وزارت فرهنگ و آموزش و پرورش جمهوری اندونزی، دفتر یونسکو در جاکارتا و شرکت پاناسونیک در نهم اکتبر تفاهم نامه ی را برای ترویج "حفاظت و افزایش سطح آگاهی در مورد محافظت از سایت های میراث جهانی یونسکو" و "تحصیلات و فعالیت های فرهنگی با هدف توسعه پایدار برای جوانان در مجاورت سایت های Borobudur ، Prambanan و Ratu Boko در اندونزی" به امضا رساندند. این تفاهم نامه در جهت راه اندازی پروژه های مشترک زیر است :

>>>>اهدای پروژکتورهای LED برای روشن کردن معابد پرامبانان به عنوان یکی از سایت های میراث ترکیبی یونسکو : در مجموع 16 پروژکتور LED به معبد پرامبانان اندونزی که در سال 1991 در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یک میراث ترکیبی به ثبت رسیده، اهده شده است.

در گذشته در این معبد از لامپ های هالوژنی (HID) برای تامین روشنایی استفاده می شد و جایگزینی این لامپ ها با پروژکتورهای LED پاناسونیک توانسته حدود 30% مصرف انرژی را کاهش دهد. این پروژکتورها بلافاصله به صورت کامل روشن شده و با طول عمر بالای خود به طور قابل توجهی میزان بار تعمیر و نگهداری را با کاهش نیاز به جایگزینی، کاهش می دهند. معابد پرامبانان از مجموعه ای از معبدهای هندو با برج های بلند و کوتاه تشکیل شده و به عنوان بزرگترین معبد جاوا شناخته شده است. این معابد در دوران هندوها در قرن نهم در اندونزی ساخته شده و طراحی آن به صورت سه مربع متحد المرکز می باشد. مجموعه معابد پرامبانان با بیش از 500 معبد به عنوان یک گنجینه معماری، فرهنگی و مذهبی به شمار می رود. با تجهیزات روشنائی LED جدید اهدا شده توسط پاناسونیک که سه معبد اصلی این بنای تاریخی را روشن می نماید پیش بینی می شود به پیشبرد و ارتقاء این میراث جهانی و محیط اطراف آن کمک خواهد شد.

>>>>تحصیلات و فعالیت های فرهنگی با هدف توسعه پایدار برای جوانان در مجاورت سایت های Borobudur ، Prambanan : دو برنامه آموزشی مشترک برای جوامع و ذینفعان محلی از جمله جوانان و تولید کنندگان خلاق صنعتی که در اطراف Borobudur ، Prambanan زندگی می کنند با مشارکت همه ذینفعان نظیر دولت های محلی، مدارس، شبکه های کسب و کار مرتبط جهت ترویج صنعت مبتکرانه و کار آفرین، طی یک دوره تقریباُ یک ساله اجرا شده است :1- "انجمن جوانان با موضوع حفظ میراث جهانی و توسعه پایدار آن، فناوری های سبز، اقتصاد خلاق و کاهش بلایای طبیعی" 2- ظرفیت مراکز کار آموزی جوانان برای توسعه صنایع خلاق و گردشگری پایدار".

هدف از این برنامه ها افزایش آگاهی عمومی در رابطه با اهمیت حفاظت از سایت های میراث فرهنگی و فراهم کردن فرصت های شغلی برای جوانان می باشد.

منبع: pfrnco.com
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]