10هدفی که به کمک تجسم خلاق می*توانید به آن*ها برسید.

منبع : برای فردا

برگرفته از کتاب « تجسم خلاق » نوشته ی رابین نیکسون

تجسم خلاق به شما کمک می*کند تا با مسائلی واقعی زندگی رو به رو شوید و تغییراتی را که می*خواهید در زندگی خود به وجود آورید. این تکنیکها هزاران سال است که وجود داشته*اند اما زمانی شناخته*تر شدند که تصویرسازی با تجسم خلاق صورت خارجی پیدا کرد.

با افزودن بر توانمندی ذهن ناخودآگاه و تصویر کردن آن کسی که می*خواهید بشوید می*توانید بر موانعی که شما را به عقب نگه می*دارد غلبه کنید و کارهایی را که بیشتر از آن*ها لذت می*برید انجام دهید.

این مقاله را مطالعه کنید : آزادسازی قدرت تجسم : ۱۰ مکان مناسب برای تجسم خلاق
۱-کاهش اضطراب

وقتی خود را آرام در نظر می*گیرید و از روش*های تجسم خلاق برای رسیدن به آرامش استفاده می*کنید می*توانید از شدت اضطراب خود بکاهید. این*گونه فشار خون به شما کمتر می*شود و فوبیاها در شما فروکش می*کند.
۲-سالم*تر شدن

استفاده از تجسم خلاق به شما کمک می*کند تا به سلامتی بیشتری برسید می*آموزید که به درد و رنج غلبه کنید. می*توانید از تجسم خلاق برای تقویت عضلات و سیستم عضلانی خود نیز استفاده نمایید.
۳-افزایش خلاقیت

یکی از جنبه*های مثبت تصویرسازی رسیدن به خلاقیت بیشتر است. با استفاده از خلاقیت و تصویرسازی می*آموزید که خلاق*تر شوید.
۴-افزایش خودباوری

وقتی فاقد خودباوری هستید، مثلاً احساس می*کنید که نمی*توانید از عهده امتحانات خود برآیید، از تجسم خلاق برای رسیدن به خودباوری و اعتماد به نفس بیشتر استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید : به موفقیت خود ایمان داشته باشید
۵-افزایش اعتماد به نفس

شما هم مانند هر کس دیگری برای اینکه بتوانید موفق ظاهر شوید باید اعتماد به نفس داشته باشید، روش*های تصویرسازی خلاق به شما امکان می*دهند که در زندگی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید، رهبر بهتری بشوید و از تردید و احساس عدم امنیت فاصله بگیرید.
۶-دستیابی به هدف*ها

هدف*گذاری و بر روی تعهدات خود باقی ماندن، ترک سیگار یا پس*انداز کردن هرگز کار آسانی نیست؛ اما تصویرسازی و تجسم خلاق به شما کمک می*کند تا بر قدرت اراده*ی خود بیفزایید.
۷-تمرکز و توجه بیشتر

در میان هیاهوی زندگی مدرن، تمیز دادن مسائل مهم دشوار است؛ و تجسم خلاق به شما کمک می*کند تا از تمرکز و توجه بیشتری برخوردار گردید.
۸-بهبود زبان بدن

به کمک تجسم خلاق می*توانید از نظر عینی خود را ارزیابی نمایید و با دیگران رابطه*ی بهتری ایجاد نمایید. می*توانید با تغییر زبان بدن خود به آنچه می*خواهید دست یابید.
۹-افزایش انرژی

وقتی انرژی ندارید دستیابی به پروژه*ها دشوارتر می*شود، اما به کمک تجسم خلاق می*توانید انرژی و انگیزه*ی کافی به دست آورید و به اشتیاق بیشتری برسید و کارتان را انجام دهید.
۱۰-موفقیت بیشتر

یکی از کارهای مهمی که تجسم خلاق می*تواند انجام دهد رساندن ما به موفقیت و برخوردار شدن از احساس و جد و شادی است.

سونات