سوفله پرتقال، یک دسر متفاوت

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ مجله سیب سبز - شبکه آفتاب بازدید: ۱۸۷
شیرینی سوفله سوفله پرتقال کد l186117

سوفله واژه*ای فرانسوی به معنای پف کردن و بالا آمدن است. در تهیه سوفله همیشه زرده و سفیده تخم*مرغ از هم جدا می*شوند.

سوفله واژه*ای فرانسوی به معنای پف کردن و بالا آمدن است. در تهیه سوفله همیشه زرده و سفیده تخم*مرغ از هم جدا می*شوند. یکی از دلایل اصلی پف کردن سوفله، جدا هم زدن سفیده تخم*مرغ است که اگر با کمی نمک همراه باشد پف خوبی به آن می*دهد.

سوفله*ها را می*توان به دو صورت هم برای غذا و هم به صورت شیرین به عنوان دسر درست کرد. ما یک دسر متفاوت برای*تان در نظر گرفته*ایم. فقط یادتان باشد سوفله را بعد از آماده کردن، سریع سرو کنید چون پف خود را در ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد از بیرون آمدن از فر از دست خواهد داد. معمولا سوفله را در هر ظرفی که درمقابل گرمای فر مقاوم باشد درست می*کنند و در این نوع سوفله*ای که دستورش را برای*تان گذاشته*ایم، سوفله را در خود پرتقال درست کرده*ایم، ولی آن را به صورت سنتی در ظرف*هایی به اسم «رمکین» هم درست می*کنند.

مواد لازم:

پرتقال متوسط: چهار عدد

آب پرتقال: یک*دوم پیمانه

آرد ذرت: دو قاشق غذاخوری

عسل: یک قاشق غذاخوری

شکر: یک*چهارم پیمانه

زرده تخم*مرغ: دو عدد

سفیده تخم*مرغ: سه عدد

رنده پوست پرتقال: یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

۱- فر را روی ۱۹۰ درجه سانتی*گراد گرم کنید. سر پرتقال*ها را ببرید و داخل آنها را خالی کنید.

۲- شکر، آرد ذرت، رنده پوست پرتقال، آب پرتقال و عسل را در یک دیگ کوچک بریزید و روی حرارت بگذارید تا کمی غلیظ شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید.

۳- زرده تخم*مرغ را با چنگال هم بزنید و بعد دو قاشق غذاخوری از مواد داخل دیگ را که قبلا درست کردید، درون زرده تخم*مرغ بریزید و همزمان تند هم بزنید تا زرده نبندد و بعد بقیه مواد داخل دیگ را به زرده اضافه کنید، هم بزنید و کنار بگذارید تا سرد شود.

۴- سفیده تخم*مرغ را با همزن خوب هم بزنید تا پف کند، بعد سفیده را کم*کم به مواد زرده اضافه کنید و با قاشق به صورت دورانی هم بزنید تا پف سفیده نخوابد.

۵- پرتقال*ها را درون سینی فر بگذارید و مواد سوفله را داخل آنها بریزید به*طوری*که سه*چهارم پرتقال*ها را پر کند.


۶- سینی را در فر گذاشته و برای ۱۸ تا ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که پف کند و بالا بیاید، بپزید. بعد از آماده شدن روی آن را با پودر قند تزئین کرده و سریع سرو کنید.

سونات