشت زمان و گسترش مرز*های فناوری، لامپ*هایی که تا چند سال پیش تنها وظیفه*ی روشنایی را بر عهده داشتند، خدمات دیگری نیز ارائه خواهند داد. کمپانی چینی Sengled در CES 2015 لامپ هوشمندی با قابلیت تقویت امواج وای*فای و شناسایی چهره معرفی کرد

کمپانی چینی Sengled که در شهر شانگهای مستقر است، نسل جدید لامپ*های هوشمند خود را در نمایشگاه CES 2015 معرفی کرد که قابلیت*های جالب توجهی داشتند. لامپ*های هوشمند مورد نظر را می*توان با استفاده از اپلیکیشن مربوط کنترل کرد، بطوریکه امکان تنظیم لامپ برای روشن شدن در زمان پخش موسیقی و تقویت امواج وای-فای وجود دارد. شاید یکی از قابلیت*های جالب این لامپ امکان شناسایی چهره*ی سارقان یا افرادی باشد که وارد محل کار یا منزل شما می*شوند.

البته تمام لامپ*های عرضه شده توسط این کمپانی امکان شناسایی چهره را نداشته و فقط Snap قادر است چنین کاری را انجام دهد. Snap در کنار بهره**گیری از امکان شناسایی چهره، از دوربین امنیتی، میکروفون و بلندگو نیز در کنار سنسور شناسایی حرکت و ضبط ویدئو برخوردار است.
لامپ هوشمند
Sengled کاربردهای امنیتی متعددی را برای این لامپ*ها پیش*بینی کرده که از جمله*ی آن می*توان به جایگزینی آن با سیستم*های جداگانه*ی دوربین امنیتی، سنسور*های شناسایی حرکت و لامپ*های تعبیه شده برای روشنایی اشاره کرد.

Sengled لامپ*های Snap را با قیمت ۱۹۹.۹۹ دلار برای هر دستگاه اواخر سال جاری میلادی روانه*ی بازار خواهد کرد. سایر لامپ*های ارائه شده توسط این کمپانی شامل نمونه*ای با قابلیت تقویت امواج وای-فای با نام Boost می*شود. همچنین باید به لامپ*های هوشمند به*همراه بلندگوهای بلوتوث اشاره کرد که Pulse و Solo* نام دارند. Solo* با قیمت ۵۹.۹۹ دلار از وجود یک بلندگوی سه واتی بهره می*برد، در حالی که Pulse با برچسب قیمت ۱۶۹.۹۹ دلاری از بلندگوی قدرتمند چند کاناله*ی بی*سیم JBL برخوردار است.

تمامی لامپ*های ارائه شده توسط این کمپانی همراه با اپلیکیشن توسعه یافته برای اندروید iOS قابل کنترل هستند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط کمپانی چینی، هریک از لامپ*های اشاره شده حداکثر عمری ۲۵٬۰۰۰ ساعته دارند که پس از این مدت می*توان لامپ را تعویض کرد.
سونات