پورتال جالب
ا تبلت خود را دارید یا می*خواهید آن را به دوست یا یکی از اعضای خانوادتان هدیه بدهید، نیاز است قبل از این کار چند مرحله ساده را پشت*سر بگذارید. پس با ما همراه باشید تا در کنار هم چهار مورد از کارهایی را که باید پیش از کنار گذاشتن دستگاه خود انجام دهید، مرور کنیم

1) پیش از هر کاری به داد شماره*های *تماس* موجود در دستگاه برسید! هیچ چیزی به اندازه از دست رفتن ده*ها یا حتی صدها شماره، ناراحت*کننده نیست. این روزها پشتیبان گرفتن از شماره*های *تماس* ساده*تر از گذشته شده است. به لطف اپل آی*دی (Apple ID)، حساب کاربری گوگل و حساب کاربری مایکروسافت آوت*لوک در سیستم*های *عامل* iOS، اندروید و ویندوز فون، دیگر لازم نیست فرایند پیچیده*ای را برای پشتیبان گرفتن طی کنید. فقط لازم است به بخش تنظیمات دستگاه خود رفته و از فعال بودن گزینه همگام*سازی، یا به اصطلاح سینک (Sync)، مطمئن شوید. البته راه*حل ساده کپی اطلاعات تماس* به سیم*کارت هم همیشه پیش روی شماست.

2) از برنامه*ها و داده*های آن*ها پشتیبان تهیه کنید. باز هم حساب*های کاربری تنظیم*شده بر روی سه سیستم *عامل iOS، اندروید و ویندوز فون به کمک شما خواهند آمد. حتی در آیفون یا آیپد می*توانید از نرم*افزار iTunes که روی کامپیوتر دسک*تاپ*تان نصب کرده*اید برای پشتیبان گرفتن از برنامه**ها استفاده کنید. در گوشی*ها و تبلت*های اندرویدی هم گزینه مخصوص این کار در بخش تنظیمات وجود دارد. برنامه رایگان پشتیبان*گیری هلیوم (Helium) هم احتمالاً به کارتان خواهد آمد.

3) فایل*های موسیقی*، تصاویر و ویدیوهای خود را به آسانی از دست ندهید. اگر آیفون یا آیپد دارید، شاید بهترین گزینه همان نرم*افزار iTunes باشد. برای سیستم *عامل اندروید هم اتصال دستگاه به کامپیوتر و کپی کردن فایل*ها آسان*ترین کار ممکن است.

4) وقت پاک کردن همه چیز فرا رسیده. در عرض یکی دو دقیقه با دستگاه تازه* متولد شده خود ملاقات کنید! همه سیستم*های *عامل* امکان بازگشت به تنظیمات کارخانه (Factory Reset) را برای*تان فراهم می*کنند. پس از این*که خیال*تان از تمام اطلاعات گوشی یا تبلت راحت شد، به بخش تنظیمات رفته و دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در این حالت تمام اطلاعات روی گوشی یا تبلت پاک شده و دستگاه مثل روزی که آن را خریدید، نو و دست*نخورده می*شود.
سونات