کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مراکز دیدنی ارمنستان

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۳ [ ۱۸:۰۷]
  نوشته ها
  457
  امتیاز
  3,259
  سطح
  1
  Points: 3,259, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 23.0%
  دستاوردها:
  Tagger First Class1000 Experience Points3 months registered
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 72 در 64 پست
  حالت من
  Khoshhal

  مراکز دیدنی ارمنستان

  هزارپله ارمنستان، کاسکاد


  هزارپله – محلی توریستی در ایروان است که محوطه آن در نزدیکی اپرا شروع شده و با 500 متر پله با عرض 50 متر دسترسی به منطقه مرتفع تر شهر را تسهیل می کند. این بنا دارای معماری تاریخی بوده و پروژه آن در حال توسعه می باشد..

  چند مجسمه قبل از پله ها توجه توریست ها را به خود جلب می کنند، فضایی زیبا و مسحورکننده، سیستم فواره و گل های تزئینی در گوشه و کنار پله و پله برقی تا رسیدن به بالای پله ها سرگرم کننده است. در بالای هزارپله قسمت زیادی از مرکز شهر ایروان به خوبی مشاهده می شود. یک ستون هرمی شکل سنگی ، ساخته شده در سال 1971 به افتخار پنجاهمین سالگرد قدرت شوروی در ارمنستان ساخته شده که نماد جاودانگی و رویش است. ستون هرمی شکل سنگی با استفاده از نقوش باستانی امپراطوری ارمنستان (اورارتیان) در پای طرح و هنر مدرن آمریکا ایجاد شده است.

  پس از صعود به عرشه هزارپله، می توان با پیاده روی به پارک پیروزی "Haghtanak" و منطقه مجسمه "مادر ارمنستان" و موزه دفاع ارمنستان در کنار مجسمه مادر ارمنستان رفت.
  میدان جمهوری (هراپاراک یا هراپاراگ) ارمنستان

  هراپاراگ یا هراپاراک در زبان ارمنی به معنای میدان است. روبروی ساختمان موزه استخر زیبا و بزرگی با طراحی مدرن قرار دارد که شب*های فصل های گرم هر شب به مدت 2 ساعت برنامه رقص نور و موزیک و فواره برگزار می*شود.

  هراپاراک میدان بزرگ مرکزی در ایروان ، مرکز ارمنستان است. میدان توسط تلاقی خیابان های زیر ایجاد شده است : آبویان ، نالبندیان ، تیگران متس ، خیابان سارکسیان و خیابان آمیریان.

  میدان بیضی شکل بوده و دارای یک الگوی خاص سنگی به معنای فرش در مرکز است. رقص فواره بزرگ آب در قسمت شمالی محوطه و در مقابل گالری ملی قرار گرفته است.

  میدان جمهوری محل برگزاری جشن ها و مراسم است. زمانی مجسمه لنین در قسمت جنوبی میدان قرار داشت، اما زمانی که ارمنستان استقلال خود را به دست آورد ، مجسمه پایین کشیده شد.

  میدان توسط معمار ارمنی به نام الکساندر تامانیان بین سال های1924-1929طراحی شده بود. علاوه بر این تا سال 1952 توسعه داده شد.

  شکل کلی میدان مربع است که با هفت ساختمان بزرگ احاطه شده است :


  - گالری ملی و موزه تاریخ ساختمان (در شمال)
  - وزارت کشور(شمال شرق)
  - خانه دولت: دفتر اصلی دولت ارمنستان (شمال شرق)
  - دفتر مرکزی پست جمهوری ارمنستان (جنوب شرق)
  - هتل "ماریوت ارمنستان" (جنوب غرب)
  - وزارت امور خارجه (شمال غرب)
  - وزارت انرژی و منابع طبیعی (شمال غرب)..


  ساعتی که به ساختمان دولت آویزان است، در مسکو ساخته شده است و در ژوئیه 1941 به ایروان منتقل شده است. قطر ساعت 4 متر است ، طول عقربه بزرگ 188 سانتی متر است و در حالی که عقربه های کوچک 170 سانتی متر است.  اپرای ایروان

  اپرا و باله ملی تئاتر دانشگاهی ارمنی در ایروان در تاریخ 20 ژانویه 1933 به طور رسمی افتتاح شد. این ساختمان توسط معمار ارمنی الکساندر تامانیان طراحی شده بود. این ساختمان شامل دو سالن کنسرت : سالن کنسرت آرام خاچاطوریان و سالن اپرا و باله ملی تئاتر الکساندرSpendiarian است.

  به زودی پس از بنیاد تئاتر ، یک گروه باله تاسیس شد. دریاچه سوان توسط پیوترایلیچ چایکوفسکی و اجرای باله برای اولین بار در سال 1935 رخ داد.

