یک آغوش امن ضداسترس

هفته نامه زندگی مثبت , شبکه آفتاب بازدید: ۵۰
ضد استرس استرس کد l186459

دانشمندان به تازگی اعلام کرده*اند که در آغوش گرفتن کسانی که دوستشان دارید می*تواند شما را علیه استرس*های زندگی روزمره واکسینه کند.

نتایج مطالعه*ای که به تازگی به*وسیله محققان کالج علوم*انسانی دانشگاه کارنگی کلون انجام شده، نشان می*دهد در آغوش گرفتن افراد خانواده، دوستان و... نوعی حمایت اجتماعی است که باعث می*شود افراد کمتر احساس اضطراب و استرس کنند و کمتر بیمار شوند.

همچنین در آغوش گرفتن بیمار نیز می*تواند در تخفیف یافتن علائم بیماری اش موثر باشد. به گفته پروفسور شلدون کوهن، روان*پزشک، بغل کردن گونه*ای از ابراز حمایت اجتماعی است که به*عنوان نشانه داشتن رابطه صمیمانه و مهربانانه تلقی می*شود. به گفته وی، قرار گرفتن در معرض حمایت*های اجتماعی از شیوع افسردگی در افراد می*کاهد و استرس را نیز کاهش می*دهد. در این مطالعه بیش از ۴۰۰ فرد بالغ و بزرگسال مورد بررسی قرار گرفته و از طریق پرسشنامه و مصاحبه*های چهره به چهره به سوالاتی درباره زندگی اجتماعی و روابط صمیمانه خود با دوستان و اعضای خانواده پاسخ داده*اند.

نتایج به دست آمده نشان داد که حمایت اجتماعی می*تواند استرس را کم کند و مانع از بروز بیماری*های ویروسی و.... درافراد شود و بغل کردن به*عنوان یک نوع حمایت اجتماعی در ۱/۳ موارد موثر است.
سونات