ساتین پاریسی

مجله زندگی ایده آل , شبکه آفتاب بازدید: ۵۵
شیربنی ساتین پاریسی کد l186462

ابتدا خمیر را به قطر نیم سانتی*متر پهن می*کنیم روی آن را با چنگال یا وسیله مخصوص مقدار زیادی حفره ایجاد کرده و داخل سینی فر قرار می*دهیم.

مواد لازم:

خمیر هزارلا: ۵۰۰ گرم

مواد لازم جهت تهیه کرم پاتیسیر کاراملی:

شیر: ۲۵۰ میلی*لیتر

آب سرد: ۳۰۰ میلی*لیتر

شکر: ۲۵۰ گرم

اسانس کارامل: سه قطره

زرده تخم*مرغ: ۶ عدد

آردگندم: ۴ قاشق غذاخوری، معادل ۱۰۰ گرم

روش تهیه:

۱. ابتدا خمیر را به قطر نیم سانتی*متر پهن می*کنیم روی آن را با چنگال یا وسیله مخصوص مقدار زیادی حفره ایجاد کرده و داخل سینی فر قرار می*دهیم.

۲. سینی را روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۸۰درجه سانتی*گراد گرم کرده*ایم، قرار داده و بیسکویت را می*پزیم. بیسکویت آماده شده را دو ساعت در دمای محیط قرار می*دهیم تا خنک شود سپس در ابعاد ۵ در۵ می*بریم و کنار می*گذاریم.


۳. برای تهیه کرم پاریسی کاراملی ابتدا شکر را داخل قابلمه*ای مناسب برای تهیه کارامل ریخته و روی آن چند قاشق آب می*پاشیم و روی حرارت قرار می*دهیم تا جایی که شکر کاراملی شود. در این فاصله که کارامل ما آماده می*شود شیر را روی حرارت جوش می*آوریم، به کارامل اضافه می*کنیم و آنقدر اجازه می*دهیم بجوشد تا مواد یکدست شود سپس از صافی رد کرده و داخل کاسه*ای گود می*ریزیم.

۴. آب سرد را با آرد مخلوط و از صافی رد کرده و به مواد اضافه می*کنیم سپس زرده*های تخم*مرغ را با مفتول می*زنیم تا یکدست شوند و داخل مواد می*ریزیم. تمامی مایه آماده شده را روی حرارت می*گذاریم و آنقدر هم می*زنیم تا غلیظ شود. کرم غلیظ شده را کنار می*گذاریم تا خنک شود.

۵. از کرم داخل قیف ریخته روی هر بیسکویت مقداری کرم می*گذاریم و هر ساتین پاریسی را به شکل سه طبقه مانند عکس آماده می*کنیم. روی طبقه آخر را با میوه موردنظر یا حتی کرم یا ژله دلخواه تزئین می*کنیم.
سونات