  تئاتر در سال 1938 ، پس از نام الکساندر Spendiaryan ، آهنگساز بزرگ ارمنی نویسنده Almast اپرا بود که در سال 1933 برای اولین بار در تئاتر انجام شد. فاز 2 ساخت و ساز در سال 1940 با توجه به طراحی تامانیان و تحت نظارت پسر او به پایان رسید. کار ساخت و ساز در مقیاس بزرگ تا سال 1953 به کار گرفته شد ، هنگامی که ساختمان در نهایت با شکل کنونی خود کامل شد.
  در محوطه اپرا حوضچه ای به شکل دریاچه سوان طراحی شده که در تابستان به همراه کافه ها و بارهای روباز و موزیک زنده حال و هوای خاصی را یجاد می کند. قسمتی از این دریاچه در زمستان تبدیل به پیست پاتیناژ و اسکیت روی یخ می شود، که محلی برای تفریح دخترها و پسرها می شود.

  اربونی ارمنستان

  قلعه Erebuni به معنی "قلعه خون" شهری آباد و غنی از دوران پادشاهی باستانی اورارتو ارمنی می باشد، که امروزه در حوالی ایروان واقع شده است. این یکی از قلعه های متعدد ساخته شده در امتداد مرز شمالی اورارتیان بود و یکی از مراکز مهم سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی پادشاهی با عظمت آنها بود. نام ایروان از Erebuni مشتق شده است.

  با توجه به کتیبه یافت شده در Karmir Blur دانشمندان حدس زده اند که Erebuni در زمان تاسیس آن به معنای "تسخیر" ، "فتح" و یا "پیروزی" بوده است.


  Erebuni در 782 سال قبل از میلاد توسط پادشاه Argishti (حدود 785-753 پیش از میلاد) در بالای یک تپه به نام Arin Berd مشرف به دره رودخانه ارس به عنوان یک دژ نظامی برای حفاظت از مرزهای شمالی پادشاهی ساخته شده بود. هم مردان و هم زنان در ساخت شهر مورد استفاده قرار گرفته اند.


  این منطقه بعدها تحت کنترل امپراتوری هخامنشی قرار گرفت.
  با وجود تهاجم های متعدد قدرتهای خارجی، این شهر به مرور رها شده و به تدریج ایروان برپاشد.

  قلعه Erebuni در بالای تپه بلند در 65 متر Arin Berd به عنوان یک موقعیت استراتژیک مشرف به دشت آرارات و جاده های اصلی که منجر به ارگ قرار داشت.

  در بخش جنوب غربی حیاط ، معبد Khaldi خدا قرار داشته است. معبد طرح مستطیلی شکل بزرگ با راه پله ای به زیگورات برج و یک اتاق جانبی در طبقه پایین تر منتهی شده است. در اطراف سالن دو ردیف دوازده ستون ایوان باز با نیمکت در امتداد دیوار بود. محراب برای مراسم قربانی کردن در دیوار سمت چپ واقع شده بود . دیوارها را با رنگ نقاشی های دیواری به تصویر می کشد ، بازنمایی از چهره های انسانی ، خدایان ، طرح های هندسی و گل تزئین شده بودند. یکی از نقاشی های دیواری، کشف خدا Khaldi ایستاده در شیر با یک عصا یا گرز در دست چپ او و تاج شاخدار بر سر او را به تصویر می کشد. این بازبه نوعی نمودهای دیگر از Khaldi موجود در سایت های دیگر است.

  حفاری زود هنگام در طول قرن نوزدهم آغاز شد و در مرحله اولیه حفاری (1950 - 1968) ، کاخ Argishti ، رویال سالن اجتماعات ، معابد و بیش از صد اتاق حفر شده است. ده ها اورارتیان و مصنوعات هخامنشی مانند سفالگری ، سفال ، کمربند - buckles ، دستبند، مهره، ظروف نوشیدن مشروب، کلاه ، فلش و سکه های نقره و غیره کشف شد. 14 قطعه نقاشی های دیواری بودند که با استفاده از موضوعات مهم دینی تزئین شده است ، از جمله processions خدایان ، حیوانات مقدس و درخت زندگی، و همچنین صحنه های زندگی روزمره، صحنه نمایش شکار، دام و کشاورزی.

  مناطق انبار سازی برای حبوبات ، روغن و شراب نیز کشف شد. در درهای انبارها، کتیبه های درهای ورودی حکایت می کنند که مقدار موجودی انبارها در آنها ثبت شده است..

