آکارا؛ غذای ساده و پرطرفدار آفریقایی
غذای محلی آکارا کد l184808

شبکه آفتاب
پیدا کردن رستوران آفریقایی در ایران کار چندان ساده*ای نیست، می*گویند تنها یک رستوران آفریقایی حرفه*ای در شیراز وجود دارد.

پیدا کردن رستوران آفریقایی در ایران کار چندان ساده*ای نیست، می*گویند تنها یک رستوران آفریقایی حرفه*ای در شیراز وجود دارد. رستوران آفریقایی هم اگر پیدا نشود، می*توان با طبخ برخی غذاهای ساده*تر آفریقایی با طعم آنها آشنا شد. نمونه*اش «آکارا» است که از غذاهای معروف و نسبتا ساده آفریقایی است.


این غذا در سنگال، غنا و نیجریه طرفداران زیادی داشته و دستور پخت چندان دشواری ندارد.

گفته می*شود آفریقایی*ها بیش از هر چیز به خوردن غذاهای کربوهیدرات*دار علاقه دارند. غذای آکارا هم از این دسته بوده که غذایی فوق‎العاده ساده است. شما ابتدا باید لوبیای چشم بلبلی را در آب گرم خیس کنید تا پوست آن براحتی جدا شود. سپس لوبیاهای پوست*کننده شده را با هاون له کنید و آنها را روی یک ظرف ملامین، روی بخار آب بگذارید تا بپزد. پس از آن، با خمیر به دست آمده، گلوله*های کوچک درست کرده و در روغن تفت *داده تا طلایی شود.

اما یک کار دیگر مانده است. فلفل چیلی قرمز و فلفل دلمه*ای قرمز را در آب *پخته و پوستشان را جدا کنید تا مایعی از آن باقی بماند. شکر، نمک، آبلیموی تازه و روغن زیتون را به این مایع اضافه کنید تا سس ویژه را داشته باشید و آن*گاه روی گلوله*های طلایی بریزید و میل کنید ظاهرا هر گلوله آکارا ۱۱۵ کیلوکالری انرژی دارد.

سونات