گروه پرشین
ازدواج نهادی است که زندگی افراد را به شیوه*های گوناگون اعم از عاطفی و اقتصادی به هم پیوند می*زند. اما به جهت اینکه این پیوند هرگز گسستنی نشود باید همسران به شرایطی مهم پایبند باشند و آنها را تحت هر شرایطی رعایت کنند. لذا به آقاپسرها و دخترخانم*هایی که در سن ازدواج قرار دارند، پیشنهاد می*کنیم برای موفقیت در زندگی مشترک آینده*شان، توصیه*هایی که در زیر ذکر شده را نادیده نگیرند.
1. قرار نیست زندگی بعد از ازدواج، مدینه فاضله*ای باشد که تمام نیازهایتان را برآورده کند و شما را صددرصد خرسند و خوشحال کند. نه، این*طور نیست. داشتن یک زندگی متاهلی خوب و موفق، مستلزم از خودگذشتگی، فداکاری، صبر، درک متقابل و بخشندگی است. عده*ای می*گویند: آن جوانی که نمی*خواهد از غرور و خودخواهی و صفات بد خود عقب*نشینی کند، همان بهتر که برای همیشه مجرد بماند.
2. ازدواج، بهترین فرصت برای رشد روحی و رسیدن به کمال است. لازم است که در این زندگی، هر روز به فکر پیشرفت اخلاقی باشید.
3. اشکالی ندارد اگر در ماه*های اول زندگی ناخواسته، اشتباهاتی از شما سربزند. اما سعی کنید هرچه زودتر از این شرایط بیرون بیایید و از اشتباهاتتان درس بگیرید و هرگز آنها را تکرار نکنید. عملکرد شما در سال پنجم و دهم ازدواج، باید متفاوت از سال اول باشد.

4. یک مرد واقعی می*تواند عاشق یک زن شود، با او ازدواج کند و تا آخر عمر پایبند او باقی بماند. یک زن واقعی هم می*تواند به عشق چنین مردی احترام بگذارد و در سایه علاقه*ای که در دل به آن مرد حس می*کند، دلسوزانه به ساختن یک زندگی خوب و شیرین با او بپردازد.

5. عشق تنها یک حس نیست. عشق به معنای تعهد و دل*سپردگی است. چشمانتان را باز کنید تا با چاشنی عشق و معیارهایی که برایتان اهمیت دارد، به سمت زندگی جدید بروید؛ اما وقتی رفتید، برای هر مشکلی، حتی بدترین*ها، به*دنبال راه*حل باشید و از طلاق دوری کنید. همواره به فکر استحکام بخشیدن به نهال نوپای زندگی دونفره*تان باشید، نه شکسته شدن آن.

6. اگر در گذشته با افراد دیگری روابط عاطفی داشته*اید، برای همیشه آنها را فراموش کنید. داشتن روابط حتی در فضای مجازی هم می*تواند براحتی عواطف و احساسات را تحریک کند و این خیانت به همسر است. بشدت از آن حذرکنید.

7. زنان روابط عاشقانه را در واژگان عاشقانه می*دانند و مردان در رابطه جنسی. زبان یکدیگر را یاد بگیرید.

8. ما جذب افرادی می*شویم که از ما متفاوتند و در عین حال، با آنها احساس نزدیکی می*کنیم. پس بعد از ازدواج، سعی نکنید تفاوت*هایی را که همسرتان با شما دارد از بین ببرید و او را شبیه خود کنید. این کار، او را به شخصیتی تبدیل می کند که برای شما جذاب نیست.

9. پیش و پس از ازدواج درباره زندگی متاهلی*تان با پروردگار متعال راز و نیاز کنید و از او خواهش کنید راه درست را نشان*تان دهد. آن کس که در روزهای شادی و غم همواره یار شما باقی می*ماند، تنها اوست.

10. خوشبختی را فدای مادیات نکنید. در هر مرحله از زندگی که به گذشته نگاه کنید، خاطرات خوش به امور معنوی مربوط می*شوند و نه پولی که خرج کرده*اید.
سونات