روغن فرّار خردل کاملاً با روغن خردل فرق دارد؛ این به این معنا نیست که این دو نوع روغن از دو دانه ی مختلف گرفته می شوند. وجه تفاوت این دو نوع روغن،* نحوه ی استخراج آنها،* ترکیب شیمیایی و خوّاص دارویی آنها است. هر دوی این روغن ها از دانه های خردل گرفته می شوند.
روغن خردل از فشرده سازی دانه های خردل در دمای پایین بدست می آید اما برای استخراج روغن فرّار خردل، دانه های خردل را در آب خیس می کنند و از تقطیر بخار حاصل از آن، روغن فرّار خردل بدست می آید و این تفاوت اصلی این دو نوع روغن است.
روغن فرّار خردل محرّک، اشتهاآور، آنتی باکتریل، ضدقارچ، دفع کننده ی حشرات، تقویت کننده ی مو، نیروبخش، عرق آور و ضدروماتیسم است.
در سال های اخیر، نظرات مختلفی در مورد روغن خردل (نه روغن فرّار خردل) مطرح شده است. این روغن در شبه قارّه ی هند، به خصوص هند شرقی و بنگلادش، بسیار محبوب است. در آن جا، از این روغن به صورت خوارکی استفاده می شود و این روغن را بسیار سالم می دانند اما در نقاط دیگر جهان، این روغن را سمی و تحریک کننده می دانند و مصرف خوارکی آن را رد می کنند. در برخی از نقاط اروپا و برخی از کشورهای دیگر، فروش این روغن به صورت خوراکی ممنوع است؛ در این نقاط،* روغن خردل تنها به عنوان روغن ماساژ و برای مصرف خارجی به فروش می رود.
برای کشاهده ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دارو های گیاهی