  تعداد زیادی از کتیبه های به خط میخی حک شده اند که بعضی از آنها در حال حاضر در موزه نمایش داده شده، در حالی که برخی دیگر هنوز بر روی دیوار نمایش داده شده اند.

  صومعه گغارد ارمنستان

  در 40 کیلومتری شرق ایروان واقع شده است. این صومعه یکی از سه اثر ثبت شده ارمنستان در میراث جهانی یونسکو می باشد. بخش های ابتدایی آن در دل صخره حفاری شده و بعدها کلیسایی در کنار آن بنا شده است. نام اول آن آیری وانک بود.


  کلیسای گغارت در محلی دورتر از گارنی قرار دارد، این کلیسا در بالای کوهی واقع شده است. ورودی کلیسا فرورفتگی کوچکیست که طبق باور برخی مردم منطقه اگر کسی سه سنگ از هفت سنگ کوچک داخل آن پرت کند و نیفتد به آرزوی خود می رسد در اینجا نیز مثل بعضی روستاهای ایران به یک درخت دخیل بسته اند. چشمه ای داخل کلیسا وجود دارد که هر که از آن بر سر و صورتش بزند جوان می ماند. در این منطقه نان گردویی و مربای گردو می فروشند.  0  منبع:
  cisroad.com/countries/Armenia/visit/lang/Fa
 2. #2
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۳ [ ۱۸:۰۷]
  نوشته ها
  457
  امتیاز
  3,259
  سطح
  1
  Points: 3,259, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 23.0%
  دستاوردها:
  Tagger First Class1000 Experience Points3 months registered
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 72 در 64 پست
  حالت من
  Khoshhal
  معبد گارنی ارمنستان

  گارنی نام یکی از آثار باستانی ارمنستان در استان کوتایک ارمنستان در 32 کیلومتری ایروان و همچنین نام روستای نزدیک آن است.
  ساختمان گارنی را بازمانده از دوران مهرپرستی دانسته*اند که برای نیایش خورشید و به عنوان مهرابه ساخته شده بود.
  مهرابه*ها یا پرستشگاه*های مهرپرستان، در سراسر غرب آسیا و همچنین قاره اروپا پراکنده اند. مهرپرستی از دین های ایران باستان بود که از سرزمین ایران به سوی غرب تا انگلستان نفوذ کرد.

  جزئیات نمای بیرونی گارنی
  اکثر کلیساها و صومعه*های ارمنستان بر روی بازمانده نیایشگاه*های پیش از مسیحیت بنا شده است.
  تنها نیایشگاه غیرمسیحی بازمانده در ارمنستان نیایشگاه گارنی است. مهرابه گارنی در سال ۷۷ پس از زایش مسیح یعنی در دوره یونانی مآبی ساخته شده و تنها نیایشگاه یونانی مآب در ارمنستان امروزی است. در سال ۱۶۷۹ میلادی نیایشگاه بر اثر زلزله*ی وحشتناکی ویران شد. خرابی* ها برای نخستین *بار بین سال*های ۱۹۱۱ تا ۱۹۰۹ میلادی بازسازی شد. در سال ۱۹۳۰ میلادی، توجه ویژه*ای به بازسازی آنجا شد. «معبد گارنی» برای نزدیک به ۳۰۰ سال خراب بود تا اینکه بین سال*های ۱۹۷۴ تا ۱۹۶۸ میلادی بازسازی شد. در آن منطقه شمار زیادی چارچوب در و پنجره، سنگ *نبشته یا گچ بری بالای دیوار پیدا شد که آنها بی* گمان مربوط به بناهای تاریخی گوناگونی است.  دریاچه سوان ارمنستان

  دریاچه سوان در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی ایروان و در استان گغارکونیک قرار دارد.
  این دریاچه که بزرگترین دریاچهٔ قفقاز و از بزرگ*ترین دریاچه*های کوهستانی آب شیرین در جهان است در بلندای ۱۹۱۶ متری سطح دریا واقع شده است.
  حدود ۳۶ جویبار به این دریاچه می*ریزند و تنها رودخانه*ای که از سوان سرچشمه می*گیرد رود هِرازدان است.
  از گردشگاه*های پیرامون این دریاچه، چشمهٔ آب معدنی دیلیجان و شهرستانی به همین نام است.
  ماهی قزل*آلای مشهوری به نام ایشخان (شاهزاده) بومی این دریاچه است.
  ارتفاع از سطح دریا: ۱۸۹۶ متر طول دریاچه:۷۸ کیلومتر عرض دریاچه:۵۶ کیلومتر
  در مورد نام آن تعابیر چندی وجود دارد. یکی از این تعبیرها این است که نام سوان از ریشهٔ اورارتویی سیونا و به معنی «سرزمین دریاچه*ها» گرفته شده* است.  زاخکازور ارمنستان

