طراحي سايت و جستجوي راحت در ميان صفحه هاي سايت تاثير به سزايي در بهينه سازي سايت دارد.

کساني که داراي کسب و کاري هستند هنگام جستجوي در بين سايت هاي دلخواه شان، طراحي سايتي را انتخاب مي کنند که بتوانند در ميان صفحه هاي موجود به راحتي مورد دلخواه خودشان را جستجو کنند و حالا اگر جستجوي طراحي سايت شما بتواند در کمترين بازه زماني بهترين نتيجه را براي آنها داشته باشد مسلما طراحي سايت شما محلي براي مراجعه اين افراد خواهد شد. موتور جستجوي گوگل يکي از موتورهاي جستجوي قوي با کراول مي باشد که مي تواند شما را در اين کار ياري کند چرا که جستجوي در بين صفحه هاي طراحي سايت شما را بهتر مي کند و باعث بالا رفتن رتبه بندي سايت شما مي شود که در امر در بهينه سازي سايت تاثير خوبي دارد. بنابراين جستجو و کراول سريع صفحه هاي طراحي سايت اولويت اصلي کسب و کارهاي حرفه اي به حساب مي آيد. براي اينکه اين کار را بتوانيد بر روي سايت خود پياده نماييد بايد از گوگل بخواهيد که کراول يا جستجوي سريع خودش را در اختيار طراحي سايت شما قرار دهد اما چگونه بايد اين کار را کرد؟ در زير به نکته هايي که مي تواند در اين راه شما را کمک کند اشاره اي مي کنيم.ابزار وبمست (Webmaster) در طراحي سايت

در ابزار وبمستر اين قابليت وجود دارد که صاحبان کسب و کار بتوانند از گوگل بخواهند تا صفحه هاي سايت شان را هر چه سريع تر و بهتر کراول يا جستجو کند. در تنظيمات وبمستر شما مي توانيد سرعت صفحه هاي طراحي سايت خودتان را تنظيم نماييد به صورتي که انتخاب کنيد که صفحه ها با سرعت کم يا نرمال يا بيشتر و سريعتر باشند. اما بايد توجه کنيد که اگر کراول سريعتر را انتخاب کنيد اما طراحي سايت شما نيازي به جستجوي سريع نداشته باشد شما با دست خودتان به بهينه سازي سايت تان لطمه وارد خواهيد کرد و تاثير عکس را در بهينه سازي سايت شاهد خواهيد بود. پس بايد در استفاده از اين ابزار وبمستر دقيق باشيد و شرايط نيازي طراحي سايت خود را بسنجيد و بعد اقدام کنيد.

نقشه هاي راهنماي سايت (Sitemaps) در طراحي سايت

راه ديگر براي کراول کردن صفحه هاي طراحي سايت شما به کارگيري فايل Sitemaps است. با درج لينک در فايل Sitemaps قادر خواهيد بود آي دي و آدرس صفحه سايت خودتان را به موتور جستجوگر معرفي کنيد. موتور جستجوگر با کمک فايل Sitemaps آدرس صفحه هاي موجود در فايل را مورد جستجو و کراول قرار مي دهد.

منبع : طراحي سايت