فلوئوروپلیمر
از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد

فلوئوروپلیمرها (به انگلیسی: Fluoropolymer) نوعی از پلیمر*ها می*باشند که حاوی اتمهای فلوئور می*باشد. این نوع پلیمرها در مقابل اسیدها و بازها دارای مقاومت زیادی می*باشد.
شرکت دوپونت ایالات متحده مخترع این نوع پلیمر می*باشد و تفلون*ها (شامل PTFE, PFA و بسیاری موارد دیگر) نمونه اصلی این پلیمرها می*باشد.
مزیت اصلی این پلیمرها اصطکاک بسیار پایین آن*ها می*باشد. از این ترکیبات در ساخت ظروف نچسب استفاده میشود.
فلوئوروکربن
از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرفلوئوروهگزان ترکیبی پایدار است که در دمای اتاق به صورت مایع است.
پرفلورو ایزوبوتن ترکیبی فعال و سمی است که در دمای اتاق به صورت گاز است.
فلوئوروکربن ها(به انگلیسی: Fluorocarbon) به دسته ای از ترکیبات شیمیایی گفته می شود که تنها شامل اتم های کربن و فلوئور هستند.این ترکیبات مانند آلکان ها و آلکین ها هستند که به جای اتم هیدروژن در آن، اتم فلوئور نشسته است.البته ترکیبات شامل پیوند یگانه کربن-فلوئور به نسبت پایدارتر هستند.

ترکیب شیمیایی
اترکیب شیمیایی عبارت است از گروهی از مواد شیمیایی که از دو یا چند عنصر شیمیایی مختلف که به وسیلهٔ پیوند شیمیایی به یکدیگر متصل شده*اند و می*توانند بوسیله واکنش شیمیایی به مواد ساده تبدیل گردند. ترکیبات شیمیایی مختلف، ساختمان شیمیایی مختلفی دارند؛ به عبارت دیگر، هر ترکیب نسبت اتمی یکسانی دارد که باعث می*شود که بصورت خاصی بوسیله پیوند شیمیایی آرایش یابد. ترکیبات شیمیایی ممکن است بصورت ترکیب مولکولها باشد که در اینصورت مولکولها با پیوند کووالانسی در کنار هم قرار می*گیرد؛ همچنین ممکن است بصورت املاح باشد و بوسیله پیوند یونی به هم پیوند یابند؛ اگر ترکیب مورد نظر فلزات باشد پیوند بین ذره*های آن پیوند فلزی و اگر از ترکیبات کمپلکس باشد، پیوند بین ذرات آن پیوند داتیو خواهد بود.عناصر شیمیایی خالص، در گروه ترکیبات شیمیایی قرار نمی*گیرند حتی اگر آنها از دو یا چند اتم از یک نوع عنصر تشکیل شده باشند (مانند H۲ و S۸)


عناصر با یکدیگر ترکیب می*شوند تا به حالات پایدارتر برسند. آنها به حالت پایدار می*روند وقتی که به بیشترین تعداد الکترون و بیشترین سطح انرژی خود رسیده باشند که معمولاً تعداد ۲ یا ۸ ظرفیت الکترون است. به همین دلیل گازهای نجیب غالبا واکنش نشان نمی*دهند:آنها ظرفیت ۸ الکترون دارند (بجز هیدروژن که فقط به ۲ ظرفیت الکترونی نیاز دارد تا به حالت پایدار برسد). سونات