خورش گوجه سبز و چغاله بادام، ویژه بهار

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ مجله راه زندگی - شبکه آفتاب بازدید: ۲۲۴
خورش و غیره گوجه سبز چغاله بادام کد l176885

چغاله بادام و گوجه*سبز از آن دسته میوه*هایی هستند که تقریبا همه دوست*شان دارند. در این غذا گوجه*سبز در حقیقت حکم چاشنی را دارد و در کنار دیگر مواد تشکیل*دهنده این خورش، ترکیبی بی*نظیر و بهاری را به شما می*دهد.

چغاله بادام و گوجه*سبز از آن دسته میوه*هایی هستند که تقریبا همه دوست*شان دارند. اصولا همه می*دانید که خورش چغاله و خورش گوجه*سبز چگونه تهیه می*شوند، اما پیشنهاد می*کنم با توجه به گرانی این نوبرانه*های دوست*داشتنی و لذیذ، خورشی مرکب از هر ۲ تهیه کنید و لذت ببرید. در این غذا گوجه*سبز در حقیقت حکم چاشنی را دارد و در کنار دیگر مواد تشکیل*دهنده این خورش، ترکیبی بی*نظیر و بهاری را به شما می*دهد.

مواد لازم برای ۴ نفر:

سینه مرغ بدون استخوان: ۵۰۰ گرم، خورشی

نعناع و جعفری: ۲۰۰ گرم، ساطوری شده

ترخون: ۵۰ گرم، ساطوری شده

پیاز متوسط: یک عدد، ساطوری

چغاله بادام: ۱۵۰ گرم، خردشده

گوجه سبز: ۱۰۰ گرم

زردچوبه: یک قاشق چای*خوری

فلفل قرمز: نصف قاشق چای*خوری

روغن مایع: ۶ قاشق غذاخوری

نمک: به میزان لازم

شکر: یک قاشق غذاخوری (اختیاری)

روش تهیه:

۱- روغن را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کرده و تکه*های مرغ را ۷-۶ دقیقه در آن سرخ کنید تا برشته و طلایی شوند، سپس از قابلمه خارج کنید. پیاز را هم به همین صورت ۵ دقیقه تفت دهید تا نرم و بلوری شود. پس از آن پیاز را هم از ظرف خارج کنید.

۲- در صورت نیاز کمی روغن اضافه کرده و سبزی را ۵-۴ دقیقه تفت دهید تا کمی رنگ بگیرد. چغاله بادام و گوجه*سبز را اضافه کرده و مخلوط را ۲-۳ دقیقه دیگر تفت دهید.

۳- مرغ و پیاز را همراه ادویه*و سبزی*ها اضافه کرده و ۲ پیمانه آب*جوش به مواد اضافه کنید. پس از اینکه خورش به جوش آمد، در آن را بسته و شعله را کم کنید تا خورش حدود ۳۰ دقیقه ریز جوش بزند. ادویه آن را اندازه کرده و با چلو سرو کنید. اگر مایلید خورش ملس شود، شکر را در ۵*دقیقه آخر به آن اضافه کنید.

نکات:

۱- اگر می*خواهید خورش غلیظ*تر شود، یک قاشق چای*خوری آرد ذرت را در چند قاشق غذاخوری آب سرد حل کرده و در ۱۰ دقیقه آخر خورش اضافه کنید.

۲- اگر با هسته گوجه*سبز مشکل دارید، قبل از پخت هسته آنها را بگیرید.

سونات