ریزه کوفته؛ خوراکی آذری

غذای محلی غذای محلی کد l101711
شبکه آفتاب
وقتی هوا سرد می*شود، خوردن غذاهای آبدار مانند انواع آش*ها و خوراک*ها بسیار می*چسبد. ریزه*کوفته نیز یکی از همین خوراک*هاست که در شهرهای استان*های آذربایجان طبخ می*شود.
این

وقتی هوا سرد می*شود، خوردن غذاهای آبدار مانند انواع آش*ها و خوراک*ها بسیار می*چسبد. ریزه*کوفته نیز یکی از همین خوراک*هاست که در شهرهای استان*های آذربایجان طبخ می*شود.

این خوراک محلی را در این مناطق با ترشی یا شور می*خورند.
مواد لازم برای ۶ نفر:

- گوشت چرخ*کرده، ۲۵۰ گرم

- لوبیا چیتی، ۲۰۰ گرم

- هویج، یک کیلوگرم

- پیاز، ۲ عدد متوسط

- برنج، ۵۰ گرم یا نصف پیمانه

- تخم*مرغ، یک عدد

- روغن مایع، نصف پیمانه

- زردچوبه، نصف قاشق چای*خوری

- نمک، به مقدار لازم

- رب گوجه*فرنگی، ۲ قاشق سوپ*خوری

- آبغوره یا آب نارنج، نصف پیمانه
طرز تهیه:

۱ ) ابتدا لوبیا را در کاسه*ای بریزید و بعد از شستن، به مدت ۵ الی ۶ساعت در مقداری آب سرد خیس کنید؛ سپس به قابلمه*ای منتقل کرده و روی شعله اجاق*گاز قرار دهید تا بپزد.

زمان لازم برای پخت لوبیا، حدود یک تا یک*ساعت و نیم است (البته این مدت بستگی به جنس لوبیا نیز دارد؛ بعضی لوبیاها زودپز و بعضی دیگر دیرپز هستند).

۲ ) بعد از پختن لوبیا، آن را داخل آبکش ریخته و کنار بگذارید.

نکته یک) شما می*توانید مقدار آب لازم برای پخت لوبیا را کمتر بریزید تا در پایان پخت، آب آن نیز به خورد لوبیا برود. در این صورت، دیگر نیازی به آبکش*کردن وجود ندارد.

نکته ۲) اگر با محدودیت زمانی برای درست کردن غذا مواجه هستید، می*توانید به جای صرف وقت برای پختن لوبیا از کنسرو آن استفاده کنید.

۳ ) برنج را نیز در کاسه*ای حاوی مقداری آب بریزید و به مدت یک*ساعت خیس کنید.

۴) یکی از پیازها را شسته و پس از پوست*کندن به*صورت خلالی خرد کنید؛ سپس در یک تابه گود متوسط مقداری روغن بریزید و پیاز خردشده را در روغن تفت دهید.

۵ ) هویج*ها را نیز نازک پوست کنده و به*صورت خلالی خرد کنید؛ سپس آنها را نیز در تابه*ای جداگانه در مقداری روغن تفت دهید.
نکته:

هنگام تفت*دادن هویج توجه داشته باشید که در تابه را نگذارید تا هویج همچنان فرم سخت و ترد خود را طی سرخ*شدن حفظ کند.

۶ ) گوشت چرخ*کرده را در یک کاسه گود شیشه*ای ریخته و پیاز دیگر را پس از پوست*کندن و شستن داخل آن رنده کنید، سپس مخلوط گوشت و پیاز را با دست خوب ورز دهید.

هنگام ورزدادن، نمک، فلفل، زردچوبه، برنج خیسانده شده و یک*چهارم پیمانه آب را نیز اضافه کنید. در پایان، تخم*مرغ را نیز بیفزایید و دوباره مواد را خوب مخلوط کنید و کنار بگذارید. [خواص تخم*مرغ]


۷ ) حالا در تابه*ای که پیش از این پیاز را در آن تفت داده*اید، رب را اضافه کرده و زیر تابه را روشن کنید تا کمی تفت داده شود؛ به این ترتیب، رنگ آن در غذا بیشتر خواهد شد.

سپس حدود یک*چهارم پیمانه آب داخل تابه بریزید. بعد از اینکه یکی دو جوش زد، مقداری از مخلوط گوشتی را برداشته و در کف دست*تان به شکل گلوله* به اندازه گردو درست کرده و داخل تابه بیندازید. این عمل را آن*قدر تکرار کنید تا تمام مخلوط گوشتی به*صورت کوفته*های ریز گردویی شکل درآیند.


بعد هویج سرخ*شده و لوبیای پخته را اضافه کنید و پس از گذشت حدود نیم ساعت آبغوره یا آب نارنج را بیفزایید و بگذارید تا خوراک خوب جا بیفتد. زمان لازم برای طبخ این غذا حدود یک ساعت است. سونات