بروکلین، نیویورک
از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مختصات: ۴۰°۴۱′۳۴″ شمالی ۷۳°۵۹′۲۵″ غربی
منطقه بروکلین در این نقشه با رنگ زرد مشخص شده است.

بروکلین (به انگلیسی: Brooklyn) یکی از قدیمی*ترین بخش*های شهر نیویورک و همچنین پر جمعیت*ترین منطقه در کلان شهر نیویورک و چهارمین منطقه پر جمعیت ایالات متحده آمریکا با ۲.۵ میلیون نفر جمعیت است.

بروکلین به نام*های مختلفی از جمله "شهر شاهان"[۱] به افتخار چارلز دوم، پادشاه وقت انگلستان، "شهر خانه*ها"[۲] به خاطر وجود خانه*های فراوان در آن، "شهر درختان"[۳] به خاطر وجود درختان قدیمی فراوان، "شهر کلیساها"[۴] به خاطر وجود کلیساهای قدیمی فراوان و عظیم معروف است.
موزه بروکلین (به انگلیسی : Brooklyn Museum) که در محله بروکلین در نیویورک قرار دارد، دومین موزه بزرگ هنری در نیویورک، و یکی از بزرگترین موزه ها در ایالات متحده آمریکا است. این موزه در سال ۱۸۹۷ بازگشایی شده است. آرنولد لمن رئیس این موزه است.
کتابخانه عمومی بروکلین
از ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مختصات: ۴۰°۴۰′۲۰″ شمالی ۷۳°۵۸′۷″ غربی
کتابخانه عمومی بروکلین
Brooklyn Public Library.jpg

کتابخانه عمومی بروکلین (به انگلیسی: Brooklyn Public Library) (خلاصه شده :BPL) یک سیستم کتابخانه عمومی در بخش بروکلین، در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا است. این کتابخانه پنجمین کتابخانه عمومی بزرگ در ایالات متحده آمریکا می*باشد. همانند دو کتابخانه عمومی دیگر در نیویورک، این کتابخانه نیز، یک سازمان مستقل ناسودبر است که توسط شهر نیویورک، دولت*های ایالت، دولت فدرال و اهداکنندگان خصوصی تاسیس شده*است.

درسال مالی ۲۰۰۹ میلادی، کتابخانه عمومی بروکلین، بزرگترین برنامه رسیدگی سیستم کتابخانه عمومی در ایالات متحده را دارا بود.این کتابخانه که در سال ۱۸۹۶ میلادی تاسیس شده*است دارای ۶۰ شعبه می*باشد.

این کتابخانه مجموعاً 4,019,226 کتاب دارد که این موسسه را از بزرگتزین مخازن کتب کشور کرده است.[۱]

سونات