نظرات عزیزان در مورد مطلب ازدواج با دختر بزرگ ....

تبیان
مگه این چیزی که جناب آقای دکتر میگن وحی منزل هستش؟
مگه دستور خداوند هستش؟
در دنیا هیچ غیر ممکنی وجود ندارد.
اگر طرفین به درک متقابل از همه دیگه نرسیده باشن ، چه دختر کوچکتر باشه و چه بزرگتر فرقی نمیکنه مشکل پیدا می کنن و ممکنه کارشون به طلاق هم بکشه ، کما اینکه نمونه های بی شماری هست.
آقای دکتر شما خودتون با این حرفا کمک می کنید این افکار غلط در جامعه سایه افکنی کنه ، این حرفاست که باعث میشه مردم هم نسبت به این جور ازدواج ها واکنش بد نشون بدن.
شما به عنوان یک کارشناس و یک الگو که تریبون در اختیار دارید در پیشگاه خدا مسئول هستید ، با حرفاتون کاری نکنید که کسانی هم که این جور ازدواج ها رو داشته اند توی زندگیشون اختلاف پیش بیاد و دچار شک و تردید بشن.
شمایید که می تونید فرهنگ یک جامعه رو با حرفاتون عوض کنید پس لطفا فرهنگ غلط رو رواج ندید.
سن فقط یکی از معیارهای یک ازدواج هستش ، معیارهای بسیار مهم تری هم هست.
در مورد این گونه ازدواج ها هم به نظر بنده ملاک اصلی علاقه و صداقت هستش و اطمینان از اینکه در راهی که انتخاب کرده ایم ثابت قدم باشیم چون متاسفانه همون طور که آقای دکتر هم اشاره کردن ممکنه مردم جامعه و یا حتی نزدیکان انسان با حرفا و طعنه هاشون آدم رو نسبت به ازدواجش سرد کنن. پس خیلی مهم

سلام. من 29 سال دارم . تو سن 24 سالگی با دختر 14 ساله ازدواج کردم. خانمم تو یه سنی بود که عشق آتشین داشت . به مرور زمان تو اولین سراشیبی زندگی دچار تردید شد وهم حرفای تحریک کننده دوستان از زندگی سست شد .. الا ن 2 سال ازم جدا شده . امروز با یه پسر تو خیابون دیدم . درسته به من ربطی نداره ازم جدا شده . ولی تعصب دوران زندگی هنوز تو درونم هست . اون بعد ازدوج فهمید که زود ازدواج کرده و باید جونی میکرد تا بعد ازدواج میکرد . ولی الان میخوام با دختری ازدواج کنم که دکترای روانشناسه . 5 سال ازم بزرگتره . لطفا راهنمایم کنید . ممنون میشم

سلام
چرا همرو با یک چوب میزنین!!؟ شما میخوای اسلام رو هم نقض کنین!!؟
کی گفته هر پسری با دختر بزرگتر از خودش ازدواج کنه به خاطر پوله؟؟
چقد خوبه وقتی میخواین یه نظری بدین اول خودتونو جای طرفتون بزارین!
با توجه به این نظری که آقای دکتر دارن پس ازدواج حضرت محمد ص و حضرت خدیجه س هم زیر سوال میره.
همین امثال آقای دکتر هستن که چنین فرهنگی رو در جامعه رواج میدن که تناسبی با دین مبین اسلام نداره.
و در آخر هم خواهشا واسه همه یه نسخه ثابت نپیچید.
و اینکه یاد آور بشم ما برای حرف مردم زندگی نمی کنیم، مردم هرکاری بکنی چه درست و چه غلط بازم حرف خودشون می زنن به نظرم آدم اصلا نباید اهمیت بده.
یا علی

من یه دوست خانم داشتم میگفت ازدواج با دختر بزرگتر خیلی کار زشتیه و .منو مسخره میکرد که تو سن مادر بزرگ پسره ای.من یه همکلاسی پسرم که ازم کوچکتر بود دوست داشتم .. بعد که اون خانم فهمید من خونه و ماشین و ملک و املاک به ناممه میگفت بیا زن داداش من که چهار سال ازت کوچکتره بشو.
یعنی استثنا واسه ی داداش ... خودش بود ولی من نمیتونستم با همکلاسیم ازدواج کنم.