  كلمه زاخكازور یا تساخکازور در زبان ارمني به معناي "دره گلها" مي باشد. زاخكازور شهر كوچكي است با جمعيت 1700 نفري كه در 60 كيلومتري ايروان (پايتخت ارمنستان) واقع شده است و اساسا بخاطر پيست اسكي زيبا و منحصر به فردش شهرت دارد. كساني كه مي خواهند شب را در اين شهر كوچك و دوست داشتني اقامت داشته باشند اين شانس را خواهند داشت كه نيمه شب خود را در ديسكوي هتل "كچاريس" و يا ديسكوي "خانه هنرمندان"(گروقنري دون) ببینند. در هتل "كچاريس" علاوه بر ديسكو، سالن بولينگ نيز براي استفاده دوستداران بولينگ مهيا مي باشد و "گروقنري دون" نيز از استخر بزرگ، زيبا و مجهزي برخوردار است.
  چشمه هاي آب شيرين معدني در زاخكازور از شهرت بسياري برخوردار هستند ولي اين چشمه ها بيشتر هدف جهانگردان در فصل بهار و فصل گرم سال مي باشند. ولي در فصل زمستان مسافران مي توانند
  علاوه براسكي و تفريحات شبانه، از امكاناتي همچون "لژ موتوري" كه به مبلغ ساعتي 10هزار درام (حدود 30 دلار) كرايه داده مي شود، سورتمه و حتي كرايه كردن اسب نيز، برخوردار گردند. اگر به زاخكازور مي رويد فرصتي را هم اختصاص دهيد به سالن بزرگ ورزشي اين شهر كه در آنجا مي توانيد از استخر آب گرم بزرگي با طول 50 متر و همچنين فضاي فرهنگي و صميمي اش لذت ببريد.
  رستوران ها و كافي شاپ هاي خوب زاخكازور اين ها هستند:


  - رستوران بار "آلوا"
  - كچاريس
  - بورمونك
  - كافي برك
  - چايخانه شرقی
  دماي زاخكازور در فصل گرم سال در ماه آگوست به 17 درجه بالاي صفر و در ژانويه 6- است..  جرموک ارمنستان

  جرموک بیشتر معروفیت خود را مدیون چشمه های آب گرم خود می باشد که با همین نام آب معدنی آن تولید شده و به بازار ارسال می شود. آبشار بزرگ، آب و هوای فوق العاده، پل طبیعی، دریاچه جنگل و مسیرهای پیاده روی و استخرهای آب معدنی از دیگر زیبایی ها و امکانات جرموک است. جرموک در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک مرکز مدرن گردشگری و خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین به نوعی مرکز شطرنج می باشد. مسابقات شطرنج زیادی هر ساله در این شهر میزبانی می شود.
  این شهر در ارتفاع 2080 متر بالاتر از سطح دریا واقع است، در درون کوه Vayots Dzor ، در میان جنگل های پرپشت و تحت پوشش علفزارهای آلپی در ارتفاع 2500-3000 متر واقع شده است.
  جنگل Jermuk پر از درختان بلوط و همچنین گیاهانی مثل گل رز، گلابی وحشی، آلو و درخت عرعر است . حیواناتی مانند روباه، خرگوش و خرس نیز در این منطقه وجود دارد.


  خور ویراپ ارمنستان

  خور ویراپ ( به معنی گودال عمیق و یا "چاه عمیق) صومعه ای وابسته به کلیسای ارمنی بوده که در دشت آرارات ارمنستان، در نزدیکی مرز با ترکیه واقع شده است. این صومعه حوزه علمیه دینی و محل اقامت کاتولیکوس ارمنستان می باشد.
  سنت گرگوری روشنگر، در ابتدا برای 13 سال در اینجا توسط پادشاه تیرداد سوم زندانی شد و پس از آن به استاد دینی پادشاه تبدیل شد، و او رهبر فعالیت های تبلیغی در کشور در سال 301 شد. ارمنستان اولین کشور در جهان بود که اعلام شد یک ملت مسیحی است. کلیسای کوچک در ابتدا در سال 642 میلادی در منطقه از Virap Kirat ساخته شده و نرسس سوم سازنده آن را به عنوان نشانه ستایش سنت گریگوری برپاساخت و در طول قرن ها بارها و بارها بازسازی شده است. در سال 1662 ، کلیسای بزرگتری به نام "سنت Astvatsatsin" (مادر مقدس خدا) در اطراف خرابه های کلیسای کوچک قدیمی ، صومعه ، سالن ناهار خوری و حجره راهبان ساخته شد.
  منبع:
  cisroad.com/countries/Armenia/visit/lang/Fa
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •