چرا آدامس ها و خمیردندان ها را از عصاره ی اکالیپتوس تهیه می کنند؟ اگر شما نیز می خواهید راجع به تاثیر اکالیپتوس بر بهبود سلامتی بدانید، مطلب زیر را بخوانید…

مکان رشد گیاه

اکالیپتوس بومی قاره ی استرالیا است ولی به نقاط مختلف جهان برده شده است و امروز جنگل های وسیعی از آن در هند و مراکش به وجود آمده اند. این درخت حدود یک قرن پیش وارد ایران شده است؛ اکالیپتوس به آب هوای گرم و مرطوب علاقه دارد و در خوزستان ، فارس و سراوان وجود دارد . این درختِ همیشه سبز از خانواده ی مورت است و شکل ها و اندازه های مختلفی دارد.چرا اکالیپتوس؟

برگ های اکالیپتوس حاوی اکالیپتول، تاننین ها، اسید کافئیک و اسید گالیک (که در چای سبز هم وجود دارند)، فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان ها هستند. اکالیپتوس ضدعفونی کننده، ضدویروس، ضد قارچ و ضد تشنج و انقباض است، خلط آور و ضد احتقان هم می باشد.
اکالیپتوس را بخورید!

برگ های اکالیپتوس ارزش دارویی بالایی دارند و برای درمان دیابت و مشکلات دستگاه تنفسی مفید هستند و به صورت های مختلف از آن استفاده می شود؛ می توان آن را به صورت دم کرده یا جوشانده مصرف کرد، عصاره ی آن را استنشاق کرد یا بدن را با استفاده از روغن آن مالش داد. دم کرده (چای) اکالیپتوس یک دهان شویه، خوشبو کننده ی نفس، بوزدا و آنتی باکتریال مؤثر است.اکالیپتوس را روی بدن تان بمالید

می توان از برگ های اکالیپتوس به صورت موضعی و برای درمان کبودی، سوختگی و بریدگی پوست، رگ به رگ شدگی یا دردهای عضلانی استفاده کرد. می توانید برگ های تازه و تمیز آن را به طور مستقیم روی محل مورد نظر بگذارید یا پارچه ی تمیزی را به دم کرده ی آن آغشته کنید و استفاده کنید.

برای دیدن ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید
دارو های گیاهی