حقه*ی آمازون برای فروش محصولات بیشتر : آیا واقعاً محصولات آمازون ارزان*ترین محصولات بازار هستند؟منبع : برای فردالطفاً اشتباه برداشت نکنید.مسلماً آمازون.کام، (به انگلیسی: Amazon.com) شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس، در شهر سیاتل، ایالت واشینگتن تأسیس شد یکی از فروشگاه*های آنلاین معروف و قدیمی در فضای مجازی ست که از سراسر جهان مشتری دارد (البته ایرانیان داخل کشور به دلیل تحریم*ها نمی*توانند از این وب*سایت استفاده کنند)؛ اما به عنوان یکی از کاربران دنیای مجازی بهتر است با ترفندها و تکنیک*هایی که وب*سایت آمازون برای فروش محصولاتش استفاده می*کند آشنا باشید چون فروشگاه*های آنلاین ایرانی نیز مانند همتایان غربی خود کمابیش از این روش*ها برای فروش محصول و جذب مشتری استفاده می*کنند. در ادامه*ی مقاله می*خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که آمازون چطور موفق شده مشتریان وفاداری برای خود ایجاد کند و چطور مشتریان این فروشگاه آنلاین باور کرده*اند که خرید از آمازون بهترین معامله*ای ست که می*توانند برای تهیه اقلام ضروری خود انجام دهند.
راز آمازون چیست؟ روانشناسی. آمازون تلاش می*کند با کاهش قیمت آیتم*های محبوب و پرمخاطب اعتماد به نفس مشتریانش را برای خرید بالا ببرد. خب، به عنوان مثال، اجازه دهید این طور فکر کنیم که کره*ی بادام زمینی در وب*سایت آمازون واقعاً ارزان است.
افزایش فروش با ۳ نکته ساده.
شما در تمام دوران زندگی در حال فروش محصولات و ایده*هایتان هستید.
ممکن است محصول خاصی را به فروش برسانید یا شاید هنر و مهارت خود را به دیگران عرضه کنید. حتی زمانی که با دختر آرزوهایتان ملاقات می*کنید، باید توانایی*ها و استعدادهای خود را برای جلب توجه او به نمایش بگذارید. فرقی نمی*کند شرکت در یک مصاحبه، خرید یک زمین یا تجربه اول بازاریابی*تان باشد، شما دائماً در حال فروش توانایی*ها و کالاهای خود هستید.
اما، بنا به هر دلیلی، کلمه فروش نتوانسته است معنا و مفهوم واقعی خود را در بین افراد جامعه پیدا کند. در نظر خیلی*ها این کلمه معنای بدی دارد. مطمئنم شما نیز با من موافق هستید که تجربه فروش یک محصول یا خدماتی خاص همیشه خوشایند و باب طبع انسان نیست. ممکن است فردی خرده فروش در فروشگاهی با شما برخورد کند و آرامش شما را بر هم زند یا بازاریابی در وقت ناهار مزاحم شما شود و نگذارد از ناهار خوردنتان لذت ببرید. فرقی نمی*کند، فروش نباید بدین شکل باشد.
اگر می*خواهید کارآفرین موفقی شوید در ابتدا باید فروشنده خوب و ماهری باشید. در این مقاله سه نکته ساده و کاربردی را بررسی خواهیم کرد که با رعایت آن*ها می*توانید فروش خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.
بر عیوب و نقص*های خودتان اشراف داشته باشید، در عین حال از اینکه خودتان باشید نترسید.
باید این نکته را بپذیرید که هیچ کس تمام پاسخ*ها را نمی*داند. بهتر است بر ایجاد ارتباطی با معنا با دیگران تمرکز کنید تا اینکه برای دانستن تمام نکات تلاشی بیهوده انجام دهید. یکی از بهترین روش*ها برای برقراری ارتباطی موثر با مخاطبانتان، ارتباط چشمی است. مطمئن شوید که تمام توجه خود را به فردی که با او در حال صحبت هستید اختصاص می*دهید. به صحبت*های آن*ها به دقت گوش دهید.
