مکان های دیدنی مگالایا سردترین نقطه زمین (عکس)
مجموعه : تاریخ و آثار باستانی


مگالایا یکی از ایالت*های شمال شرق کشور هند است. جمعیتی در حدود ۲ میلیون در آن زندگی می*کنند و در همسایگی ایالت آسام قرار دارد. مردم آنجا آب و هوای نسبتا سردی را در طول سال تجربه می*کنند. مرکز این ایالت شهر شیلانگ است.

این ایالت سرسبز و کوهستانی هند از نقاط پر بارش کره زمین محسوب می*گردد. بارش باور نکردنی و بی*نظیر سالانه حدود دوازده متر (۱۱۸۶سانتی*متر) باران در این منطقه از آسیا موجب شده تا سرسبزی و رطوبت دو خصلت همواره ثابت این نقطه جغرافیایی کشور هندوستان باقی بماند.
افرادی که خارج از خانه خود به کسب درآمد مشغولند، همواره از چترهای ساخته شده از برگ موز و بامبو برای در امان ماندن از باران استفاده می کنند.

قرنهاست مردم و بومیان این منطقه برای عبور از مناطق کوهستانی به نقطه دیگر و عبور در ارتفاعات از سازه های طبیعی همچون پلهای چوبی و ساخته شده با الیاف گیاهان بهره می برند. برخی از این گیاهان با دستان بشر و بسیاری از آنها بشکل طبیعی و “خودرویش” در هم تنیده شده است. این الیاف بسیار مقاوم و محکم هستند و وضعیت رطوبت منطقه قدرت تحمّل آنها را چند برابر می کند.

برخی از این پلهای طبیعی قدمتی صدها ساله داشته و به مرور زمان رویش گیاهان جدید بر روی آنها به قدرتمند کردن الیفاف آن در هر سال می افزاید، تا به شکلی که از روی ضخامت آنها می توان به قدمت و استحکامشان به راحتی پی برد.

سونات