بينندگان برنامه 90 بازيکنان را مقصر جذاب نبودن دربي 75 اعلام کردند.به گزارش خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، سؤال برنامه شب گذشته 90 درباره عامل جذاب نبودن ديدار پرسپوليس و استقلال بود که در پايان 3 ساعت و 20 دقيقه، از يک ميليون و 579 هزار شرکت کننده، حدود 70 درصد بازيکنان، 17 درصد تماشاگران و 13 درصد مربيان را علت اين امر دانستند.

*شکست به علت خواسته همسر!


اکبر ميثاقيان، سرمربي آلومينيوم هرمزگان درباره شکست اين تيم در بازي هفته ششم برابر ساپيا و نپوشيدن پيراهن مشکي هميشگي*اش گفت: بايد پيراهن مشکي خودم را برتن کنم. تقصير همسرم شد که پيراهن ديگري پوشيدم و باختيم!

*پذيرايي عجيب اصفهاني*ها از ميهمانان

در حاشيه ديدار ذوب آهن و تراکتورسازي به نحوه بليت فروشي ورزشگاه فولادشهر پرداخته شد. بليت ورودي براي تماشاگران تبريزي 5 هزار تومان بود و براي هواداران اصفهاني 3 هزار تومان. عليرضا جهانشاهي، دبير هيئت فوتبال اصفهان درباره علت اين اختلاف قيمت گفت: صندلي هايي که براي هواداران ميهمان در نظر گرفته شده درجه يک و مبلمان شده و به همين دليل گران تر است.

*90 در دربي نزد زلزله زدگان رفت

برنامه 90 در يک حرکت زيبا 3 شهريور و روزي که ديدار پرسپوليس و استقلال برگزار شد نزد زلزله زدگان آذربايجان شرقي رفت و دربي را همراه مردم آنجا تماشا کرد. گزارش*هايي نيز از علاقه مردم به تراکتورسازي پخش شد.

*انتقادهاي تند افشاريان از کميته داوران و عسگري

خداداد افشاريان که به عنوان کارشناس داوري در برنامه 90 حضور داشت با انتقاد از عملکرد کميته داوران نسبت به انتخاب داوران و ناظران گفت: از زماني که ليگ آغاز شده فقط يک بار ناظر بوده ام. با تمام احترامي که براي عسگري قائل هستم اما کساني که به او مشورت مي دهند وي را به بيراهه مي برند. عسگري فقط دوستان خود را به کار مي گيرد. کار کردن با او بسيار سخت و دشوار است. عسگري به گونه اي رفتار کرده که بزرگان از اين داوري فرار کرده اند.

وي با اشاره به انتخاب ناصحيح ترکي به عنوان داوري که دربي را قضاوت کرده، خاطرنشان کرد: اين انتخاب تف سربالايي به ساير داوران بود! در هيچ جاي دنيا چنين اتفاقي رخ نمي دهد. با اين انتخاب ها بهتر است دنبال همان داور خارجي برويم. فکر کنم کميته داوران به علت اينکه جايگاه خود را محکم تر کند اين انتخاب را کرده است. اين تيم داوري حتي براي بازيکنان و تماشاگران هم خسته کننده شده است.

مجري 90 با اشاره به قضاوت محسن قهرماني در هفته ششم براي سايپا گفت قهرماني در هفته هفتم هم براي ساپيا سوت خواهد زد که افشاريان اين امر را خلاف عرف دانست.

*از هري پاتر شدن ترکي تا استحقاق حدادي به پرسپوليسي شدن!

در قسمت 90 درجه با اشاره به داوري محسن ترکي در دربي صحنه اي به نمايش گذاشته شد که ترکي توپ را به پشت خود برد. مجري 90 پس از اين صحنه ترکي را به هري پاتر تشبيه کرد و در ادامه صحنه اي نشان داده شد که بازيکنان نيز در زمين نبودند و غيب شدند!

همچنين به قرارداد احسان حدادي، پرتابگر ديسک با پرسپوليس و ناکامي او در مسابقات اخير اشاره شد و قرار گرفتن حدادي در جايگاه يکي مانده به آخر مسابقات دايموند ليگ را نتيجه حضور او در جمع سرخ پوشان دانست.

در صحنه ديگر جواد نکونام که در دربي پيراهن محسن بنگر را پاره کرده بود به نمايش گذاشته شد و مجري برنامه با کنايه عنوان کرد اين موضوع نشان داد نکونام يک پيراهن بيشتر از بازيکنان ديگر پاره کرده است!