فراموش نکنید که خودتان باشید. اگر پاسخ پرسشی را نمی*دانستید به آن*ها بگویید حتماً نوبت بعد با جواب سؤالشان به نزد آن*ها می*روید. اگر قادر نیستید به کسی کمک کنید یا نیازش را برآورده کنید او را به شخص یا سازمانی که می*تواند این کار را انجام دهد معرفی کنید. فروشنده های خوب بسیار آرام و راحت اند که این امر موجب خواهد شد دیگران نیز در اطراف آن*ها احساس راحتی کنند.
هدف خود را در اولویت قرار دهید.
فروشنده های خوب ، صادق و روراست هستند. در بسیاری از سمینارها و ملاقات*ها افرادی را دیده*ام که قادر نبودند هدف اصلی خود از این ملاقات*ها را در ابتدای جلسه بیان کنند. بعد از ده دقیقه این سؤال*ها برایتان پیش خواهد آمد که چرا ما اینجا هستیم؟ شما چه کاری می*توانید برای ما انجام دهید؟ این*ها سؤالاتی هستند که باید فوراً پاسخ داده شوند. معرفی خود را به صورتی قوی، عاطفی و مختصر انجام دهید.
اگر بتوانید در ابتدای جلسه توجه مخاطبان را به خود جلب کنید، بعد از آن می*توانید مطمئن باشید که آن*ها با نهایت دقت و حوصله به سخنان شما گوش خواهند داد. اگر هدف و مقصود را درک نکنیم، تمام نمودارها، اعداد و ارقام و صفحات پر از اطلاعات بی معنی خواهد بود. اگر ندانم چرا باید به جلسه یا ملاقاتی اهمیت دهم، درگیر شدن با آن و برقراری ارتباط لازم با موضوع مورد بررسی برایم دشوار است. به تجزیه و تحلیل*های پیچیده نپردازید. بر این مطلب تمرکز کنید که چطور می*توانید به مشتری خود خدمت کنید و نیاز او را برآورده سازید .
مشتری خود را بشناسید.
تنها راه دانستن اینکه چطور می*توانید به فردی کمک کنید این است که او و کسب و کارش را به خوبی درک کنید. بنابراین وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهید. آن*ها با چه مشکلاتی روبرو هستند؟ کمپانی*ها و سازمان*های بزرگ پیوسته به دنبال راه حلی مناسب برای رفع مشکلات خود هستند. بنابراین اگر شما بتوانید برای یکی از مسائلی که این سازمان*ها با آن دست و پنجه نرم می*کنند چاره ای بیندیشید که موجب صرفه جویی در زمان، پول یا انرژی آن*ها شود، دیگر لازم نیست به فروش آن فکر کنید زیرا آن*ها هستند که باید برای خرید راه حلتان با شما تماس برقرار کنند.
با مطالعه وب سایت این شرکت*ها و مطالبی که در مورد آن*ها نوشته شده است درباره آن*ها تحقیق کنید. اگر درباره یکی از جوانب کار آن*ها مطمئن نیستید یا دچار سردرگمی شده*اید، قبل از اینکه با آن*ها ملاقات کنید این موارد را برطرف کنید زیرا این مطلب ، جزئی حیاتی برای ایجاد ارتباطی موثر و سازنده با آن*هاست. حتی می*توانید یک قرار قبلی تنظیم کنید. اگر این موارد را رعایت کنید می*توانید مطمئن باشید که راه حل یا محصول شما کاملاً با نیازهای آن*ها منطبق خواهد بود.
به خاطر داشته باشید بعد از هر فروش راه خود را ادامه دهید زیرا باید فروش*های بیشتری انجام دهید و به مشتریان بیشتری خدمت کنید. اگر بنا به هر دلیلی فردی به خدمات شما علاقه*مند نبود از او بپرسید چرا؟ وقت بگذارید و تلاش کنید بفهمید تردید آن*ها از کجا نشئت می*گیرد. معمولاً این امر بدین دلیل است که آن*ها فاقد اطلاعات کافی و مناسب هستند. پرسیدن این سؤال که چرا محصول شما را نمی*خرند به شما این فرصت را خواهد داد تا به نگرانی*های آن*ها پاسخی مناسب و شایسته بدهید.