سلام عزیزان نظر من این است من یک خانمم که با ده سال بزرگتر دارم زندگی می کنم و هیچ رضایت زناشویی ندارم می گم منم مالباخته شدم مالباختگی به بزرگ و کوچکی نیست ای کاش جانباخته نشده بودم و حداقل اینکه منم به یک لذتی رسیده بودم چرا مردان همیشه باید طعم جوانی را بکشند

به هیچ وجه نمیشه برای اختلاف سنی در ازدواج قانون گذاشت ، چون روحیه آدمها با هم فرق می کنه ممکنه برای بعضی از پسرها ازدواج با دختر بزرگتر از خودشون مناسب باشه و برای برخی دیگه بر عکس ، هیچ قانون کلی وجود نداره اگه وجود داشت حتما باید احادیثی در این زمینه از ائمه ذکر می شد ، همون طور که بسیاری از دوستان گفتند مهمترین عامل در ازدواج علاقه است

برای نظرات آقای دکتر مثال های نقض بسیاری وجود دارد . ایشان بیش از حد با قاطعیت صحبت می کنند
من از شوهرم 4سال بزرگترم که تو دانشگاه باهم اشنا شدیم من 34ساله و همسرم30ساله . تا الان کوچکترین بحث و اختلافی بینمون پیش نیومده . فقط دوست داشتن و تفاهم مهمه و نه چیزای دیگه. اگه کسی رو دوست دارین به سن و سال و چیزای دیگه توجه نکنید .به حرف قلب و دلتون توجه کنید.موفق باشید.

سلام به همه ی شما هم وطنای عزیزم ،خواستگار کجاست هان؟اگه پیدا شد اون وقت برید دنبال معیار درست کردن،اما اگر بخواییم به صحبتهای دکتر امتیاز بدیم باید بگم من با نظر دکتر موافقم
اما بازم میگم همه مثل هم نیستن پس نظرات متفاوته

الکی میگه

سلام. تنها چیزی که دلها رو به هم وصل میکنه محبت و عشق صادقانه است. و فقط همینا دلیل ادامه دادن با همدیگس. سن و سال و زیبایی و پول و . . . همش تفکرات پوسیده و کهنس که هیچ جایی تو روابط صادقانه و با عشق و محبت بین همسران نداره.

رییس جامعه روانپزشکی میاد توی تلویزیون میگه این بهترین ازدواجه کلی هم دلیل میاره یکی دیگه میاد میگه نه بده..معلوم میشه خودشون هم هنوز به نتیجه نرسیدن.

داداش من خودم میخوام با یه خانمی که 2 سال از خودم بزرگتره رو باهاش ازدواج بکنم چون انسان پاک و خیلی خوبیه همش همین و آقای دکتر هم نباید اینقدر با قاطعیت کسی رو بکوبن
در ضمن آقای دکتر ای کاش میگفتند که دخترهای کوچکتر از پسران همیشه ناز و خواسته های نامعقولی دارند چون در خانواده هاشون پسر و داماد به عنوان یه ...معرفی میشه که جایگاهش در حد دزد و بی شرف تعریف شده و لایق هر گونه بی انصافی و بی مروتی شده ولی دخترهای سن بالاتر به خاطر اینکه تنها نباشن خواسته های معقول تری دارند که با عقل انسان جور در میاد

اقای دکتر باید در همون اندیشه نادرست و بی مطالعه خودت باقی بمانی فقط ی کلام ازدواج پیامبر به عنوان الگوی اسوه و حسنه ما را کفایت میکنه اما برای تبیان هم متاسفم که اینگونه مطالب بی محتوا را نشر میدهد

سید افشین
آخه همه چیز که مادی نیست عشق و علاقه مهه .
مگر خداوند در قرآن نمیفرمایند که ما زن و مرد را برای هم آفریدیم تا در کنار هم آرامش یابند؟
آیا این آرامش فقط وقتی به وجود می آید که دختر از پسر کوچک باشد؟
فکر نمیکنید که صحبت از کوچک بودن دختر ناشی از فرهنگ گذشته ما باشد؟

