تصویر امام خمینی و مقام معظم رهبری در اتاق خواننده آمریکایی

رسانه های خبری به تازگی عکسی را از هنرمند تازه مسلمان و فعال ضد سرمایه داری آمریکا منتشر کرده اند که نشان می دهد وی اتاق خود را با عکسی از امام خمینی(ره) و آیت الله ***** ای مزین کرده است.

«جاناتان یوسف علی» موسیقیدان مشهور آمریکایی است که پیش از این بی خدا، مدتی بودایی و سپس مسیحی بود. اما در ادامه تحقیقات خود برای یافتن حقیقت، به دین اسلام و مذهب تشیع پیوسته است. او هم اکنون هنر خود را در خدمت باورهای الهی و آرمان های انسان دوستانه اش قرار داده است. آثار اخیر وی با مضامین معنوی و اخلاقی و در تجلیل از مبارزات ضد سرمایه داری معترضان در غرب و انقلاب مردم بحرین است.
«جاناتان یوسف علی» در گفت وگویی با سایت ضد آمریکایی اوباما با اشاره به دیدار اخیر خود از ایران و فرصت زیارت حرم حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) می گوید: بهترین نکته سفر من به ایران این بود که فهمیدم به کشوری سفر کرده ام که «در سایه ولایت رهبر بزرگ و فهیمی مانند امام ***** ای بوده است.»
وی درباره چگونگی گرویدنش به دین اسلام و مذهب شیعه نیز گفت: بعد از باور وجود خدا، احساسم این بود که بایستی از مذهبی پیروی کنم تا به من بگوید که چگونه باورهای خود را به بوته عمل بگذارم. اولین و بدیهی ترین انتخاب مسیحیت بود اما... به اسلام هرگز فکر نکرده بودم تا اینکه در کلاس تاریخ جهان، درباره آن چیزهایی فهمیدم و چند مسلمان را در خوابگاه دانشجویی ملاقات کردم که اتفاقا شیعه بودند. به خاطر روشن بودن مفاهیم عقلی و فلسفی اسلام، به سرعت این دین را انتخاب کردم و سپس شیعه شدم.
وی در ادامه با اشاره به یکی از ترانه های خود که برای مردم بحرین خوانده، عنوان می کند: درباره سرکوب عمومی در بحرین اطلاع دارم و خواستم ترانه ای را در همبستگی با آنهایی بنویسم که در راه حقوق و شرف خود در برابر ظالم برخاسته اند. نمی دانم چه تعداد بحرینی این ترانه را شنیده اند اما دعا می کنم که تاثیر مثبتی روی این انقلاب داشته باشد.