منبع : بیتوته - سبک زندگی


پاناکوتا دسری خوشمزه است که به صورت لایه لایه از خامه و ژله درست می*شود و در هر فصل از سال می*توان از ژله و میوه*های مربوط به همان فصل در آن استفاده کرد .
در روش زیر از ژله انار و همچنین دانه*های میوه انار استفاده می کنیم …
مواد لازم برای ۸ نفر :
- پودر ژله انار ۱۰۰ گرم یا یک بسته
– انار یک عدد درشت (دان کنید)
– خامه ۳۰۰ گرم
– شیر ۱۶۰ میلی لیتر یا دو سوم پیمانه
– شکر ۵۵ گرم یا یک چهارم پیمانه
– پودر ژلاتین ۲ قاشق چای خوری
– وانیل یک چهارم قاشق چای*خوری
طرز تهیه :
ابتدا کف و دیواره*های قالب مناسب دسر را با مقدار کمی روغن مایع چرب کنید . اگر میزان روغن برای چرب کردن قالب زیاد بود ، اضافی آن را با دستمال کاغذی پاک کنید (این کار برای برگرداندن دسر به صورت قالبی انجام می*شود) .
حالا در کاسه بلوری نصف میزان پودر ژله را ابتدا در نصف پیمانه آب*جوش حل کرده ، سپس نصف پیمانه آب سرد به آن اضافه کنید ؛ پس از اینکه پودر به طور کامل در آب حل شد ، نیمی از دانه*های انار را در داخل مایه ژله بریزید و سپس کل مایه را به قالب دسر منتقل کنید .
قالب را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد . نیم ساعت قبل از پایان این مدت ، شروع به درست کردن مایه خامه*ای کنید .
برای این منظور شیر و خامه را در ظرفی فلزی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا با هم مخلوط شوند . شکر و پودر ژلاتین را نیز به آن اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا شکر و ژلاتین در مواد حل شود ، ولی مراقب باشید مایه نجوشد .
بعد وانیل را به آنها افزوده و دوباره مخلوط کنید . حالا مایه را از یک صافی فلزی عبور دهید تا دانه*های ژلاتینی که حل نشده ، روی صافی باقیمانده و مایه*ای صاف و یکنواخت حاصل شود .
سپس مایه را کنار بگذارید تا سرد شود . پس از آن ، ژله را از یخچال بیرون آورید و مایه خامه*ای را روی آن بریزید و دوباره به یخچال برگردانید و مدت ۳ ساعت در آن قرار دهید تا خامه سفت شود . پس از این مدت دوباره با بقیه پودر ژله مایه ژله*ای آماده کنید و بعد از ریختن باقیمانده دانه*های انار ، سطح خامه*ای را با ژله بپوشانید و آن را دوباره در یخچال قرار دهید تا ژله رویی ببندد .
در پایان ، قالب را در ظرف مورد نظر برگردانید . برای این منظور ابتدا دستتان را با آب سرد خیس کنید ، سپس به دور دیواره قالب بکشید و قالب را برگردانید .
نکته : اگر هنگام برگرداندن قالب دسر به طور کامل برنگشت ، روی آن را با تکه*های ژله چسبیده به کف قالب تزئین کنید .
سونات