شرکت ایران رادیاتور از قدیمی ترین شرکت های صنعت تاسیسات ایران می باشد که همگی ما لاقل با تبلیغات عمو یادگار آن خاطره داریم. این شرکت در گذشته تولید مشعل های موتورخانه و رادیاتور را در سرلوحه کار خود داشت که به جرات می توان گفت در این ضمینه پیشرو بوده است. بعد از گذشت چندین سال با توجه به منسوخ شدن موتورخانه ها و همه گیر شدن پکیج های دیواری این شرکت صنعتی تصمیم به ورود به این حوزه از تاسیسات گرفت. از آنجایی که شرکت ایران رادیاتور از اعتبار بالایی در بازار تاسیسات ایران برخوردار بود تصمیم به تولید پکیجی با کیفیت بالا و البته با قیمت مناسب برای رقابت با رقیبان قدیمی خود همچون بوتان گرفت. تجربه بالای این شرکت و مهندسان کارآزموده آن به سوی برندهای ایتالیایی رفتند و تصمیم به انتخاب هر قطعه از بهترین و معتبرترین برندهای اروپایی گرفتند. این آغاز تولید پکیجی با کیفیت از یک برند آشنا بود. در زیر به بررسی یکی از مدل های این برند نام آشنا می پردازیم.
پکیج دیواری سری m ایران رادیاتور جزو پکیج های دو مبدله این گروه صنعتی می باشد که علاوه بر مبدل اصلی دارای مبدل ثانویه نیز می باشد. سری M در چهار مدل 24 و 28 و فن دار و بدون فن تولید می گردد.


نمای ظاهری:
پکیج های دیواری ایران رادیاتور در مدل های دو مبدله (M) و تک مبدله (BM) دارای یک شکل ظاهری می باشد. نمای کلی سفید رنگ و بدون نمایشگر دیجیتال می باشد. در بالای کلید های دستگاه چراغ هایی می باشد که با روشن شدن هر کدام از آنها می توان مشکل دستگاه را تشخیص دارد.
محفظه احتراق بسته:
درپکیج دیواری M24FF و BM24FF ایران رادیاتور محفظه احتراق به صورت بسته می باشد و دارای فن هست. فن این دستگاه دارای کیفیت قابل قبولی می باشد اما به نسبت پکیج دیواری های فن دار بوتان در تست به عمل آمده دارای صدای بیشتری می باشد اما در مورد سنسور های دود مربوط به این دستگاه ایاران رادیاتور از برند ایتالیایی R&D استفاده نموده است
پمپ:
با توجه به اینکه شرکت صنعتی ایران رادیاتور از گذشته تا به امروز نماینده رسمی محصولات WILO در ایران میباشد در پکیج های دیواری خود از این پمپ با کیفیت آلمانی استفاده می کند که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار هست این پمپ بر روی خود مجهز به شیر هواگیری می باشد.
شیرگاز:
شیرگاز پکیج دیواری ایران رادیاتور مربوط به شرکت SIT ایتالیا می باشد که از سری sigma 845 آن می باشد که جرقه زن و برقی می باشد
مبدل حرارتی:
پکیج دیواری ایران رادیاتور M دارای دو مبدل حرارتی می باشد که یکی از آنها مبدل اصلی دستگاه می باشد که وظیفه تامین گرمایش رادیاتور ها را دارد و ساخت شرکت VALMEX ایتالیا می باشد که در تست به عمل آمده و تجربه ای که از کارشناسان به دست آمده دارای عمر طولانی و کیفیت بسیار بالایی می باشد. و مبدل ثانویه این دستگاه که مربوط به آبگرم مصرفی آن می باشد ساخت شرکت ZILMET ایتالیا می باشد که با توجه به سابقه شرکت ZILMET در این ضمینه حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.
مشعل:
با توجه به تجربه بالای ایران رادیاتور در حوزه تولید مشعل قابل پیش بینی بود که مشعل و موارد مربوط به آن در پکیج دیواری ایران رادیاتور جزو نقاط قوت آن باشد. مشعل این دستگاه ساخت POLIDORO ایتالیا می باشد که در مدل های 24 دارای 12 ردیف و در مدل های 28 دارای 14 ردیف می باشد. از مزایای مهم پکیج های ایران رادیاتور جدا بودن حسگر و جرقه زن می باشد که باعث عملکرد بهتر دستگاه می شود و البته قابل ذکر است که الکترود جرقه زن و یون های آن ساخت شرکت پرآوازه BRAHMA ایتالیا می باشد که از بهترین های این صنعت می باشد.


منبع انبساط:
پکیج دیواری های ایاران رادیاتور دارای منبع انبساط های مقاوم و با کیفیتی از جنس استیل نگیر می باشد که در داخل ایران تولید می گردند. در مدل های 24 دارای حجم 6 لیتر می باشد و در سایز 28 دارای حجم 7 لیتر می باشد.
نتیجه گیری:
همانطور که در بالا ملاحظه نمودید قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور تماما دارای برندهای اروپایی بوده که ایران رادیاتور برای حفظ جایگاه بالای خود در بازار تاسیسات از بهترین برندها استفاده نموده است. حتی شرکت ایران رادیاتور برد الکترونیکی این دستگاه را از شرکت معتبر BRAHMA تهیه نموده است که کارکرد بسیار بی نقصی دارد. هیدرولیک ست این پکیج دیواری طراحی شرکت FUGAS ایتالیا می باشد که این امر باعث کارکرد عالی دستگاه شده است. مورد جالبی که در پکیج دیواری های ایران رادیاتور به چشم می خورد سرتاسر دیواره کناری دستگاه عایق می باشد که این در عدم هدر رفت گرمای دستگاه تاثیر به سزایی دارد. حال با اینکه تمامی قطعات معتبر کنار هم قرار گرفته اند جالب این که این شرکت دستگاه خود را با قیمت بسیار رقابتی وارد بازار می کند و همین باعث شده که در مدت زمان بسیار کم سهم زیادی از بازار را به خود جذب نماید. البته می توان از نکات منفی این پکیج دیواری به فن این دستگاه اشاره می کرد که از نظر کارایی مناسبی دارد اما به نسبت فن های پکیج های بوتان صدای بیشتری را تولید می کند که کاش در این مورد تجدید نظری شود. اما در کل دستگاه پکیج دیواری ایران رادیاتور سری m دستگاهی بی نقص است که عملکرد مطلوبی را به مصرف کننده خود ارائه می دهد به انضمام اینکه خدمات شرکت قدیمی و با تجربه ایران رادیاتور نیز چتری بر روی این دستگاه می باشد.
منبع : [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]