من یه جوون 28 ساله هستم بعد از اتمام درسم تمام تلاشم رو دارم میکنم که استارت یه شغل پر منفعت رو بزنم که بتونم با درآمد بالایی به خواستگاری دختری که 25سال از خودم پزرگتره برم و این قضیه هم فقط از روی میل و علاقه به ابن خانم هست نه پول نداشته پدرش و یا کارش
واقعا این چه طرز فکری که دکتر دارن شما که تحصیل کرده اید باید بدانید که سن فقط و فقط یه عدده و تو ازدواج موفق تفاهم و درک دو طرف مهمه که بتونن با هم یکی بشن و تو یه مسیر قدم بردارند و انقدرم نخواهید بگید تو کشور ما درک فرهنگی غنی نشده بلکه مردم با داشتن ماهواره و اینترنت دارن با فرهنگ غربی به خوبی آشنایی دارن و شاید تو خیلی چیزا بهتر هم عمل کنند. یکم بیشتر با جامعه و نقطه نظراتشون آشنا بشید و دین اسلام و ازدواج حضرت محمد رو زیر سوال نبرید شاید ازدواج ایشان بر اساس مصلحت و کمک گرفتن ازثروت خدیجه برا نگه داشتن دین اسلام بوده و همیشه ازدواج ها بر اساس مصلحت نیست.

این دیگه چه اظهار نظریه آقای دکتر!!!! مثال نقض صحبتهای شما کم نیست!!!

معیار های ازدواج در جامعه اسلامیه ما این هاست:
خونه داری اخه؟ ماشینت کو؟ حقوقت چقده؟سنت کم نیست؟
زن میخوای چیکار؟ پول مهریه داری؟
این هم گزینه لنگ گذاشتن جوان ها برای ازدواج.
اگه سنی باشه که بدتر وای اگه 3 سال دختر از پسر بزرگ تر باشه.
اصلا تو 90 درصد موارد امکان نداره اما نه از نظر عقلی و عاطفی!
از نظر حرف و چشم و هم چشمی و...
واقعا طرز فکر ما خیلی اشتباس
ما نباید نظر کارشناسانه بدیم
باید فرهنگمون رو درست کنیم
که این یه واقعیته

این تحلیل ها و روانشناسی ها همش از منابع غیر اسلامی گرفته شده .

این آقای دکتر کجا درس خوندن که با قاطعیت اینطور نطر میدن.تو بحثاشون انگار اسلام جایگاهی ندارد.آقای دکتر خان یه کم به حرفاتون فکر کنین.هر جور ازدواج شاید مشکلات خودشو داشته باشه ولی دیگه اینو خیلی زیادی بزرگش کردین.شما راهی پیدا کنین که جوانانمان بیشتر ازین غرب زده نشن مثل نظرات شما....البته ببخشیدا...

ن با شوهرم تقریباٌ 4سال اختلاف سن داریم ولی خوشبختانه هیچگونه اختلافی در این خصوص برایمان به وجود نیامده وخوشبختانه زندگی خوبی هم داریم واصلاٌ این موضوع تاٌثیری در زندگی مشتركمان نداشته وزندگی باعشق منجر به گذشت ازیك سری خواسته ها می شود كه بستگی به گذشت طرفین دارد
ومانبایستی به خاطر حرف مردم زندگیمان تحت الشعاع قراردگیرد اگر واقعاٌفكر می كنی طرف مقابل رادوست داری ماین خواستن دوطرفه است با توكل به خدا ازداوج كن

در بین اقوام نزدیك ما حداقل «5 مورد» چنین ازدواج هایی اتفاق افتاده كه اختلاف سن دختران با پسران دقیقا 15 سال بوده ، باور كنید زندگی آن ها به مراتب بهتر از دیگران بوده كه در سنین نرمال ازدواج كرده اند و حتی مورد غبطه هم قرارگرفته اند . راز موفقیت در زندگی به سن و سال نیست به شعور است .

آقا جان کارشناسه معصوم که نیست یه وقتایی هم ازین حرفا می زنه!