*پنالتي سوخته پرسپوليس و تمارض نيلسون

خداداد افشاريان صحنه اي که جواد نکونام پيراهن بنگر را پاره کرد پنالتي و نکونام را مستحق کارت زرد دانست.


در ادامه صحنه اي مربوط به اتلاف وقت نيلسون دروازه بان پرسپوليس به نمايش گذاشته شد. در اين صحنه سيدجلال حسيني مدافع سرخ پوشان به علت اينکه پرسپوليس 10 نفره شده بود و بنگر در بيرون از زمين پيراهن خود را درست مي کرد به نيلسون گفت خود را روي زمين بيندازد!

در بررسي هايي که برنامه 90 انجام داده بود وقت تلف شده دربي در نيمه دوم حدود 12 دقيقه بود که داور تنها 5 دقيقه اعلام کرد.

*پيشنهاد مديرعامل پرسپوليس: ما را تا آخر فصل محروم کنيد!

در ادامه برنامه محمد رويانيان، مديرعامل باشگاه پرسپوليس پشت خط آمد و درباره حکم کميته انضباطي مبني بر تخلفات هواداران اين تيم در ديدار با صبا و اعمال محروميت تعليقي گفت: نمي دانم چه بگويم. بايد در صدور راي عدالت داشت. پيشنهاد مي کنم تماشاگران ما را تا پايان فصل محروم و جريمه تمام بازي هايمان را تعيين کنند. اگر اين چنين باشد خيلي بهتر است تا اينکه بخواهند با ما بازي کنند. بايد تعادل و عقلانيت وجود داشته باشد. چرا هميشه پرسپوليس را محروم و جريمه مي کنند؟ ما به اين راي اعتراض کرديم.

*مديرعامل پرسپوليس تماشاگران را مهمترين عامل در جذاب نشدن دربي 75 دانست.

اسماعيل حسن زاده، رئيس کميته انضباطي درباره اين راي گفت: هنوز راي قطعي صادر نشده است. خواهش مي کنم رسانه ها و مطبوعات به درستي مسائل را منعکس کنند. ما اعلام کرديم اگر اعتراضي صورت نگيرد و کميته استيناف نيز راي را قطعي اعلام کند آن يک جلسه تعليقي به اجرا در خواهد آمد.

وي در پاسخ به سوال رويانيان مبني بر اينکه راي ديدار پرسپوليس و داماش چه زماني اعلام خواهد شد عنوان کرد: اين راي صادر شده و در اختيار سازمان ليگ است.

*بهروان: نکونام در زمان قانوني به استقلال پيوسته است

غلامرضا بهروان، سرپرست سازمان ليگ در خصوص برگزاري جام حذفي گفت: جلسه بسيار خوبي با کي*روش برگزار کرديم و قرار شد با توجه به برگزاري مسابقات غرب آسيا بار ديگر براي برگزاري اين مسابقات بررسي صورت بگيرد. تصميمي مي گيريم که به نفع منافع ملي ما باشد.

وي درباره مسائلي که در خصوص حضور 4 بازيکن خارجي استقلال در دربي مطرح شده، يادآور شد: بازيکن خارجي به آن شخصي گفته مي شود که تابعيت خارجي داشته باشد بنابراين نکونام بازيکن خارجي محسوب نمي شود.

بهروان درباره اينکه گفته مي شود نکونام پس از اتمام فصل نقل و انتقالات بازيکنان ايراني به استقلال پيوسته خاطرنشان کرد: نکونام به علت اينکه در تيم هاي اروپايي بازي مي*کرده نيازمند itc بود. سال گذشته فصل نقل و انتقالات را براي فيفا تا 22 جولاي اعلام کرديم که نکونام هم تا اين تاريخ به استقلال پيوست و مشکلي وجود ندارد.

*يک بازيگر جاسوس استقلال شد

در ادامه برنامه با اشاره به حضور نيکي کريمي پيش از دربي در تمرين استقلال از علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال درباره اين موضوع سؤال شد که او در جواب گفت: احتمالا کريمي پرسپوليسي است و با حضور در تمرين استقلال مي خواهد تاکتيک هاي آنها را رو کند.

*پرسپوليس هم رتبه رئال مادريد

زماني که مجري 90 جدول ليگ برتر را اعلام مي کرد با نشان دادن رتبه پرسپوليس در رده پانزدهم گفت: رئال مادريد هم در رده پانزدهم قرار دارد.