با آینه خانه*تان از این رو به آن رومی شود!

مجله اینترنتی برترین ها
گاهی یک وسیله ساده و حتی کوچک، می تواند در چهره خانه تاثیر بزرگی داشته باشد. یکی از این وسایل، آینه است

برترین ها: گاهی یک وسیله ساده و حتی کوچک، می تواند در چهره خانه تاثیر بزرگی داشته باشد. یکی از این وسایل، آینه است. ما در این مطلب می آموزیم که با استفاده از آینه چه کارها که نمی توان کرد. البته این مطلب بیشتر شبیه تور خانه*گردی است. به این مفهوم که خانه های مختلف با تزئینات و دکوراسیون های متنوع را انتخاب کرده ایم که یک آینه در آنها تحول بزرگی ایجاد کرده است. در این تور همراه ما باشید و به جادوی آینه ایمان بیاورید!

1. طراحی کلاسیک
این خانه در پاریس قرار و به طراح برجسته مد، کوکو شانل تعلق دارد. طراحی این آپارتمان کاملا کلاسیک است و آینه بزرگی که در پشت مبلمان روی دیوار کار شده نیز، به همان تناسب کلاسیک انتخاب شده است.
2. توهمِ بی مرز
این دستشویی حسی از توهم را در بیننده ایجاد می کنند. همه در و دیوار و کابینت های آن از آینه انتخاب شده اند و به طرز عجیبی جالب و البته توهم*زا است. آدم در چنین فضایی کاملا گیج و مبهوت است و نمی داند در کجاست و دیوار کدام طرف است! اما طراحی فوق العاده جالبی است زیرا شما هیچ محدوده ای در این اتاق احساس نمی کنید. یک دستشویی کوچک را با این ترفند می توان بسیار بزرگ جلوه داد. البته جالب است که برای آینه بالا روشویی قابی در نظر گرفته شده تا مثلا آن را از بقیه آینه های اتاق تفکیک کند.
3. شومینه جادویی

قرار دادن آینه در بالای شومینه و حتی روی درب شومینه از جمله ترفندهایی است که می توانید برای بزرگ تر نشان دادن فضای نشمین استفاده کنید.

4. آینه صورتی

تزئین خانه با آینه

استفاده از آینه رنگی موجب می شود تا فضا، حس و حال متفاوتی پیدا کند و جلوه کاملا خاص به خانه بدهد.

5. اشعه تابنده

آینه هایی که قاب خورشیدی دارند در زیبایی اتاق تاثیر زیادی دارند. بهترین جا برای نصب این تیپ آینه ها، بالای شومینه است. این آینه ها در شکل، طرح و اندازه های متنوع در بازار موجود هستند و می توانید با توجه به اندازه یا رنگ و طرح دکور خانه، نمونه مناسب را خریداری و نصب کنید.

6. آینه در قاب
همه برای تزئین دیوارهای خانه از قاب عکس استفاده می کنند، ما توصیه می کنیم در میان قاب ها، از آینه هم بهره بگیرید. یک دیوار را - بهتر است دیوار بالای مبل یا کاناپه باشد - انتخاب و آن را به گالری تبدیل کنید. انواع قاب عکس ها در اندازه و شکل های مختلف و متنوع نصب کنید. در مرکز همه آنها، یک آینه بزرگ که قاب شبیه قاب عکس دارد، قرار دهید. خود این آینه یک اثر هنری است که محتوای آن با توجه به زاویه دید دایم در حال تغییر خواهد بود.

7. یارِ کاغددیواری
روی کاغذدیواری هایی که رنگ و طرح بولد و پررنگ دارند نمی توان هر چیزی نصب کرد زیرا چندان خودش را نشان نمی دهد. اما استفاده از یک آینه خاص، با قاب متناسب، زیبایی دیوار را بیشتر می کند.

8. توهم فضا

آیا دوست دارید خانه را بزرگ تر از آنچه واقعا هست نشان دهید، از آینه استفاده کنید. یک ترفند قدیمی اما کاربردی. در فضای نشمین یک آینه دیواری بزرگ نصب کنید تا نور و اشکال را منعکس کند و فضا را بزرگ تر از آنچه واقعا هست، نشان دهد.


9. وسیله دکوری
در تزئین دیواری که بسیار برای آن خرج کرده اید و قرار است نقطه عطف خانه باشد، از آینه هم کمک بگیرید. شک نکنید که آینه های خاص جلوه ویژه ای به فضا می بخشند و موجب زیباتر دیده شدن اتاق می شوند. به ویژه زمانی که محل نصب آن را درست انتخاب کنید تا تصویر زیبایی را نمایش دهد.


10. تقارن با آینه

از آینه برای ایجاد تقارن در تزئین و دکور داخلی اتاق ها هم می توان بهره گرفت. همانند اتاقی که در تصویر می بینید، دو آینه یک شکل که رنگ متضاد با رنگ اصلی اتاق دارد، انتخاب و به صورت متقارن روی دیوار نصب کنید. در این اتاق، فضای دو طرف شومینه برای این منظور در نظر گرفته شده است.
سونات
با توجه به انچمن محترم و اجازه این مطلب را ارسال میدارم سپاسگزارم