چیکن ونیزی

شبکه آفتاب
جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ مجله سیب سبز بازدید: ۱۲۲
چیکن ونیزی کد l186228

غذایی مابین سنت و مدرنیته که با بهره*گیری از جادوی آشپزی ایتالیایی بسیار خوش خوراک و دوست داشتنی است. طعم ملایم و دوست*داشتنی غذاهای مدیترانه*ای، این سبک آشپزی را به یکی از سبک*های مورد علاقه ایرانی*ها تبدیل کرده است.

برای تهیه و طبخ این غذا ابتدا فیله مرغ را چربی*گیری کرده و قسمت*های چرب و سفت گوشت را از آن جدا کرده و در سسی متشکل از خردل، خامه، روغن زیتون و برگ بو مزه*دار کنید، مدت زمان لازم برای طعم*دار شدن فیله مرغ دست*کم شش ساعت است تا حسابی مواد وارد بافت گوشت شود.

زمانی که می*خواهید فیله مرغ را گریل کنید، باید حتما با کاردک یا قاشقک سس را از فیله جدا کنید تا باعث سوختن مرغ نشود، چراکه اگر خامه و خردل روی گوشت بماند و حرارت ببیند می*سوزد درصورتی*که هنوز لایه*های میانی فیله صورتی و خام بوده و نپخته است.

مواد لازم:

فیله مرغ: ۵۰۰ گرم

قارچ: پنج عدد

گوجه فرنگی بزرگ: دو عدد

آرتیشو: به مقدار لازم

سیر: یک بوته کوچک

فلفل دلمه*ای: یک عدد متوسط

روغن زیتون: سه قاشق غذاخوری

فلفل و نمک: به میزان لازم

خامه: دو قاشق غذاخوری

سس خردل: دو قاشق غذاخوری

برگ بو: یک یا دو برگ

روش تهیه:

۱. همزمان یک بوته کوچک سیر پوست*کنده و شسته*شده را به ریز*ترین شکل ممکن رنده کنید و همراه فلفل دلمه*ای که نگینی و کوچک برش خورده در کنار چهار تا پنج عدد قارچ متوسط که ساطوری خرد شده*اند، ترکیب کنید. حالا دو عدد گوجه تازه و رسیده را که از قبل رنده کرده*اید را به مواد اضافه کنید.

۲. مواد مخلوط شده را روی شعله متوسط در ماهی تابه*ای همراه روغن زیتون آرام و آهسته تفت *دهید. به*خاطر داشته باشید که حرارت زیاد ارزش غذایی مواد اولیه مان را از میان می*برد.

۳. لطفا در این مرحله آرتیشو را به مواد در حال تفت دیدن اضافه کنید، آنقدر این حرارت دیدن و تفت دادن را ادامه دهید تا مایه نیمی از آب خود را از دست بدهد، سپس آسیاب فلفل و نمک دریایی به مقدار لازم به غذای*تان اضافه کنید تا عطر و طعم دلخواه*تان به دست بیاید.

۴. اکنون فیله مرغ*های گریل شده را در بشقاب کشیده و سس را به آرامی روی آن بریزید. چیکن ونیزی برای سرو کردن آماده است.


سونات