مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان:اصطلاح ازدواج سفید اشتباه است/ جشنواره ازدواج دائمی می شود


جامعه > خانواده - مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: ازدواج سپید اصطلاحی اشتباهی است و آمارش آنقدر نیست که مدام درباره*اش خبر تولید شود و یکی از تهدیدهای خانواده و ازدواج است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهمن بهمنی در نشست خبری جشنواره ملی ازدواج و خانواده جوانان گفت: این جشنواره دهم اسفندماه در سالن همایش*های صنعت نفت با حضور برخی از وزرا و مسئولان مرتبط با ازدواج برگزار می*شود که هدف از آن ترویج ازدواج سالم و شکل*گیری و استمرار خانواده*های پایدار است.

او گفت: این جشنواره در 14 محور فراخوان داد که در 12 محور آثار رسید و دبیرخانه داوری کرد و هفته پیش نتایج همه محورها اعلام شد. براساس نظر هیات داوران استانداردها و معیارهای لازم در برخی گروه*ها به منظور آثار برگزیده وجود نداشت.

بهمنی با اشاره به اینکه این جشنواره در محورهایی مانند فیلم، کتاب، موسیقی، نمایشنامه*ها، خبرگزاری*ها برگزار می*شود ادامه داد: ملاک ما در بررسی این آثار این بود که تا چه حد محتوای این رسانه*ها مروج اصول و مولفه*های تشکیل ازدواج در پایداری خانواده است.
او در مورد تاخیر برگزاری این جشنواره گفت: قصد داریم این جشنواره را هر سال در روز اول ذی*حجه مصادف با ازدواج حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت خدیجه (س) برگزار کنیم.

بهمنی گفت: تلاش می*کنیم با برگزاری مستمر این جشنواره، توجه و نگاه تولیدکنندگان آثار را به خانواده جلب کنیم و امیدواریم روزی فرا برسد که جامعه فرهنگی درصدد برگزاری جشنواره ملی ازدواج جوانان باشد.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: بیشترین آثار دریافتی برای شرکت در جشنواره ملی ازدواج و خانواده جوان در بخش کتاب است به طوریکه حدود 500 کتاب با موضوع ازدواج و خانواده به دست ما رسید که درغربالگری اولیه مشخص شد که 400 کتاب استاندارهای اولیه را ندارند.


اهداف جشنواره


بهمنی هدف اصلی برگزاری جشنواره ملی ازدواج جوانان از طریق معرفی آثار، افراد، ساختارها، سازمان*ها و نهادهایی که درگیر موضوع ازدواج هستند را ترویج خانواده پایدار و متعالی دانست.
بهمنی ادامه داد: با وجود آنکه یکی از مواد قانون اساسی خانواده است و هیچ قانونی نباید وضع شود که این اصل را تهدید کند، ولی با ارزیابی*های انجام شده مشخص شد به اصل خانواده بسیار بی*توجه هستیم و در حیطه قانونگذاری و اجرای قوانین به این رکن به خوبی نمی*پردازیم. در حال حاضر ارکان و ساختار خانواده تهدید شده است، بنابراین باید بیش از پیش به آن پرداخت.

ازدواج سپید

او با بیان اینکه ازدواج سپید ازدواج نیست تاکید کرد: ازدواج سپید تعبیرغلطی از یک مدل ارتباط است چون ازدواج قراردادی متعهدانه میان دو جنس متفاوت است.
بهمنی گفت: بنابراین ازدواج سپید اصطلاحی اشتباهی است و آمارش آنقدر نیست که مدام درباره*اش خبر تولید شود چون ازدواج سپید یکی از تهدیدهای خانواده و ازدواج است.


او با بیان اینکه درحال حاضر خانواده بسیار تهدید می*شود گفت: مکانیزم تشکیل خانواده، ازدواج است. امیدواریم جامعه و جوانان بیش از پیش متوجه اهمیت خانواده شوند. ما حق داریم خانواده خوبی داشته باشیم اما به این حق خود توجه نداریم.

سونات