بستنی ایتالیایی


چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ مجله اینترنتی برترین*ها - شبکه آفتاب بازدید: ۱۱۳
دسرها بستنی کد l185889

ابتدا آب*را داخل*یک*کاسه*کوچک*بریزید و پودر ژلاتین*را روی*آن*بپاشید و اجازه*دهید تا ۲ الی*۳دقیقه*بماند تا نرم*شود...

مواد لازم*

پودر ژلاتین یک*قاشق*چایخوری*

شیر یک*دوم*پیمانه

کره*بدون*نمک*۶۰ گرم*

وانیل*شکری ۲ قاشق*چایخوری*

آب۱ قاشق*غذاخوری*

سفیده*تخم*مرغ*۳ عدد

پودر شکر یک*دوم*پیمانه*

شربت*قند قاشق*غذاخوری*

بیسکویت ۱۲۰ گرم

طرز تهیه

۱. ابتدا آب*را داخل*یک*کاسه*کوچک*بریزید و پودر ژلاتین*را روی*آن* بپاشید و اجازه*دهید تا ۲ الی*۳دقیقه*بماند تا نرم*شود، پس*از آن*شیر، کره*و وانیل*را در قابلمه*ای*مخلوط کرده*و روی*حرارت*ملایم*قراردهید، سپس*این*مواد را آرام*به*هم*زنید تا شیر گرم*و کره*در آن*آب*شود. آنگاه*قابلمه*را از روی*حرارت*برداشته*و ژلاتین*را به*آن*اضافه*کنید تا کاملا حل*شود، پس*از آن*بگذارید این*مایه*خنک*شود و چندبارهم*بزنید تا سفت*نشود.

۲. پس*از این*مراحل*سفیده*ها را در کاسه*بزرگی*با همزن*دستی*یا برقی*آن*قدر به*هم*بزنید تا کاملا سفت*شود. سپس*پودر شکر را به*تدریج*به*سفیده*ها اضافه*کنید و به*هم*بزنید تا زمانی*که*رنگ*مایع*تان*کاملا غلیظشود، در این*حین*آب*لیمو را نیز به*آن*اضافه*کنید و به*مدت*۳۰ ثانیه*دیگر به*هم*بزنید. پس*از آن*، مخلوط شیر را که*خنک*شده*به*تدریج*به*مواد اضافه*کنید و آرام*مخلوط کنید.

۳. در این*مرحله*مواد آماده*شده*را درون*دستگاه*بستنی*ساز بریزید و در صورتی*که*این*دستگاه*را در اختیارنداشته*باشید مواد را در ظرف*پلاستیکی*گودی*بریزید و آن*را در فریزر با درجه*بالا قرار دهید.

۴. بعد از دو ساعت*مواد به*تدریج*سفت*می*شود، در این*هنگام*آن*را از فریزر خارج*نمائید و با همزن*آن*قدربزنید تا نرم*و یکدست*شود. و پس*از آن*بیسکویت*خرد شده*را به*مواد اضافه*کنید.سپس*در ظرف*را محکم*ببندید و دوباره*آن*را داخل*فریزر با درجه*کم*بگذارید.

۵. قبل*از مصرف*بستنی*، آن*را در مایکروویو قرار دهید تا کمی*نرم*شود، برای*تزئین*می*توانید از گیلاس*وویفر استفاده*نمایید.
سونات