ایران کلوب

مواد لازم :
تخم مرغ : ۴ عدد
شکر : ۱۰۰ گرم
آرد : ۱۰۰ گرم
وانیل : نصف قاشق چای خوری
بکینگ پودر : نصف قاشق چای خوری
روش تهیه :
۱) ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا می کنیم . سپس سفیده ها را داخل ظرفی گود که از خشک و تمیز بودن آن مطمئن هستیم می ریزیم و با درجه تند همزن برقی شروع به هم زدن آن ها می کنیم .
۲) وقتی که سفیده ها را کاملا پف دادیم شکر را به همراه وانیل خیلی آرام به مواد اضافه می کنیم و آن قدر هم می زنیم تا فومی شکل شود . همین طور که به هم زدن ادامه می دهیم زرده ها را یکی یکی اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر کدام مواد را ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم .
۳) پس از این که زرده ها تمام شدند ، همزن برقی را کنار گذاشته و آرد را که از قبل با بکینگ پودر مخلوط کرده و ۳ بار الک کرده ایم ، در ۳ مرحله متوالی به مواد اضافه می کنیم و با لیسک به شکل دورانی به خورد تخم مرغ ها می دهیم .
۴) مایه را در قیف ریخته ، داخل سینی روی کاغذ روغنی پهن می کنیم و به شکل لوله ای به قد ۶ تا ۷ سانتی متر از مایه روی کاغذ می گذاریم . ابعاد لیدی فینگرها تقریبا باید به اندازه یک شیرینی زبان باشد .
۵) سینی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار داده و وقتی بیسکویت ها کمی طلایی رنگ شدند آن ها را از فر خارج می کنیم .
۶) این نوع بیسکویت در صنعت قنادی برای درست کردن انواع دسرها و کیک های مختلف کاربرد دارد که معروف ترین آن ها تیرامیسو و شارلوت می باشند .
سونات …