میزان امگا ۳ موجود در برگ های نرم و آبدار خرفه از برخی از ماهی های روغن دار بیشتر است. اگر گیاه خوار هستید و از هر نوع محصول حیوانی پرهیز می کنید، چیزی را که دنبال آن بوده اید، یافته اید. این گیاه سالم با برگ های سبز تیره را به عنوان جایگزینی برای ماهی امتحان کنید.
خرفه از خانواده خُرفه* ئیان است. این گیاه علفی، یک* ساله، گوشتی و گسترده بر روی زمین است که برگ *های قاشقی *شکل و ساقه* های قرمز و گل* هایی دارد که در نور خورشید می* شکفند. خرفه، بومی شبه قاره هند است اما اکنون در سراسر قاره های دیگر به عنوان علف هرز می روید. خرفه انواع بسیار متنوعی دارد و اندازه، ضخامت و آرایش برگ ها و میزان رنگ دانه های موجود در برگ در انواع مختلف آن متفاوت است. خرفه، گیاه مقاومی است و به آب و مواد مغذی کمتری نیاز دارد و در آب و هوای خشک نیز می روید.
خرفه در بسیاری از مناطق آسیا و اروپا می روید و به عنوان نوعی سبزی اصلی از آن استفاده می شود. برگ های آن ضخیم و لعابدار هستند و طعم نسبتاً شور و نمکی دارند. علاوه بر برگ ها و ساقه ی آبدار آن، شکوفه های زرد آن نیز خوراکی هستند. از دانه های سیاه خرفه (که از لحاظ ظاهری، شبیه چای سیاه هستند) اغلب برای درست کردن نوشیدنی های گیاهی استفاده می شود.
از امام صادق عليه السلام نقل شده است كه می *فرمودند: بر روی كره زمين گياهی شريف تر و مفيدتر از خرفه نیست و آن، گياه حضرت فاطمه سلام الله عليها است.

برای دیدن ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دارو های گیاهی