زمانی که پی بردید آن*ها تصمیم به خرید گرفته*اند، دست از فروختن بکشید. همه ما تمایل به فروش بیشتر داریم. اما هنگامی که شما این کلمات جادویی را شنیدید، بدانید که کارتان را به خوبی و عاری از هر عیب و نقص انجام داده*اید.
شما چه تکنیک*هایی برای افزایش فروش خود به کار می*برید؟ هم اکنون از کدام یک از این نکته های ساده برای فروش محصولات بیشتر استفاده می*کنید؟
بازاریابی حرفه*ای: ۵ نکته*ی حیاتی برای افزایش فروش
برای داشتن بازاریابی موفق باید پنج نکته را در نظر بگیرید. هرگاه به مشکلی در زمینه فروش بر می*خورید، علتش این است که یکی از این پنج نکته رعایت نشده است.
نکته نخست، مربوط به محصولات یا خدمات شماست.
دقیقاً مشخص کنید چه کالا یا خدمتی را به بازار روانه می*کنید؟ اگر اشخاص کالا یا خدمات شما را به مقدار زیاد نمی*خرند، ببینید اشکال کار کجاست و آیا محصول شما ویژگی*های خاصی دارد که باب طبع مشتریان نیست.
نکته دوم، قیمت است.
برای کالا یا خدمات خود چه قیمتی درخواست می*کنید؟ آیا قیمتی که برای محصول خود تعیین کردید مناسب و منطقی ست؟ آیا این قیمت در بازار رقابتی امروز حرفی برای گفتن دارد و اصولاً می*تواند خوب فروش کند؟ حاشیه سود شما چقدر است؟ می*توانید با این قیمت به سودی مناسب برسید؟ بررسی کنید که آیا لازم است قیمت محصولات یا خدمات خود را کاهش یا افزایش دهید؟
نکته سوم، مکان است.

به عبارت دیگر، کالای خود را کجا عرضه می*کنید؟ گاها پیش می*آید که ارائه کالا یا خدمات شما در مکان جغرافیایی خاصی فروش شما را به طرز چشم*گیری افزایش می*دهد؟ بعضی از مؤسسات و شرکت*های تجاری صرفاً با تغییر مکان خود توانسته*اند به سودهای کلانی دست یابند.
چهارمین نکته مهم، تبلیغات فروش است.
چگونه کالایتان را تبلیغ و سپس آن را برای فروش به بازار عرضه می*کنید؟ آیا روش*های تبلیغاتی که تاکنون اتخاذ کرده*اید مفید و مؤثر بوده*اند؟ آیا توانسته*اید به اندازه*ای که هزینه کرده*اید و زمان گذاشته*اید، تعداد مشتری کافی به تجارت خود جلب کنید؟ شاید برای فروش بیشتر تنها لازم باشد تغییرات جزئی در برنامه تبلیغاتی خود ایجاد کنید به عنوان مثال برخی متدهای تبلیغاتی ناکارآمد را حذف و در عوض از روش*های نوین برای فروش محصولات یا خدمات خود استفاده کنید.
نکته پنجم و پایانی هم درباره دیدگاه مشتریان نسبت به کالا یا خدمات شماست.
مشتریان درباره کالا یا خدمات شما چه نظری دارند؟ از چه شهرت و اعتباری در ذهن مشتریان و همکاران خود بهره*مندید؟ خریداران درباره کالای شما چه ذهنیتی دارند و چه می*گویند؟ کالا یا خدمات شما چه تأثیری بر زندگی مشتریان شما گذاشته است و اصولاً چه مشکلی را حل و از پیش روی مشتریان شما برداشته است؟
سونات