با سلام خدمت همه عزیزان من هم یه پسر 19 هستم که عاشق دختری 23 هستم که در اتریش زندگی میکنه و باید بگم اگر واقعا کسی رو دوست داشته باشید سن و قد و وزن فقط و فقط یه عدد بیشتر نیستن به عقیده بنده توی زندگی اول ار همه باید دو طرف همدیگرو دوست داشته باشن اگر واقعا دوست داشته باشند پس مانعی به نام سن نیاید براشون اهمییتی داشته باشه چرا یه بار هم که شده به این اختلاف سنی به چشم آزمون نگاه نمی کنید توی این آزمون معلوم میشه کی واقعا دوست داره و کی به دنبال هوس..این نظراتی که آقای دکتر میگن به درد خودشون میخوره.چونمردی که بخواد با یه دختره کوچیک تر از خودش اونم با یه اختلاف 5یا 7 ساله ازدواج کنه شاید یکی از دلایلش حس شهوتش باشه .که اگر اینطور یاشه بعد از یه مدتی خانومش به چشمش عادی میاد اون موقع است که بقیه دختران براش زیباست و خود این میتونه یه دلیل مهم برای جدایی یشه .چرا هیچ وقت به این نگاه یه مسائل نگاه نمی کنید..و به نظرم عامل اصلی مخالفت ازدواج با دختر های بزرگتر خانواده هستند

اگه میشه بنویسید که ایشان در چه دانشگاهی درس خوندن ؛ چون من فکر نمی کنم ایشون حرف کارشناسی شده ای زده باشن .

واقعا ارزش زن روخیلی پایین اوردی و به مردانم فقط امتیاز هوس و لذت رو دادین و عقل هیچ نقشی در بیان این نظرات نداشته عجب دکتری

تیتری که زدید خیلی خیلی زشت بوده!
بچای بزرگ نمایی مسئله سن میتونستید بنویسید عاقبت ازدواج های بدون علاقه و عشقی که صرفا" بخاطر منافع مادی هست!
اینجوری هم به دخترها توهین کردید، و هم اینکه ترو خشک رو باهم سوزوندید!
خداییش چند درصد طلاق هایی که اتفاق میفته و زندگیهایی که به مشکل میخوره دلیلش تفاوت سنی هستش؟!
اینجوری یکطرفه به قاضی رفتن اصلا" درست نیست!
مشکل اصلی بزرگتر بودن سن دختر یا پسر نیست، ممکنه پسری با دختر کوچکتر از خودش هم ازدواج کنه و باز هم نیتش فقط اقتصادی باشه (دختر پدر پولدار داشته باشه).
آقای دکتر یا هر کارشناس دیگه ای حق ندارند نظرات و گرایشهای شخصی خودشان رو تحت عنوان کارشناسی به دیگران هم تعمیم بدند.

شما از کجا مطمئنید بین یک دختر بزرگتر از پسر هیچ عشق و علاقه ای نمیتواند وجود داشته باشد که فقط از مادیات حرف میزنید

زن از مرد بزرگتر باشه یا مرد از زن ملاک خوشبختی نیس من از شوهرم 13سال کوچکتر هستم اصلا هم تفاهم نداریم حالاهم 2ماهه متارکه کرده ام چون من روحیه آرام و اون دست بزن و پرخاشگری و ...داره .خوشبختی به سن و سال نیس جفتها بایید روحا با هم بسازن .فرهنگ و عقیدهشون مثل هم یا خیلی نزدیک به هم باشه

خواهشا توهین نکنید
دوست داشتن بخاطر امیال نیست
من خودم عاشق دختر بزرگتر از خودم هستم که هیچ بحث مادی وجود نداره
شما ها فقط یاد گرفتید ازدواج با دختر جوان

اون استادی که این حرف رو میزنه هیچ چیزی بلد نیست

وگرنه این همه دختر و پسر جوان با هم ازدواج میکنن و طلاق میگیرن چیه

باسلام به تمام عزیزان که مطالب بنده را مطالعه میفرمایند ..عرض کنم که شخص پیامبر اسلام در اولین ازدواج خود که با حضرت خدیجه انجام داده اند نمونه بسیار مشخصی از این میباشد هیچ یک از علما و مورخین اسلامی هم این مورد را نمیتوانند رد کنند.بعد هم مشکل اصلی را بیشتر خانواده ها بوجود می آورند یعنی پدر ومادر طرفین باسختگیری های بیمورد وبسیار پیش و پا افتاده باعث بوجودآمده این وضعیت میشوند.

گرد آوری سونات